www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
rozwarcie/wykręcenie bioder
Autor Wiadomość
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Sro Gru 27, 2006 9:30 pm   

Wiem, co mialas na mysli, rozumienie tekstu szlo mi ponoc zawsze nienajgorzej ;) Ale mam wrazenie, ze mojego postu nie do konca w takim razie zrozumialas, ale nie wazne, nie bede wdawac sie w wyjasnianie swoich wlasnych subtelnosci ;)

[koniec, bo offtop zaczyna sie robic]
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
aankaa_baletnica=) 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 31
Posty: 1516
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro Gru 27, 2006 9:52 pm   

Zrozumiałam. Wiem, że mogę mieć potem problemu i w sumie wykręcając działam na niekorzyść moich stawów, ale trudno...

Przepraszam, teraz już koniec offitopu, jak czegoś nie zrozumiałam Joanno to na PW :D
 
 
 
karolinkaaa 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
miłośnik,uczeń
Posty: 276
Wysłany: Czw Gru 28, 2006 10:50 am   

Ja czasem wykręcam na siłe i bolą mnie wtedy tylko ,jakby po prawej stronie uda.Wcale mi to nie przeszkadza. :lol:
_________________
Spotkanie człowieka z kotem czyni człowieka lepszym,a kota gorszym.
 
 
marysienka 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Posty: 86
Wysłany: Sro Wrz 21, 2011 8:22 pm   

pytanko, mam nadzieję, że dobrze wybrałam topic :D

czy wykręcenie ok. 160 stopni jest duże, czy małe u osoby, która nie miała styczności z baletem od 4,5 roku? :P
 
     
Kostaryka 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
nienasycona!
Wiek: 32
Posty: 250
Wysłany: Sro Wrz 21, 2011 8:28 pm   

chyba rozwarcie? wykręcenie to możliwość obracania nogą w stawie, a nie operowania na boki. am I right?

ale 160 stopni to raczej dużo niż mało
_________________
mów do mnie tańcem.
 
 
     
marysienka 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Posty: 86
Wysłany: Czw Wrz 22, 2011 12:36 pm   

tak, chyba masz rację ;)

dzięki. :)
 
     
Lorenzo 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 30
Posty: 498
Skąd: USA
Wysłany: Nie Wrz 25, 2011 7:53 am   

160 stopni to nawet u tancerza baaardzo dużo.
 
     
dede 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 148
Skąd: trójmiasto
Wysłany: Nie Wrz 25, 2011 6:20 pm   

ale po co wykręcać na siłę, po co dążyć do tych perfekcyjnych pozycji? rozumiem pracować nad wykręceniem, poszerzać swoje możliwości, ale bez przesady, prawda jest taka, że niewiele osób nawet po szkołach stoi w pełnych, idealnych pozycjach, bo naprawdę niewiele jest osób które mają niezbędne do tego anatomiczne możliwości. ja staję zawsze troszkę ponad swoje pozycje, tak żeby więcej popracować, ale już się pogodziłam z tym że w wieku 25 lat nie będzie ani pierwszej ani piątej;p
_________________
"Mniej w teatrze interesuje mnie to, jak ludzie się poruszają, a bardziej to, co ich porusza"
Pina Bausch
 
     
laliberte 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
choreograf, tancerz
Posty: 15
Wysłany: Sro Lis 09, 2011 12:22 am   

dede napisał/a:
ale po co wykręcać na siłę, po co dążyć do tych perfekcyjnych pozycji? rozumiem pracować nad wykręceniem, poszerzać swoje możliwości, ale bez przesady, prawda jest taka, że niewiele osób nawet po szkołach stoi w pełnych, idealnych pozycjach, bo naprawdę niewiele jest osób które mają niezbędne do tego anatomiczne możliwości. ja staję zawsze troszkę ponad swoje pozycje, tak żeby więcej popracować, ale już się pogodziłam z tym że w wieku 25 lat nie będzie ani pierwszej ani piątej;p


Bardzo ważne pytanie. Warto dążyć do perfekcji a w końcu się uda jak na moim przykładzie. Ja zawsze bardzo dużo pracowałem, latami nawet gdy byłem bardzo zmęczony a miałem wolną chwilę to pracowałem nad swoim ciałem. Pamiętajmy o anatomii :) Chociaż uważam że każdy zdrowy człowiek potrafi wypracować wszystko. Wymagam tego i są efekty :smile:
_________________
la liberte de la corpe
 
     
lokaty
Nowicjusz

Posty: 26
Skąd: electric ladyland
Wysłany: Czw Lis 10, 2011 11:46 pm   

Mam bardzo nietypowy problem z biodrami. I nie spotkalem dotad nikogo, kto by mial cos podobnego. Moze ktos sie wypowie w temacie?

