www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Diana Vishneva
Autor Wiadomość
Blanche 
Koryfej


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 36
Posty: 890
Skąd: z dalekiej północy
Wysłany: Pią Lut 18, 2011 3:52 pm   

Program o Dianie w "Carmen" Alonso:
http://www.youtube.com/watch?v=O02sPXPb-Wo
_________________
Niepoprawna miłośniczka Mariinki
 
     
Ewa J. 
Koryfej


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 32
Posty: 683
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Lut 19, 2011 12:58 pm   

Dzięki Blanche, już po fragmentach widzę, że jest absolutnie cudowna, bardzo bym chciała zobaczyć całość. I jak ładnie sfilmowany jest ten fragment "Carmen" Petita, gdzie jest z Ruzimatovem - nic, tylko od razu wydać na dvd :)
_________________
"Tańczcie głową." A. Pawłowa
 
     
Blanche 
Koryfej


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 36
Posty: 890
Skąd: z dalekiej północy
Wysłany: Sob Lut 19, 2011 1:29 pm   

A ja muszę powiedzieć, że mi się nie podobała, była jakaś zbyt wiotka, zbyt plastyczna, ruchy były zbyt płynne w porównaniu z innymi Carmen, które widziałam, wyraz też nie był do końca taki, jaki kojarzy mi się akurat z tą wersją. Może gdyby zobaczyć całość to byłoby to spójne i przekonujące, ale po fragmentach nie do końca.
_________________
Niepoprawna miłośniczka Mariinki
 
     
Ewa J. 
Koryfej


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 32
Posty: 683
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Lut 19, 2011 5:11 pm   

No tak, kwestia gustu;) Diana z natury jest bardzo elastyczna (i to chyba najbardziej ceniony przeze mnie "techniczny" aspekt jej tańca), dlatego nawet trudno mi wyobrazić sobie ją inaczej w tej roli. Rzeczywiście być może z tego powodu bardziej przystaje do Carmen Petita, która nie musi być chyba aż tak bardzo kanciasta, twarda i na serio, ale jest nieco bardziej frywolna, zadziorna i przewrotna w dowcipny sposób. Chociaż to jest już moja przypadłość, że Diana praktycznie we wszystkim mi się podoba, co pewnie łatwo zauważyć. Ale jednak i od tej reguły są wyjątki, na potwierdzenie mogę podać przykład: zawsze byłam przekonana, że Diana będzie idealną Małgorzatą w "Damie kameliowej", później zobaczyłam ją i muszę przyznać, że byłam bardzo mocno rozczarowana. Sam taniec bez zarzutu, ale w warstwie interpretacyjnej tak dużo zabrakło, że w tamtym momencie bardzo kręciłam na nią nosem.. nie wiem, ale widać było, że nikt zupełnie się nie zatroszczył o stronę aktorską, nikt nie naprowadził tancerzy i jednym słowem wyszła totalna klapa. A podczas czarnego pas de deux to już w ogóle włosy jeżyły mi się ze zgrozy na głowie. Jestem pewna, że ani Diana, ani Marcelo Gomes, który był tam jej partnerem, nie zrozumieli istoty tych ról, co właśnie najbardziej rzuciło mi się w oczy podczas tego ostatniego ich tańca.. No, nie będę się już rozwodzić, ale to naprawdę - jak dla mnie - było dość straszne i bardzo się wtedy na Dianie zawiodłam.
_________________
"Tańczcie głową." A. Pawłowa
 
     
Blanche 
Koryfej


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 36
Posty: 890
Skąd: z dalekiej północy
Wysłany: Sob Lip 09, 2011 8:01 am   

Oglądać póki jest, bo pewnie zaraz zniknie:
Rubiny
_________________
Niepoprawna miłośniczka Mariinki
 
     
Ewa J. 
Koryfej


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 32
Posty: 683
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Lip 09, 2011 8:26 pm   

Bardzo dziękuję za link, jak to dobrze że nad wszystkim czuwasz - niedawno mile zaskoczyłaś mnie Somovą (albo lepiej powiedzieć: wprawiłaś w ogromne zdumienie,
w pozytywnym sensie rzecz jasna), a teraz jeszcze te Rubiny z Dianą ;)
_________________
"Tańczcie głową." A. Pawłowa
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12