www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: inaenka
Czw Mar 17, 2011 10:30 pm
zajęcia z klasyki - Łódź
Autor Wiadomość
Natix 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
MiŁoŚnIk
Posty: 8
  Wysłany: Nie Sty 02, 2011 5:52 pm   zajęcia z klasyki - Łódź

Więc mój problem polega na tym, że po prostu zakochałam się w balecie. I bardzo bym chciała ćwiczyć balet. Tylko nie bardzo wiem jak się za to zabrać (mam 12 lat). ;/
_________________
Kocham Balet ... i Taniec
:D
Ostatnio zmieniony przez inaenka Czw Mar 17, 2011 10:29 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Georgia~ 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
wciąż się kształcę
Wiek: 28
Posty: 494
Skąd: obecnie Trójmiasto
Wysłany: Nie Sty 02, 2011 6:04 pm   

hej hej witamy na forum i zapraszamy do przedstawialni :D hmm...a może zaczniesz od napisania skąd właściwie jesteś??? Może akurat w Twoim mieście za rogiem jest OSB??? :D :P
 
     
Natix 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
MiŁoŚnIk
Posty: 8
Wysłany: Nie Sty 02, 2011 6:36 pm   

Jestem z małej miejscowości pod Łodzią . A Konkretnie z Koluszek (nie wiem może ktoś słyszał)
W Ośrodku Kultury jest niby jakaś szkoła tańca, ale baletu chyba nie ma ;/ Są tylko tańce typu : nowoczesny i towarzyski. ;/ Więc kompletnie nie wiem jak mam zabrać się do ćwiczenia baletu ;// Mam zamiar kupić sobie Pointy - tylko po co mi skoro nie wiem jak w nich się porusza?! o: Pomocy !
_________________
Kocham Balet ... i Taniec
:D
 
     
inaenka 
Koryfej


Związek z tańcem:
bliski
Posty: 762
Skąd: Manchester
Wysłany: Nie Sty 02, 2011 7:22 pm   

Witaj na forum :)

Trafiłaś do dobrego działu. Zapoznaj się z różnymi tematami. dla ułatwienia podpowiem Ci dwa:
http://www.balet.pl/forum...opic.php?t=7191
http://www.balet.pl/forum...opic.php?t=3539

Bardzo trudno zabrać się za typowe ćwiczenia klasyczne jeśli nigdy nie było się na lekcji, zatem nie łudź się - możesz się rozciągać, ćwiczyć równowagę (joga, pilates), ale techniki nie nauczysz się. Pointy to w ogóle odrębna kwestia, można je odpuścić, a z pewnością nie należy się za nie brać na początku i to w dodatku samodzielnie.
Polecam lekcje jogi, pilatesu, stretchingu oraz... elementów techniki klasycznej na YouTubie, ale pamiętaj - nic nie zastąpi prawdziwych lekcji baletu.

Jak się już rozejrzysz, ten temat zostanie przeniesiony lub usunięty, ponieważ powtarza takie same, poruszone już tutaj, sprawy:)
_________________
""While I dance I can not judge, I can not hate, I can not separate myself from life. I can only be joyful and whole. This is why I dance."
- Hans Bos

-------------------------------------------------------
 
     
Natix 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
MiŁoŚnIk
Posty: 8
Wysłany: Nie Sty 02, 2011 7:58 pm   

Dziękuje Ci ;pp Właśnie o takie sprawy mi chodziło ;pp Jeszcze raz dziękuje . A jeśli chodzi o temat, że się powtarza- fakt nie popatrzyłam na inne przepraszam ;/
_________________
Kocham Balet ... i Taniec
:D
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Nie Sty 02, 2011 8:18 pm   

witaj Słoneczko (tym serdeczniej, że z Łodzi - Koluszki to jak dla mnie Łódź:)).
A powiedz mi: chciałabyś chodzić do Szkoły Baletowej? Czy tak po prostu poćwiczyć dla siebie????
Nie wiem jak u Ciebie wygląda sprawa z ewentualnymi dojazdami, bo dla mnie dojechać z mojej pracy do Koluszek to czasem blizżej niż w drugi koniec Łodzi, ale skoro masz kilkanaście lat i chodzisz do szkoły to może być problem......
W każdym razie najlepsza rzecz (o ile te dojazdy to nie byłby problem) to takie zajecia w łódzkiej Szkole Baletowej, prowadzone 2 razy w tygodniu wieczorem, dla dzieci od 3 lat w górę (jest wiele chętnych dzieci, więc zajęcia są dla 2 grup, a zatem mozna wybrac dogodniejszy rozklad). Można tam pod okiem pedagoga ze szkoły baletowej zacząć przygodę z baletem, którzy najlepiej by Cie chyba pokierował i rozpoznał i powiedział, czy mas ztalent czy nie.
Jestes młodzitka, więc masz jeszcze czas, żeby zojąć sie tancem tez profesjonalnie:)
 
