www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Alina Cojocaru
Autor Wiadomość
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Czw Mar 17, 2011 8:38 pm   

Joanna Bednarczyk napisał/a:
A jaki mowa o Giselle to jednak Alessandra, Alessandra……… Fracci/Diana..Osta

?


Wywiad z Aliną:
http://www.youtube.com/watch?v=uGsOX428inQ

A zmieniając temat: czy obejrzał ktoś z Was Kopciuszka Ashtona z Aliną??? Choc za Aliną osobiście nie przepadam, to to nagranie bym chętnie obejrzała, bo mam do Kopciuszka Ashtona słabośc.... No i dwa, ze zawsze staram się oglądac wykonania nagrodzone Benois...
http://www.youtube.com/wa...feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=uGsOX428inQ
http://www.youtube.com/wa...feature=related
 
     
Joanna Bednarczyk
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
historyk, krytyk
Posty: 549
Wysłany: Pią Mar 18, 2011 12:17 am   

Sagittaire napisał/a:

?


??
_________________
Nic nie powinno ukazywać ciała, tylko ono samo
O.Wilde
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Pią Mar 18, 2011 8:58 am   

Alessandra Ferri w nagraniu z 1996 roku fantastyczna bezsprzecznie.
Co do Carly Fracci i C. Osta nie dziwi, ze zostały wspomniane przez Ciebie, ale przyznam, ze bardzo mnie zainteresowało i zdumiało to, że podałeś Dianę (aż dopytam- rozumiem Dianę Vishnevę???). To że ja ją uwielbiam w Giselle to nie dziwi, biorąc pod uwagę moje zapatrzenie na Wschód i szkołę petersburską, ale że Ty ją wymieniłaś w ścisłej czołówce, to mnie zainteresowało i dlatego chciałam o to podpytać. Stąd ten znak zapytania.
 
     
Joanna Bednarczyk
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
historyk, krytyk
Posty: 549
Wysłany: Pią Mar 18, 2011 4:17 pm   

Uff myślałam, że będziemy posługiwać się notacją szachową ;) co do Diany to już kiedyś pisałam o niej, że bardzo mi się podoba i żałuje że nie ma z nią więcej profesjonalnych nagrań inna rzecz, że najchętniej obejrzałabym z nią ciekawe choreografie z nurtu baletu współczesnego , najlepiej przygotowane specjalnie dla niej. Nie mówiąc o możliwości zobaczenia jej na żywo. Co do samej roli Giselle o ile Ferri, Fracci są uważane przez niemałe grono specjalistów i wielbicieli baletu za wybitne interpretatorki tej partii w drugiej połowy XX wieku to pewnie Osta do nich nie należy, ale wymieniłam ją na mojej subiektywnej liście bo jest jedną z niewielu tancerek, które widziałam w Giselle na żywo, jak wiadomo balet ten bardzo rzadko był w Polsce wystawiany, a bezpośrednia recepcja to jednak inny stopień emocji.
_________________
Nic nie powinno ukazywać ciała, tylko ono samo
O.Wilde
 
     
Nagash 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 46
Posty: 131
Skąd: Shaolin Temple
Wysłany: Sro Mar 23, 2011 2:43 pm   

Pozwolę sobie zamieścić kilka stopklatek ze "Sleeping Beauty" z Alina Cojocaru z 2006 (tu akurat z wydania na bluray). Jako że ja nie potrafię o niej złego słowa powiedzieć to jak ktoś oglądał tą wersję to chętnie wysłucham opinii :wink:

_________________
Pieniądze to nie wszystko... liczą się jeszcze obrazy, nieruchomości i diamenty.
 
 
     
Nagash 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 46
Posty: 131
Skąd: Shaolin Temple
Wysłany: Sob Kwi 02, 2011 11:06 pm   

Alina Cojocaru & Johan Kobborg in Voices of Spring

http://www.youtube.com/wa..._embedded#at=22


a tu w dosyć niesprzyjających warunkach pogodowych na mokrej scenie :)

http://www.youtube.com/wa...feature=related
_________________
Pieniądze to nie wszystko... liczą się jeszcze obrazy, nieruchomości i diamenty.
 
