www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
ZORGANIZUJMY SZKOŁĘ TAŃCA
Autor Wiadomość
NOVA
Nowicjusz

Posty: 3
  Wysłany: Pon Mar 23, 2009 11:39 am   ZORGANIZUJMY SZKOŁĘ TAŃCA

WITAM,
CHCIAŁABYM ZAŁOŻYĆ SZKOŁĘ TAŃCA. POSZUKUJĘ LUDZI MAJĄCYCH UPRAWNIENIA DO NAUKI BALETU, INNYCH TECHNIK TAŃCA, ETC., TAK, ABY UCZYĆ DZIECI TAJ PIĘKNEJ SZTUKI Z PASJĄ.
POZDRAWIAM
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Mar 23, 2009 12:51 pm   

podaj więcej szczegułów np. miejsce w którym chcialabyś taka szkołę załozyć - miasto, itd.
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
NOVA
Nowicjusz

Posty: 3
Wysłany: Pon Mar 23, 2009 1:13 pm   

CHCIAŁABYM ZAŁOŻYĆ SZKOŁĘ W KRAKOWIE ORAZ WYNAJĄĆ W TYM CELU SALĘ BALETOWĄ. JEŚLI CHODZI O INNE DANE, TO SĄDZĘ, ŻE NAJLEPIEJ NA OTWARCIE WYBRAĆ WRZESIEŃ. DLATEGO MYŚLĘ, ŻE DUŻO WCZEŚNIEJ TRZEBA TO WSZYSTKO ZORGANIZOWAĆ. SAMA JESTEM DOBRYM ORGANIZATOREM, JESTEM PO EKONOMII I WIDZĘ SIĘ W TYM ZAKRESIE OBOWIĄZKÓW, CHOCIAŻ RÓWNIEŻ SZYBKO SIĘ UCZĘ...
SAMA JESTEM MIŁOŚNICZKĄ SZTUKI, A OD KIEDY MOJA CÓRKA UCZĘSZCZA NA BALET WIDZĘ JAKIE JEST ZAINTERESOWANIE TAŃCEM ZWŁASZCZA U DZIECI. WPADŁAM NA POMYSŁ ZAŁOŻENIA SZKOŁY O TAKIM PROFILU I SZUKAM WSPARCIA OD STRONY ARTYSTYCZNEJ.
 
     
MissAloha 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
przyszła uczennica
Wiek: 28
Posty: 40
Skąd: bytom -,-
Wysłany: Pon Mar 23, 2009 2:20 pm   

Szkoda, że nie w Katowicach. Gratuluję pomysłu, zazdroszczę dzieciom z Krakowa, tu w Bytomi nie ma nic poza prywatnymi szkołąmi baletowymi i OSB ;/.
_________________
` Carpe Diem
`Would you tell me how could it be any better than this
Cause you're all I want

`Susanna, Nati, Syjka, JustDance <3
 
     
Columbina 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
nauczyciel baletu
Wiek: 36
Posty: 1102
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Mar 23, 2009 6:18 pm   

Ja byłabym zainteresowana :)
Jestem absolwentką Szkoły Baletowej w Krakowie z dyplomem tancerza i choreografa...
Studiuję, ale myślę, że można byłoby pogodzić to z prowadzeniem zajęć baletu :): ):)
_________________
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża twojemu życiu lub zdrowiu...
 
 
     
Domi 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerz
Wiek: 36
Posty: 320
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Mar 23, 2009 7:16 pm   

Nova, chociaż popieram całym sercem Twój pomysł, radzę Ci, abyś dobrze się rozejrzała po Krakowie, co już jest i czego brakuje, aby wyjść na przeciw potrzebom.
Nie wiem czy chcesz aby to była bardzo profesjonalna szkoła, czy raczej forma spędzania wolnego czasu, gdyż od tego zależy jakich będziesz potrzebowała pedagogów,
Jeśli chcesz się zdecydować na coś profesjonalnego, będziesz musiała szukać osób z wykształceniem pedagoga baletu, instruktora tańca itd. To by na pewno podniosło prestiż szkoły, gdyż jak zapewne wiesz są w Krakowie właściwie cztery szkoły, które uczą tańca klasycznego, a zatrudniają doświadczonych i wykształconych pedagogów.

jakie inne techniki tańca chciałabyś aby pojawiły się w Twojej szkole?

ostatnio mamy do czynienia z sytuacją, kiedy to szkoły powstają jak grzyby po deszczu, oczywiście idzie to wszystko w parze z zapotrzebowaniem na takie zajęcia w naszym mieście.

