www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Modern czy contemporary?
Autor Wiadomość
Buba 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczennica OSB
Wiek: 29
Posty: 141
Wysłany: Wto Lip 13, 2010 8:34 pm   Modern czy contemporary?

Hej :)
Ostatnio zastanawiałam się, czy w Waszych szkołach na tańcu wspólczesnym dominuje Modern czy Contemporary? a może nauczyciel miesza i czasem robi jedno a czasem drugie? A jak Wy byście chcieli? Wolicie Modern czy Contemporary?
zastanawiałam się czy nie dać tego temetu do "taniec współczesny" ale wydaje mi się, że tutaj bardziej pasuje
Pozdrawiam :)
_________________
dance or die!!! addicted to the dancefloor...
 
     
Alya 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
tancerz, uczeń
Wiek: 29
Posty: 153
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Lip 13, 2010 9:43 pm   

hmm kurcze ja współczesny tańczę i zawsze myślałam, ze contemporary i współczesny to to samo tylko pod inna nazwa. Bo raczej różnicy w lekcjach nie widziałam. Szczególnie że contemporary z ang. znaczy współczesny ^^
_________________
What I've felt, what I've known never shined through in what I've shown
 
 
     
Buba 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczennica OSB
Wiek: 29
Posty: 141
Wysłany: Wto Lip 13, 2010 9:50 pm   

no bo właściwie contemporary to jest to samo co współczesny. ale modern to też to samo co współczesny. Chodzi mi o to, że w polsce pod nazwą taniec współczesny kryje się zarówno modern jak i contemporary :) I interesuje mnie jak jest w Waszych szkołach.
Przy okazji mam jeszcze jedno pytanie. Mianowicie w niektórych zagranicznych szkołach podczas lekcji współczesnego są bębny na żywo (tak jak na klasyce jest pianino). Czy spotkaliście się kiedyś z czymś takim w Polsce?
_________________
dance or die!!! addicted to the dancefloor...
 
     
Alya 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
tancerz, uczeń
Wiek: 29
Posty: 153
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Lip 13, 2010 10:32 pm   

no w sumie u mnie jest tylko współczesny, a jak idę gdzieś na contemporary to nie widze różnicy ;P a jeszcze nigdy nie spotkałam się z muzyką na żywo na lekcji tańca współczesnego.
_________________
What I've felt, what I've known never shined through in what I've shown
 
 
     
dede 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 148
Skąd: trójmiasto
Wysłany: Wto Lip 13, 2010 10:57 pm   

hmm jest jednak różnica pomiędzy lekcją tzw. Grahamki a lekcją opartą np. na Cunninghammie. lekcje na których ja byłam(nie w szkole w sensie) często czerpały z różnych źródeł, poza tym z tego co wiem to żeby prowadzić czyste Grahamowskie lekcje trzeba mieć uprawnienia i nie każdy może to robić.
_________________
"Mniej w teatrze interesuje mnie to, jak ludzie się poruszają, a bardziej to, co ich porusza"
Pina Bausch
 
     
Buba 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczennica OSB
Wiek: 29
Posty: 141
Wysłany: Wto Lip 13, 2010 11:06 pm   

Modern to przecież nie tylko Martha Graham czy Merce Cunningham, nie zapominajmy o Isadorze Duncan i Alwinie Nikolais. Modern jako taki, uczony na kursach, czy na przykład w Rotterdam Dance Academy to jest jakby mieszanka styli wypracowanych przez te osoby. Poza tym żaden nauczyciel nie jest w stanie powtórzyć ich stylu. I nie sądzę, żeby w Polsce byli jacyś nauczyciele posiadający uprawnienia do nauczania metody Marthy Graham :)
Zastanawiam się, czy w Polsce są szkoły baletowe, w których uczy się na współczesnym tylko modernu (ale różnych odmian) albo tylko contemporary. Bo w większości szkół baletowych na świacie uzy się jednego albo drugiego. A w niektórych jest zamiast współczesnego jest jazz.
_________________
dance or die!!! addicted to the dancefloor...
 
     
dede 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 148
Skąd: trójmiasto
Wysłany: Sro Lip 14, 2010 11:40 am   

no tak ale Duncan nie stworzyła techniki jako takiej(jeśli chodzi o Nikolaisa to się nie orientuję szczerze mówiąc). moja kumpela która skończyła poznańską OSB miała kiedyś zajęcia z nauczycielem od Grahamki, ale chyba nie był Polakiem;p a czy w Poznaniu czasem oprócz współczesnego nie ma osobno zajęć z jazzu?
_________________
"Mniej w teatrze interesuje mnie to, jak ludzie się poruszają, a bardziej to, co ich porusza"
Pina Bausch
 
     
Buba 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczennica OSB
Wiek: 29
Posty: 141
Wysłany: Sro Lip 14, 2010 5:26 pm   

W poznaniu właśnie są, ale to jest jedyna baletówka w polasce, gadzie jest i jazz i współczesny. I z tego co mi wiadomo to w którajś baletówce (chyba też w poznańskiej) na partnerowaniu jest współczesny, tzn. nie robi sie klasycznych pas de deux tylko uczy sie partnerowania we współczesnym :)
_________________
dance or die!!! addicted to the dancefloor...
 
     
dede 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 148
Skąd: trójmiasto
Wysłany: Sro Lip 14, 2010 10:39 pm   

hehe bo Poznań to jest fajny;p nie no żartuje, ale tam nie traktuje się współczesnego po macoszemu. Zawdzięczamy to pani Wycichowskiej;p
_________________
"Mniej w teatrze interesuje mnie to, jak ludzie się poruszają, a bardziej to, co ich porusza"
Pina Bausch
 
     
madziadziama5 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 27
Posty: 67
Skąd: Kielce
Wysłany: Pon Sie 29, 2011 5:31 pm   

Contemporary jest to jakby amerykański taniec współczesny dlatego tak t.współczesny różni się od tego jaki jest w Polsce i w innych krajach..
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,66 sekundy. Zapytań do SQL: 12