www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Fotografia.
Autor Wiadomość
Bisiuka 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
Uczennica
Wiek: 26
Posty: 222
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: Wto Sie 23, 2011 5:10 am   Fotografia.

Witam.
Obecnie jestem w 2 klasie gimnazjum ale już myślę jakie liceum wybrać. Postawiłam że pójdę na fotografię do technikum fotograficznego. Jednak nie wiem jaki aparat jest dobry, zależałoby mi na lustrzance. Nie wiem też czy robię ładne zdjęcia nie mam chwilowo za dobrego aparatu.

Czy jeżeli ktoś jest fotografem, uczniem takiej szkoły mógłby napisać do mnie prywatną wiadomość z informacjami?

bisiuka
 
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Wto Sie 23, 2011 8:05 pm   

zawsze jest taka metoda na ochotę pogadania nie nie na temat, że można wyslac do kogos milego pw.
czasem w "o wszystkim i o niczym" zdarza sie, ze ktos pisze np "mam dola; kto che pogadac" itd i kto chce to pisze pw.
to taka rada na marginesie, bo wszyscy jestesmy ludzmi i chcemy czasem sie wygadac:):):)
 
     
Bisiuka 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
Uczennica
Wiek: 26
Posty: 222
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: Sro Sie 24, 2011 8:09 am   

Ale czasem właśnie zdażają się inne tematy więc założyłam.
Venus miałam lustrzankę i sporo aparatów ale jakoś nie wiem jakie są najlepsze.

Nie wiem dlaczego tak się dzieje w technikum. Na stronie warszawskiego jest galeria zdjęć wykonanych przez uczniów i są bardzo ładne.

Fotografia to właściwie moje jedno z wielu żyć. Bardzo lubię fotografować i fotografię.
 
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Sie 24, 2011 9:38 am   

aby być fotografem nie trzeba się kształcic w tym kierunku na uczelni. Generalnie w dzisiejszym systemie nauczania technika nie cieszą sie dobrą opinnią - spadły bardzo nisko w poziomach nauczania, choc oczywiście o tym konkretnym nic złego czy dobrego powiedziec nie mogę. Przykłady zawodowych fotografików wskazują jednak że ten zawód to zawód otwarty podobnie jak większosć zawodów artystycznych: żeby być malarzem lub rzeźbiarzem nie trzeba skończyć ASP choć napewno to nie zawadzi. Jesli chodzi o podejście ambicjonalne oraz mozliwośc kształcenia się w tym kierunku to raczej polecałabym jakies dobre koło lub warsztaty fotograficzne, zajmowac się tym uczęszczajac do zwyklego liceum (gdzie poza tym mozna sie rozwijac wielokierunkowo), moze znajdziesz jakies które ma n.p. autorską klase artystyczną lub wręcz pofograficzną lub doe zajęcia pozalekyjne w tym względzie. Po liceum ma się wiecej mozliwości wyboru zawodu przez wybór studiów: fotografia jest i na wspomnianej AS i na sudiach dziennikarskich (spejalizacja) nie mówiąc o studiach na róznych uczlniach technik multimedialnych. Zatem mozliwości rozwoju sa bardzo róznorodne.

A co do wyboru aparatu i pytania które są nalepsze to powiem tak: dziś wiele jest aparatów, które daja mozliwośc robienia doskonałych zdjęć, chodzi raczej o dobór obiektywu do potrzeby, tematu i oswietlenia. Myslę ze aby otrzymać sensowne informacje powinnaś się zwrócic do specjalistów i fanów tej dziedziny, napewno istnieją strony i fora temu poświęcone.
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Fakebook 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
Milosnik
Posty: 73
Skąd: Krakow
Wysłany: Pią Wrz 16, 2011 10:10 pm   

Bisiuka napisał/a:
Ale czasem właśnie zdażają się inne tematy więc założyłam.
Venus miałam lustrzankę i sporo aparatów ale jakoś nie wiem jakie są najlepsze.

Nie wiem dlaczego tak się dzieje w technikum. Na stronie warszawskiego jest galeria zdjęć wykonanych przez uczniów i są bardzo ładne.

Fotografia to właściwie moje jedno z wielu żyć. Bardzo lubię fotografować i fotografię.


Najlepszy aparat za ciebie zdjęcia nie zrobi i odwrotnie, dobry fotograf nawet kompaktem z biedronki zrobi dobre zdjęcie.

Nie kupuj lustrzanki jeśli nie jesteś pewna że masz do tego smykałkę i talent. Porób zdjęcia zwykłym aparatem, daj komuś do oceny (są fora fotograficzne, tylko broń Boże deviantart, bo tam wszystko jest "super słodziusieńkie zapraszam do siebie :***"), i wtedy będziesz wiedziała czy pchać się w to dalej.

Co innego gdybyś była chłopakiem, bo nam aparat służy przede wszystkim jako pretekst, że mieliśmy w nocy fantastyczną wizję i koniecznie chcemy sfotografować baletnicę w starej fabryce nici dentystycznych a potem zaprosić na kawę - w tym przypadku nie musimy umieć robić zdjęć.

Mimo wszystko nadal w kwestii lustrzanek, Canon i Nikon to najlepsze marki. Ja wybrałem canona.
 
     
Bisiuka 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
Uczennica
Wiek: 26
Posty: 222
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: Sob Wrz 17, 2011 6:04 am   

Ja dostałam właśnie nową lustrzankę we czwartek firmy PENTAX. Model to K 2000.
Dostałam ją od rodziców.

Zdjęcia pokazywałam na zajęciach z fotografii a tam nauczycielem jest pan który robi zdjęcia dla National Geografy :wink:
Powiedział że moje zdjęcia są dobre i powiedział mi co mam poprawić.

Temat można skasować.
 
 
     
arizona 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
uczennica SB
Posty: 189
Wysłany: Sob Wrz 17, 2011 7:19 pm   

Bisiuka napisał/a:
pan który robi zdjęcia dla National Geografy


national geographic? :roll:
_________________
Results don’t happen overnight. Every change takes time and effort. Patience and determination are key.
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Sob Wrz 17, 2011 9:54 pm   

dobra - kończymy ten temat, bo raz, że z balet za dużo nie ma wspólnego, a dwa, że skoro Biusiuka ma dostęp do profesjonalnych opinii, to my nic nie pomozemy.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 12