(bedzie brzmialo raczej smiesznie i malo powaznie, wrecz jakbym sie nabijal, ale pisze powaznie :) )

Otoz od dziecka nie potrafilem usiasc po turecku. Nie mowie o szpagacie tureckim :) Mowie o zwyklym siedzeniu po turecku. Tzn moge, ale kolana mam wowczas okolo pol metra kazde nad ziemia :) Przy dowolnych cwiczeniach, ktore wymagaja takich rozmaitych pozycji nog/nogi, po prostu cialo mi sie blokuje.

Rozciagniety jestem raczej slabo, francuski robie brzydki, do tureckiego mi brakuje kilkunastu cm. Jak np nogi dam szeroko, to glowa spokojnie dotkne ziemi. Ale skad sie bierze taka patologia, ze nie potrafie zwyczajnie usiasc po turecku?

PS: Dodam moze jeszcze tyle, ze jak sie rozciagalem do francuskiego, to nic mnie w biodrach nie blokowalo, "tylko" musialem rozciagnac miesnie i sciegna. Ale tutaj jak chce usiasc po turecku, to po prostu mnie blokuje staw. O co w tym chodzi?
PPS: Aha, dodam moze jeszcze tyle, ze mam za soba kilkunastoletnia intensywna przeszlosc na rowerze. A to podobno mocno skurcza wszelkie miesnie i sciegna. Prawda to?
 
     
Sheeda 
Adept Baletu


Posty: 212
Wysłany: Pią Lis 11, 2011 8:41 am   

Znam podobny problem. Mam na treningu koleżankę Izę i ona podobnie jak ty nigdy nie mogła zrobić żadnego szpagatu i siadać po turecku.
Zapisała się na gimnastykę artystyczną a jak wiadomo trzeba być rozciągniętym, więc moja trenerka pomagała jej ćwiczeniami. Miała straszną blokadę.
Ćwiczyła pozycje baletowe, kładła się na plecach a pani dociągała jej nogi do ziemi (obie i pojedynczo).
Po kilku latach może zrobić wszystko ale po na prawdę mocnym rozciągnięciu.

Nie wiem ile masz lat bo to również od wieku może zależeć ile by Ci to zajęło. Co do roweru to nie jestem przekonana czy skurcza bo nam (gimnastyczką) się to zaleca.
_________________
Nie rezygnuj ze swoich marzen, zawsze wierz ze sie spelnia i wierz w kazdy postawiony cel.
 
     
laliberte 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
choreograf, tancerz
Posty: 15
Wysłany: Pią Lis 11, 2011 11:24 am   

Nie skurczają ale budujesz mięśnie nie rozciągasz tego i masz rozwiązanie.
_________________
la liberte de la corpe
 
     
pudrowy_róż 
Adept Baletu


Posty: 54
Wysłany: Pią Sty 02, 2015 10:24 pm   

mam takie pytanie...chodzi mi o wykręcenie nóg przy podnoszeniu nóg do góry, wprzód i w tył jeszcze sobie radzę, ale do boku to jest dramat, nie potrafię wykręcić prawidłowo nogi , w sumie moja ciało to potrafi - wystarczy,żeby nauczyciel mi podniósł nogę i wykręcił, ale samodzielnie jest ciężko uzyskać taki efekt :( od czego to może zależeć? od otwartości bioder? jak sobie pomóc?
 
     
simple.dancer
Nowicjusz

Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 30
Wysłany: Nie Sty 04, 2015 1:13 am   

może akurat znajdziesz coś dla siebie :)

http://simpledancerslife....er-trenuje.html

zapraszam,
simple.dancer
 
     
OlgaT 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 26
Posty: 58
Skąd: Kielce
Wysłany: Wto Sty 06, 2015 2:32 pm   

Pudrowy Róż zdecydowanie od siły! Ja mam bardzo duży problem z wykręceniem ale od kiedy zaczęłam ćwiczyć mięśnie pośladków i przywodzicieli to jest trochę lepiej. Z tą nogą do boku to dla mnie najlepiej jest wlaśnie podnieść nogę na ok. 90 stopni lub mniej i starać się ją mocniej odkręcić spinając wyżej wymienione mięśnie.
 
     
kucolka9
Nowicjusz

Posty: 14
Wysłany: Sob Sty 10, 2015 3:01 pm   

Jak można poprawić swoje wykręcenie ?
 
     
Ayaka
Corps de Ballet


Posty: 368
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Sty 10, 2015 9:03 pm   

kucolka9 napisał/a:
Jak można poprawić swoje wykręcenie ?


Czwiczac :)
 
     
Sheeda 
Adept Baletu


Posty: 212
Wysłany: Czw Maj 21, 2015 9:50 am   

Wykonuje na zamowienie specjalne dyski do cwiczenia wylrecenia NP takie

Dostepne w 11 podstawowych kolorach, mozliwy dowolny kolor I wzor oraz wielkosc.

Cena zalezna od wybranej opcji.
_________________
Nie rezygnuj ze swoich marzen, zawsze wierz ze sie spelnia i wierz w kazdy postawiony cel.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 12