Czy chcesz aby ta szkoła była adresowana do dzieci, młodzieży, dorosłych?
Na przykładzie nauki baletu, ma to duże znaczenie, gdyż zajęcia dla małych dzieci są raczej ogólnorozwojowe, z podstawami baletu, podczas gdy nauka już 10 latków wymaga profesjonalizmu, znajomości budowy ciała i dobrej znajomości techniki tańca.

Pozdrawiam i życzę powodzenia :) a także czekam na dalsze informacje o planowanej szkole!!!
_________________
The dance says what words cannot
 
 
     
NOVA
Nowicjusz

Posty: 3
Wysłany: Sro Mar 25, 2009 7:27 am   

Witam,
cieszę się, że jest już zainteresowanie.
Columbina, napisz ile czasu byłabyś w stanie poświęcić na pracę łącząc ją z nauką.
Jeśli chodzi o pytania do mnie, to koncentruję się na dzieciach (nawet od 4 roku życia).
Wiem, że zajęcia dla grupy 4-7 latków inaczej wyglądają niż dla dzieci starszych, ale również i dla dzieci młodszych szukam nauczycieli po szkole baletowej.
Pozdrawiam
 
     
Nati 
Koryfej

Związek z tańcem:
czynny! SB+OEB
Wiek: 33
Posty: 805
Skąd: Zabrze
Wysłany: Sro Mar 25, 2009 8:21 am   

Fajny pomysł, jednak w Krakowie jest wiele dobrych szkół i wydaję mi się, ze ciężko bedzie zrobic im konkurencję, chyba jedynie ceną, ale wiadomo, ze trzeba opłacać pensje nauczycielom i sale i wszytsko, więc się tak nie da za bardzo spuszczać cen. :) Ale życze powodzenia! Gdyby nie to, że to dość daleko to chętnie nawiązałabym współpracę :)
_________________
Taniec wymaga człowieka chętnego,
szlachetnego, opanowanego;
człowieka o zrównoważonych siłach.
Dlatego chwalę taniec...
 
 
     
aankaa_baletnica=) 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 31
Posty: 1516
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Mar 28, 2009 12:03 am   

Szczerze mówiąc... wydaje mi się, że to trochę nie ma sensu. Oczywiście popieram pomysł tworzenia szkół baletowych i fajnie, że jesteś zaangażowana. Ale Kraków chyba nie jest dobrym miejscem... Jest już tak na prawdę 5 szkół (Szkoła Baletowa na Łąkowej, Akademia Tańca, Zawodowa Szkoła Baletowa, Studio przy operetce no i Konserwatorium Tańca do którego chodzę np. ja). Oprócz tego jeszcze są różne kursy i zajęcia (w NCK, zajęcia pana W.Niedźwiedzia). Także po pierwsze może być trudno o uczniów, bo konkurencja jest duża, a po drugie trzeba się zastanowić czy jest sens tworzenia kolejnej szkoły w Krk...
 
 
     
nathaliye 
Pierwszy Solista


Posty: 2264
Wysłany: Sob Mar 28, 2009 9:22 am   

na fali tanecznych programów takie szkoły powstają lawinowo i nie zawsze z pożytkiem, moim zdaniem lepiej spróbować nawiązać współprace z istniejącą szkołą niż tworzyć kolejna
_________________
http://www.funpic.hu/swf/monitor_cleaner.swf

sukces? 100% talentu, 100% pracy
 
 
     
Lux 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 32
Posty: 14
Skąd: Gdynia
Wysłany: Sob Mar 28, 2009 10:33 am   

Albo może warto pomyśleć o szkole w innym mieście? Wiele jest miejscowości (np. u mnie, w Trójmieście), gdzie oprócz OSB nie ma raczej miejsca, gdzie tak naprawdę można by pouczyć się baletu (bo tak szczerze ,ówiąc - czego człowiek nauczy się w jakiejś szkole tańca - nie mówię tu o nauce z myślą o przyszłości w tańcu, ale amatorski taniec ale na poziomie). Oczywiście nie liczę gdańskiej OSB, ale to to zupełnie inna bajka... Trójmiasto podałam za przykład - wiele jest takich miejsc, myślę, ze bliżej Krakowa również. Popyt i konkurencja się liczą przy zakładaniu "firmy" ; )
 
 
     
przyjaciolka 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń,miłośnik i in.
Posty: 156
Skąd: z serca
Wysłany: Pon Lip 20, 2009 4:49 pm   

Wydaje mi się,że pomysł jest wspaniały,ale miasto nie. Kraków jest jednym z najprężniej uczących miast baletowych w Polsce! Mając Twój zapał i możliwości pomyślałabym o dzieciach w miastach,które nie mają w ogóle możliwości uczenia się baletu,bo przecież w takim Opolu,Rzeszowie,Toruniu też na pewno są utalentowane dzieci i co mogą zrobić...?
Życzę Ci serdecznie powodzenia! :-)
_________________
*Miej zawsze w sercu Nadzieję*
*Cierpienie szlifuje serce jak diament*
*Radę,którą dajesz innym,zastosuj najpierw u siebie*
*I LOVE DANCE*
 
