www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
W jakim wieku można już zapisać dziecko na taniec?
Autor Wiadomość
maria42 
Nowicjusz

Posty: 1
Wysłany: Sro Wrz 22, 2010 9:33 am   W jakim wieku można już zapisać dziecko na taniec?

Witam,
Mam 10-letnią córkę i chciałabym zapisać ją do szkoły tańca. Czy nie jest to jeszcze za wcześnie?
_________________
Rodzinnie
Ostatnio zmieniony przez inaenka Czw Sty 20, 2011 5:08 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Sro Wrz 22, 2010 9:38 am   

zalezy jaka to szkola tanca i co robią z dziećmi. Są szkoly, ktore prowadza zajecia juz dla maluchow 5 letnich . wiadomo, ze nie robią wtedy z takimi małymi nie wiem czego ale bardziej to sa takie powiedzmy cwiczenia czy rytmika.
dobra szkola dostosowywuje poziom zajec do wieku i z pewnoscia nie zaszkodzi.

to tak na marginesie, bo 10 lat to czas najwyzszy, jesli np dziecko by chcialo bardziej w zyciu wejsc w taniec :)
 
     
sisha945 
Koryfej


Wiek: 29
Posty: 859
Skąd: Lbn
Wysłany: Sro Wrz 22, 2010 4:11 pm   

to najlepszy wiek na zaprowadzenie dziecka do szkoły baletowej. Jesli wykazuje jakies zdolnosci, fascynuje ja balet to warto to przemyśleć. :)
_________________
It is our choices… that show what we truly are, far more than our abilities.
 
 
     
estelle 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
tancerz, uczeń
Posty: 90
Wysłany: Pon Cze 06, 2011 10:21 pm   

Najlepiej zacząć przed 10 rokiem życia, bo jeżeli dziecko ma trudności z rozciąganiem no to nie rozciągnie się za dużo, a 7-8 letnie dziecko taak.
_________________
neno, ty też masz ode mnie buziaka ;*
Ostatnio zmieniony przez estelle Sro Cze 08, 2011 2:38 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
nathaliye 
Pierwszy Solista


Posty: 2264
Wysłany: Wto Cze 07, 2011 8:31 am   

pierwsze słyszę by 10 lat to było by zostać baletnicą. A po drugie na bycie
estelle napisał/a:
gwiazdą baletu
akurat wiek się nie składa, tu się liczą kompletnie inne czynniki (mówimy o ludziach którzy są już np w OSB, niezależnie od tego do której zostali przyjęci klasy)
_________________
http://www.funpic.hu/swf/monitor_cleaner.swf

sukces? 100% talentu, 100% pracy
 
 
     
Biedronka 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
miłośniczka
Wiek: 40
Posty: 110
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Cze 07, 2011 6:28 pm   

A jaki rodzaj tańca interesuje samo dziecko?

Jeśli córka jest zafascynowana, dajmy na to, tańcem towarzyskim, to nie ciągnęłabym jej siłą na balet. Mimo wszystko, warto się wybrać na jakieś konsultacje itp. do szkoły baletowej, bo jeśli dziecko ma predyspozycje, ale "obudzi się" za 2 lata z klasyką, to może być za późno. Szkoda by było, żeby potem zasilała wątek "jestem za stary/a i co teraz", jeśli już teraz ma przytomną mamę :)

Bo tak offtopowo: niejedna dziewczyna czytająca twój wpis, Mario42, myśli sobie po cichu "dlaczego moja mama nie była taka fajna?".
_________________
諸共に哀と思へ山桜
花より外に知人もなし
 
     
marysienka 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Posty: 86
Wysłany: Wto Cze 07, 2011 10:19 pm   

Biedronka napisał/a:


Bo tak offtopowo: niejedna dziewczyna czytająca twój wpis, Mario42, myśli sobie po cichu "dlaczego moja mama nie była taka fajna?".


nooo :)
 
     
venus-in-furs 
Koryfej


Wiek: 31
Posty: 660
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Cze 08, 2011 12:34 am   

marysienka napisał/a:
Biedronka napisał/a:


Bo tak offtopowo: niejedna dziewczyna czytająca twój wpis, Mario42, myśli sobie po cichu "dlaczego moja mama nie była taka fajna?".


nooo :)


Mnie mama zawsze chciała gdzieś zapisać, akurat nie o klasyce była mowa, mama nie jest ekspertem w dziedzinie :) Mogłam mieć z 6 lat tak sądzę. Jakiś czas chodziłam na taniec towarzyski, instruktorka była bardzo zadowolona ze mnie, wtedy sobie zaczęłam myśleć, że trzeba było jednak słuchać mamusi. Nie wiadomo, jak by się to później potoczyło, ale ja nie chciałam, źle na tym wyszłam, tak sobie teraz myślę.
 
     
inaenka 
Koryfej


Związek z tańcem:
bliski
Posty: 762
Skąd: Manchester
Wysłany: Sro Cze 08, 2011 12:33 pm   

Skoro tak już się rozpisujecie na temat wpisu sprzed prawie roku, to proszę przynajmniej o trzymanie się tematu wątku, albo zapraszam do pogadalni.
inae.
_________________
""While I dance I can not judge, I can not hate, I can not separate myself from life. I can only be joyful and whole. This is why I dance."
- Hans Bos

-------------------------------------------------------
 
     
Biedronka 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
miłośniczka
Wiek: 40
Posty: 110
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Cze 08, 2011 11:01 pm   

O ja idiotka, nie zauważyłam daty :oops:
_________________
諸共に哀と思へ山桜
花より外に知人もなし
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 14