 
     
Blanche 
Koryfej


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 36
Posty: 890
Skąd: z dalekiej północy
Wysłany: Nie Kwi 10, 2011 4:57 pm   

Nagash napisał/a:
Pozwolę sobie zamieścić kilka stopklatek ze "Sleeping Beauty" z Alina Cojocaru z 2006 (tu akurat z wydania na bluray). Jako że ja nie potrafię o niej złego słowa powiedzieć to jak ktoś oglądał tą wersję to chętnie wysłucham opinii :wink:

Ja nigdy nie oglądałam całości (w sumie nawet Śpiącej tak nie lubię, najczęściej dzielę sobie oglądanie na akty), widziałam jedynie najważniejsze fragmenty na youtube i Alina mi się raczej nie podobała. Ale to całkowicie subiektywna opinia, bo obiektywnie rzeczywiście trudno jej coś zarzucić. Jak dla mnie jako Aurora jest ona zbyt dziecięco-dziewczęca, w Adagiu Róży była zbyt słodka, nieśmiała i skromna, bardziej jak Kopciuszek. Moim ideałem jest Aurora, która łączy w sobie dziewczęcość z królewską godnością (jak Obraztsova, moja ukochana Aurora). W drugim akcie nie podobał mi się jej wyraz twarzy - wyglądała jak biedna dziewczynka, która ma się zaraz rozpłakać.
Ale ogólnie przyznaję, że nie jestem wielbicielką Cojocaru, przede wszystkim za tą przesadnie słodką dziewczęcość.
_________________
Niepoprawna miłośniczka Mariinki
 
     
Nagash 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 46
Posty: 131
Skąd: Shaolin Temple
Wysłany: Pon Kwi 11, 2011 12:39 am   

A czemu ja nie widzę u niej tej przesadnie słodkiej dziewczęcości? :D :D :D
Nie jestem wielkim fanem "Śpiącej królewny" ale przyznam że akurat tą wersję bardzo chętnie obejrzałem i właśnie ze względu na Alinę :D . Jak do tej pory widziałem tylko 4 królewny:
1. Aurelie Dupont
2. Marta Romagna (lubię ją bardzo ale na królewnę się nie bardzo nadaje :wink: )
3. Alina Sizova (stare nagranie z 1964),
4. Veronica Tennant (najmniej mi się podobała chyba przez dosyć mocno umięśnione uda, bardzo się to rzuca w oczy)

i prawdopodobnie przez to że widziałem ich niewiele Alina jako królewna podobała mi się najbardziej. No i czyż królewna nie może być dziecięco-dziewczęca, skromna i nieśmiała? :D wolę takie królewny niż aroganckie, zapatrzone w siebie i oderwane od rzeczywistości :D
A tak poza tematem to Alina i na prywatnych zdjęciach często wygląda tak jakby miała zaraz płakać :D może taka jej uroda :wink:
_________________
Pieniądze to nie wszystko... liczą się jeszcze obrazy, nieruchomości i diamenty.
 
 
     
Blanche 
Koryfej


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 36
Posty: 890
Skąd: z dalekiej północy
Wysłany: Pon Kwi 11, 2011 12:36 pm   

Moją ulubioną Aurorą w nagraniach oficjalnych jest Larissa Lezhnina (nagranie z początku lat 90., z Farukhiem Ruzimatovem jako Desire i cudowną Yulią Makhaliną jako Wróżką Bzu), druga w kolejności jest Aurelie Dupont. Lezhnina jest właśnie dziewczęco-królewska, a Aurelie to Aurelie, jak zwykle elegancka, tajemnicza, trochę zdystansowana, dumna, nawet gdy musi być bardziej dziewczęca. Obie wpasowują się w mój ideał Aurory, ale jak napisałam, naj naj jest dla mnie Obraztsova ;) .

A co do Aliny:
Nagash napisał/a:
No i czyż królewna nie może być dziecięco-dziewczęca, skromna i nieśmiała? :D

Nie może, jeżeli chce mi się podobać ;) .
_________________
Niepoprawna miłośniczka Mariinki
 
     
Nagash 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 46
Posty: 131
Skąd: Shaolin Temple
Wysłany: Wto Lip 26, 2011 9:42 pm   

Alina przemówiła :twisted: :P ...... w końcu.... :569:

http://www.youtube.com/watch?v=e8SSRW3LEfw
_________________
Pieniądze to nie wszystko... liczą się jeszcze obrazy, nieruchomości i diamenty.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 12