     
Julia.Tancerka 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
Uczę się :)
Wiek: 27
Posty: 26
Wysłany: Wto Lip 28, 2009 6:58 pm   

Ja również, radziłabym inne miasto. U mnie w Kaliszu nie ma w ogóle żadnych zajęć z klasyki ...
_________________
Życie jest jak taniec -każdy krok ma znaczenie.
. ^^ . I <3 Dance . ^^ .
 
     
Torin 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
miłośnik baletu :)
Wiek: 57
Posty: 1577
Skąd: ja się tu wziąłem ??
Wysłany: Sro Lip 29, 2009 10:05 pm   

A ja przewrotnie powiem, że suuuper było by zorganizować w Krakowie PROFESJONALNĄ szkołę tańca klasycznego. Z tego co obserwuję sobie wesoło z boku, to mamy mnóstwo rożnych szkół mocno lub mniej mocno ze sobą powiedzmy wadzących się. O rożnym stopniu yyy niedowładu organizacyjnego - powiedzmy delikatnie.
I czasem mam ochotę coby przyszedł ktoś z zewnątrz i pozamiatał ;) ...

Torin vel prowokator ;)
_________________
Statler - Świetny jest ten spektakl. Leczy moje dolegliwości.
Waldorf - A co ci dolega ?
Statler - Bezsenność !!!
 
 
     
ebaleciara 
Corps de Ballet

Związek z tańcem:
Potencjalna tancerka
Wiek: 27
Posty: 393
Skąd: Stąd
Wysłany: Wto Maj 04, 2010 2:44 pm   

Bardzo fajnie, że są tacy ludzie jak ty, tylko naprawdę szkoda, że wybrałaś Kraków. Tak jak już wspomniano, tego typu szkół mają tam w nadmiarze, do wyboru, do koloru. A nie myślałaś może o utworzeniu takiej szkoły w jakiej mniejszej miejscowości czy nawet na wsi? Tam dzieci nawet nie mogą marzyć o jakichkolwiek zajęciach z tańca, mają niebywale rzadko jakiś gorzej niż przeciętny dom kultury czy świetlice przy szkole. Może jest jakieś miejsce (również blisko ciebie; nie chodzi o to, żebyś przemierzała całą Polskę z Krakowa do Sopotu, żeby zorganizować coś takiego), w którym bardziej potrzeba takich lekcji?
_________________
"Zwyciężać mogą ci, którzy wierzą, że mogą zwyciężać."
I nawzajem Neno, nawzajem ;) .
 
 
     
dżastin 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
uczeń, tancerz
Wiek: 29
Posty: 5
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Gru 31, 2010 12:32 am   

Jak większość - Kraków nie jes dobrym miejscem na organizowanie szkoły baletowej - kolejnej - jest ich już wiele - trzeba patrzyć co jest a czego nie ma (mam tu na myśli szkołe na Łąkowej, ZSB, Studio przy operetce, Konserwatorium i Krakowską Akademie Tańca do której chodzę ja oraz wiele wiele innych zajęć z Baletu jak np. NCK czy zajęcia w MDK)
_________________
"Podczas każdego tańca, któremu oddajemy się z radością, umysł traci swoją zdolność kontroli, a ciałem zaczyna kierować serce"
 
 
     
Innawaj 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 25
Posty: 38
Skąd: Gdynia
Wysłany: Sro Lip 20, 2011 7:32 pm   

Dokładnie. Nie krk. ( może 3miasto? )
_________________
nie rezygnuj z marzeń tylko dlatego, że realizacja zajmie Ci dużo czasu. Czas i tak minię.
 
     
Lenaa 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
Miłośnik
Wiek: 32
Posty: 7
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon Wrz 19, 2011 2:50 pm   

Witam bardzo serdecznie ;)
Jestem nowa, i to mój pierwszy post, więc na wypadek gdybym się pomyliła, od razu z góry najmocniej przepraszam ;))

W mojej opinii, bardzo brakuje szkół baletowych na pomorzu, konkretnie chodzi mi o Szczecin i jego okolice.
Brakuje także szkół dla dorosłych-którzy tak jak ja, w wieku 20 lat chcieliby zacząć uczyć się tańczyć ;) Nie mówię tu o jakichś szczególnych osiągnięciach jak taniec w teatrze i tym pochodne, ale po prostu tańczyć dla samego siebie, dla własnej przyjemności ;)
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 12