www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
taniec irlandzki
Autor Wiadomość
Kasul 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
uczennica OSB
Posty: 116
Skąd: Gallifrey
Wysłany: Pią Lip 16, 2010 4:37 pm   

A wie ktoś może coś o występach zespołu Realtai?
_________________
Wibbly-wobbly, timey-wimey

Dawniej-owca524
 
     
Łukasz Matera
Nowicjusz

Posty: 1
Wysłany: Czw Sie 05, 2010 10:48 am   

Ewa J miło słyszeć pozytywne opinie na swój temat, dzięki;) może warto spróbować i zacząć się uczyć tańca irlandzkiego. A co do mojej sympatyczności to musisz się zapytać osoby które mnie znają :P bo głupio mówić samemu o sobie.
Zespół Realtai chyba na dana chwile ma zawieszoną działalność. Ale osoby z tego zespołu ciągle ćwiczą.
Owaca524 jeżeli cię uczyłem to zdradź kim jesteś.
 
     
Ewa J. 
Koryfej


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 32
Posty: 683
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Sie 05, 2010 11:46 am   

O, a mi miło słyszeć odzew ze strony podziwianego tancerza - zamówiłam sobie płytę dvd "Touch of Ireland" więc niedługo będę mogła cieszyć się Waszymi występami częściej, ale nie ukrywam, że taniec na żywo to coś, co lubię najbardziej ;) I bardzo się cieszę, że mamy taką fajną grupę w Polsce, znikomy kontakt, jaki miałam wcześniej z irlandzkim, czyli min. obejrzenie niektórych występów Lord of the dance, typu Feet of flames - skutecznie mnie odstraszył. U was natomiast estetyka ruchu, kostiumy są zupełnie inne i muzyka tak samo jest świetna. Co do nauki to mogłaby być dobra zabawa, ale wątpię, czy się nadaję - może na studiach w ramach WF-u, miałabym przynajmniej pretekst. A teraz skorzystam z okazji i poproszę o pozdrowienie całego zespołu i oczywiście pana partnerki - ona również szczerze mnie zachwyciła ;)
_________________
"Tańczcie głową." A. Pawłowa
 
     
Kasul 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
uczennica OSB
Posty: 116
Skąd: Gallifrey
Wysłany: Sro Sie 11, 2010 7:22 pm   

Kasia,siostra Emi. :D a co do zespołu to szkoda,. . chciałam się na występ wybrać :)
_________________
Wibbly-wobbly, timey-wimey

Dawniej-owca524
 
     
Ewa J. 
Koryfej


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 32
Posty: 683
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lis 09, 2010 7:07 pm   

Łukasz Matera i Maciej Skwarek zostali Mistrzami Europy 2010 na Mainland Europe Oireachtas (Mistrzostwa Europy tańca irlandzkiego), serdecznie gratuluję sukcesów zwycięskim tancerzom Reelandi! :) Nieskromnie dodam, że moje oko i intuicja chyba rzadko zawodzą - te dwa talenty od początku nie uszły mojej uwadze i podczas oglądania Touch of Ireland bardzo przyciągały wzrok. Szczególnie w przypadku jednego pana w ciągu ostatnich 4 lat zauważyłam ogromne postępy;)
_________________
"Tańczcie głową." A. Pawłowa
 
     
JasnaTNN 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 3
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Wrz 22, 2011 1:21 pm   

Hej :)
Tak sobie właśnie czytam cały ten wątek, który powstał na przestrzeni ostatnich lat.

Agnes - jeśli jesteś dalej zainteresowana tańcem irlandzkim i znasz osoby w Bielsku-Białej, które byłyby zainteresowane to myślę że byłaby szansa zorganizować (nawet regularne) warsztaty tańca irlandzkiego.
Pochodzę z Bielska i z przyjemnością poprowadziłabym tam warsztaty.

Sama tańczę od 5 lat, mieszkam w Krakowie i zaczynałam się uczyć od zespołu Comhlan. Potem razem z zespołem zaczęłam występować ale jeszcze było mi mało więc zaczęłam uczestniczyć w warsztatach z tzw TCRG czyli dyplomowanymi nauczycielami tańca irlandzkiego jak Shane McAvinchey, David Bellwood, Mary Sweeney czy kilkukrotna mistrzyni świata Ciara Sexton (obecnie solistka LOTD). Obecnie tańczę na poziomie Open Champ. (najwyższy poziom na zawodach tańca irlandzkiego) i mam nadzieję dalej się rozwijać :)

Ja przez te 5 lat ani razu (tfu, tfu) nie nabawiłam się kontuzji tańcząc, a to dlatego, że od początku starałam się wszystkie ćwiczenia wykonywać odpowiednio jeśli chodzi o technikę. Myślę, że to właśnie w pracy nad odpowiednią techniką jest klucz do braku kontuzji i do szybkiego (stosunkowo) rozwoju tancerza. Jeśli ta technika wpleciona jest w każde zajęcia z tańca, a uczeń dobrze wykonuje ćwiczenia, to jest duża szansa, że obędzie się bez kontuzji :) Dlatego też warto wybrać zajęcia prowadzone na sali gdzie np są lustra, bo łatwiej jest kontrolować swoje błędy.

Faktycznie taniec irlandzki można zacząć w każdym wieku, ale wiadomo - im wcześniej, tym potem łatwiej. Dlatego też w tym roku postanowiłam otworzyć regularną szkołę tańca irlandzkiego w Krakowie nie tylko dla dorosłych ale też dla dzieci i młodzieży. Mam nadzieję, że znajdzie się dużo świeżej krwi, dzięki której światek irlandzki będzie się prężniej rozwijał i taniec irlandzki stanie się bardziej popularny.

Jeśli sami macie ochotę spróbować lub znacie kogoś kto mógłbybyć zainteresowany odsyłam na stronę krakowskiej filii Szkoły Tańca Irlandzkiego Tir na nÓg

I tak jak ktoś pisał wcześniej - można się nauczyć stepu bez wcześniejszej znajomości tańców miękkich. Potrzeba trochę więcej pracy, ale dla chcącego nic trudnego :)
_________________
We are not humans, we are dancers.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 12