www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Alexandr Azarkevitch
Autor Wiadomość
Kaś 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
tancerz, miłośnik
Wiek: 32
Posty: 171
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Czw Mar 20, 2008 6:29 pm   Alexandr Azarkevitch

Miałam z tym Panem warsztaty w Malborku i jestem ciekawa co o nim sądzicie?
 
 
     
staace 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczennica, tancerka
Wiek: 34
Posty: 144
Skąd: Malbork
Wysłany: Pią Mar 21, 2008 11:00 am   

Ja też miałam z nim warsztaty w Malborku. To było kilka lat temu. Warsztaty były naprawdę fajne. Pan Azarkievich należy do choreografów, którzy raz coś pokazą i trzeba to zrobić co mnie na początku trochę zniechęcało ale przez to według mnie warsztaty miały wyzszy poziom. Cały czas było się skupionym i skoncentrowanym. Ogółem warsztay całkiem fajne, instruktor również chociaż (no tak zawsze musi byc jakieś ale) mógłby być bardziej otwarty na innych. Szybko tracił cierpliwość ale przez to wszyscy starali sie ze wszystkich sił.
Pozdrawiam
_________________
"Talent i zdolności to nawet nie połowa sukcesu. Podstawa to systematyczność, determinacja i upór w dążeniu do celu"
 
 
     
Kaś 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
tancerz, miłośnik
Wiek: 32
Posty: 171
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Pią Mar 21, 2008 1:03 pm   

Mi też się starsznie podobało. U Ciebie, gdy coś pokazywał to sobie coś podśpiewywał :D ? Np. "siam parara ram pam pam grand plie pam pa ra ra ram pam pam body role..." :D ? Dużo łatwiej było mi zapamiętac kroki :D .
staace napisał/a:
Szybko tracił cierpliwość ale przez to wszyscy starali sie ze wszystkich sił.

U nas czasem aż za bardzo. Gdy coś pokazywał to wszyscy robili z nim, a Pan Azarkievitch wolał, żebyśmy najpierw popatrzeli i posłuchali jak wykonac ruch. I przy tym mówił swoim akcentem "Papaczcje nje rubcje. Nje macje oczu z tylu glowy", Albo "jazz hand possition" :) . Nigdy nie zapomnę tych warsztatów. Naprawdę dla mnie były niesamowite :) .
 
 
     
staace 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczennica, tancerka
Wiek: 34
Posty: 144
Skąd: Malbork
Wysłany: Nie Mar 23, 2008 1:31 pm   

Tak u mnie też było coś typu "siam i siuup ram parama parararam i siuuup". miał rózne śmieszne teksty np.wszystkie kręgosłupy:):) do dzisiaj czasami mowimy tak na tańcach z uśmiechem na twarzy :): )
U nas też jak pokazywał to wszyscy robili a on sie denerwowwał bo chciał, żebyśmy najpierw zobaczyli dany krok/dany element/daną kombinację kroków a potem denerwował się, że nie możemy wykonać tego kroku/elementu/kombinacji za pierwszym razem, ze tego nie rozumiemy a przecież przed chwilą pokazywał i to powinno nam wystarczyć.
Pamiętam też że mówił o sobie jako "ona" i strasznie smiesznie to brzmiało oczywiście później wszyscy sie do tego przyzwyczaili. Mówił np. "no przecież nie tak robiłam zobaczcie". Naprawde jest co wspominać.
_________________
"Talent i zdolności to nawet nie połowa sukcesu. Podstawa to systematyczność, determinacja i upór w dążeniu do celu"
 
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Kwi 04, 2008 11:34 am   

warsztaty z A. A. już w lipcu w Lądku Zdroju, więcej info na stronie www.balet.com.pl
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Czw Kwi 21, 2011 8:04 am   

Alexandr Azarkevitch stworzył choreografię do tegorocznej łódzkiej premiery opery Dydona i Eneasz oraz Zamek Sinobrodego. Jeżeli ktoś by chciał zobaczyć ruch według tego wieloletniego łódzkiego tancerza, to zapraszam na operę do ŁOdzi :)
 
     
Chiaranzana 
Corps de Ballet

Posty: 348
Wysłany: Czw Kwi 21, 2011 1:45 pm   

Hmm, to nie typ tancerza dla mnie, pamietam jak zaczynal w Gdansku z jakims festiwalem na Oruni, bralam w nim udzial ale jakosciowo to nie bylo to. Pamietam tylko ze mowil ze go interesuje Diagilew.
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Czw Kwi 21, 2011 1:47 pm   

Czemu nie to? Ja nie mam wyrobionego żadnego zdania, dlatego w przyszłym sezonie chętnie wybrałabym się zobaczyć tę operę, zeby zobaczyć jakość ruchu i choreografię i móc coś więcej powiedzieć.
 
     
Chiaranzana 
Corps de Ballet

Posty: 348
Wysłany: Pią Kwi 22, 2011 12:00 pm   

To nie ten styl tanca, jaki on proponuje. Niestety nie potrafil mnie na swoich zajeciach przekonac do swojej idei tanca. Na zajeciach pamietam go jako wiecznie niezadowolonego, pokazywal ruch nie dokladnie, nie wyjasniajac nic poza tym co pokazywal. Nie wiem w czym on sie specjalizuje czy w tancu klasycznym czy w wspolczesnym.
Zeby byc nauczycielem jakiegokolwiek tanca trzeba miec anielska cierpliwosc, duzo checi i nie wolno pokazywac zniecierpliwienia bo to odbija sie na uczniach.

Piszesz ze to wieloletni tancerz lodzki czyli jest czlonkiem zespolu baletowego?
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Pią Kwi 22, 2011 1:39 pm   

Może z tym tłumaczeniem to chodzi o to, że on nie znajdował słów - jednak jest cudzoziemcem i czasem, jak sie wkurzy, to zapomina polskiego - co jest w moim odczuciu urocze :) .
Nie był, z tego wiem, nigdy członkiem baletu przy TW ale był I solistą w Teatrze Muzycznym w ŁÓdzi, który w tamtym czasie radził sobie całkiem nieźle, a przynajmniej nie wiem, czy nie miał więcej występów zagranicznych niż TW.
Tancerzem podobno był świetnym ale to nie moje czasy, więc na żywo na scenie go nie widziałam. Kojarzę go zresztą bardziej jako człowieka po studiach choreograficznych, po doktoracie na PAN, szefa kierunku studiów -tancerz choreograf oraz organizatora, największego w Polsce i powoli zaczynającego się liczyc na świecie, Konkursu Choreograficznego.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12