www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
AMERICAN BALLET THEATRE, NYCB i inne z USA
Autor Wiadomość
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Sob Sie 20, 2011 6:01 pm   

Ethan Stiefel w przyszłym miesiącu zostanie dyrektorem artystycznym Royal New Zealand Ballet. Załączam artykuł na ten temat z The New York Times:


http://www.nytimes.com/20...allet.html?_r=2
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Wto Wrz 20, 2011 9:52 pm   

http://www.nytimes.com/20...et.html?_r=2&hp

cytat na dla zachęcenia:
"David Hallberg, a principal dancer with American Ballet Theater, is becoming the first American star to enlist permanently with the fabled Bolshoi Ballet of Moscow. Mr. Hallberg, 29, who was born in Rapid City, S. D., will hold the coveted status of premier, the Bolshoi term for principal dancer.

“Personally I feel a sense of responsibility as an American,” Mr. Hallberg said on Tuesday, adding that he was proud to join such a historic company. “I will be bringing something different to the company but I will also be respecting their traditions as well.” He said he was aware of the unique responsibility entailed in being a first. “There will be people watching,” he said. “I have to do it justice.”
 
     
Avanti 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 32
Posty: 8
Wysłany: Czw Wrz 22, 2011 8:50 pm   

Dzisiaj miała miejsce premiera sztuki "Ocean's Kingdom".Opowiada ona
niezwykłą historię społeczności mieszkającej pod wodą, która zostaje zaatakowana przez ludzi.
Autorem muzyki do baletu jest wokalista The Beatles- Paul McCartney.
W rolach głównych tancerze NYCB i oczywiście gratka dla fanów Beatles'ów.

Krótki filmik:
http://www.youtube.com/watch?v=7nSUDo_6EaE
 
     
Blanche 
Koryfej


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 36
Posty: 890
Skąd: z dalekiej północy
Wysłany: Pią Wrz 23, 2011 2:53 pm   

Sagittaire napisał/a:
http://www.nytimes.com/2011/09/21/arts/dance/american-to-join-the-bolshoi-ballet.html?_r=2&hp

cytat na dla zachęcenia:
"David Hallberg, a principal dancer with American Ballet Theater, is becoming the first American star to enlist permanently with the fabled Bolshoi Ballet of Moscow. Mr. Hallberg, 29, who was born in Rapid City, S. D., will hold the coveted status of premier, the Bolshoi term for principal dancer.

“Personally I feel a sense of responsibility as an American,” Mr. Hallberg said on Tuesday, adding that he was proud to join such a historic company. “I will be bringing something different to the company but I will also be respecting their traditions as well.” He said he was aware of the unique responsibility entailed in being a first. “There will be people watching,” he said. “I have to do it justice.”


To mnie bardzo zdziwiło, bo jeszcze miesiąc temu słyszałam, że Hallberg będzie regularnym gościem Maryjskiego, tańczył z resztą w Londynie trzy spektakle podczas ostatnich występów gościnnych. A tu nagle Bolszoj go zagarnął.
_________________
Niepoprawna miłośniczka Mariinki
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Sob Lis 05, 2011 3:32 pm   

Наталия Осипова / David Hallberg - Жизель ;
http://www.youtube.com/wa...&v=Y4ZTMt2GWYo#!

I jakie macie odczucia??? co do Dawida??? Ma szansę zostac ulubieńcem rosyjskiej publiczności???
 
     
Father 
Solista Baletu


Wiek: 75
Posty: 1604
Skąd: ze Szczecina
Wysłany: Sob Lis 05, 2011 10:35 pm   

Odczucia mam pozytywne ale na podstawie powyższego fimiku uważam, że nie bo jest w cieniu Osipowej :sad:
_________________
To mnie przerasta!
Ale da sie udżwignąć
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Sob Lis 05, 2011 10:57 pm   

Czy ja wiem, czy on jest w cieniu??? To taka wariacja. Ciężko mi oceniac, bo go nie widziałam w całości, tylko w trzech fragmentach, ale wydaje mi sie, że w tym fragmencie, jaki zamieściłam, bardzo fajnie zinterpretował przemianę. Podejście delikatne, niesiłowe, subtelne - idealne jak na "nawróconego" łotra, wykorzystującego niewinne dziewczęta. W sumie myślę sobie, ze dobrze, ze go obsadzili w debiucie w tej właśnie roli, wydaje mi się że dobrze do niej pasuje.
A co do oceniania go, to Rosjanie tak się powszechnie rozpływają nad faktem, ze teraz Rosja podkupuje gwiazdy ze Stanów, że na tym tylko może wypłynąc nowy nabytek, a zatem tutaj może miec Dawid zadanie troszkę ułatwione. Z drugiej strony ludzie z Moskwy "wychowali" się na charyzmatycznych facetach z silna osobowością, więc nie wiem na ile docenią delikatnosc i wyważenie Dawida.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12