     
Natix 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
MiŁoŚnIk
Posty: 8
Wysłany: Pon Sty 03, 2011 3:08 pm   

Witam ! :) Chętnie będę dojeżdżać do Łodzi, a dojazdy to nie problem -busy są i PKP tylko zastaje spojrzeć w plan lekcji i może będzie pasować (oby):D A czy dla siebie che ćwiczyć czy chodzić do Szkoły Baletowej ? To do Szkoły Baletowej :) Czy mogła by Pani podać mi adres tej szkoły ?
_________________
Kocham Balet ... i Taniec
:D
 
     
inaenka 
Koryfej


Związek z tańcem:
bliski
Posty: 762
Skąd: Manchester
Wysłany: Pon Sty 03, 2011 3:48 pm   

hehe Sagi, jak masz 100 lat to się nie dziw teraz...proszę Pani
(przepraszam, musiałam, zaraz skasuję)


Jak miło, jak przychodzą tu takie kwiatuszki, zostają na dłużej i nawet można "obserwować" jak rozkwitają w tańcu :D
Trzymam kciuki Natalio!
_________________
""While I dance I can not judge, I can not hate, I can not separate myself from life. I can only be joyful and whole. This is why I dance."
- Hans Bos

-------------------------------------------------------
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Pon Sty 03, 2011 7:40 pm   

haha Inaenko nie przepraszaj-to bylo urocze. a do naszego uroczego Kwiatuszka :) powiem tak:
Tutaj masz link do tych zajęć w Łódzkiej Szkole Baletowej:

http://www.osblodz.pl/4l/index.html

Jeśli myślisz o łódzkiej Szkole baletowej, to to byłoby coś dla Ciebie.

Tylko jest taki problem, że jakkolwiek pociągi do Koluszek masz co kilka/kilkanaście minut (częściej niż autobusy w łódzkim MPK, to jednak dojście do SB w Łodzi z Dworca Fabrycznego jest w godzinach wieczornych nieciekawe, jedzie się z pół godziny albo i więcej i trzeba dojść kawałek koło najgorszych melin w Łodzi). Troszkę się martwię o to.... Ja sama nie za chętnie bym tam sobie poszła na spacer po 18:00, a Ty musiałabyś mniej więcej w tych godzinach tam iść i to kawałek drogi.

Ale wiesz co; zaraz przy dworcu fabrycznym, tuż za teatrem wielkim, jest szkoła niepubliczna tańca i w ofercie mają też zajęcia dla dzieci w grupach od lat 5 :
http://www.nsbaletowa.pl/
Ta szkoła przygotowywuje te dzieci do SB, i działa na podobnych zasadach jak SB (w SB też trzeba płacić za te zajęcia przygotowywujące, więc wydatek i tak jest i tak). Nie wiem, kto uczy dzieci małe ale kadra w tej szkole niepublicznej z zasady jest b fajna, złożona z tancerzy bardzo fajnych. Śmiem powiedzieć, że np zajęcia z tanca wspolczesnego nie wiem czy nie maja nawet lepszego pedagoga niz dziewczyny w SB... ale to moje zdanie..., byc moze mylne...


(Jesli ktorys z linkow, Ci sie nie otworzy, to powiedz proszę, to skopiuję zawartość).
 
     
Natix 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
MiŁoŚnIk
Posty: 8
Wysłany: Pon Sty 03, 2011 9:36 pm   

yyy... No tak przez takie meliny to żadna przyjemność przechodzić wieczorem(szczególnie zimą), ale jak by były zajęcia w piątki lub w soboty to bym mogła nie przechodzić przez te meliny tylko iść na noc do babci (bardzo niedaleko mieszka od tej szkoły jak patrzyłam) , babcia zawsze się ucieszy, że wnuczki przyjadą :D A tamta szkoła ta druga niedaleko Teatru Wielkiego to lepsza od tej pierwszej ? (A linki chodzą dobrze - Dziękuje :) )
_________________
Kocham Balet ... i Taniec
:D
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Pon Sty 03, 2011 9:50 pm   

czy ja wiem czy lepsza. Ta szkoła na Sterlinga za Teatrem jest mniej znana i działająca od roku. Szkoła Baletowa ma tę przewage, że to jednak ta sama kadra, która potem ocenia przy ubieganiu się o przyjęcie. Chociaz część nauczycieli jest taka sama np. Svetlana Bosyrowa (ktora ukonczyla Akademię Vaganowe -najlepsza szkole baletowa swiata jak dla mnie) uczy i tu i tu . Oprócz tego w nowej szkole jest obecny kierownik łódzkiego baletu- A.Krzyśków, Witold Biegański i tacy tam. Z tym, że nie wiem kto uczy małe dzieci, bo tam jest jeszcze balet dla dorosłych i szkoła dla osób równorzędnych z uczniami sb, dająca tytuł tancerza (tyle, ze ta szkola jest po godzinach, a zatem mozna ja łączyc z chodzeniem do liceum itd).
Jeźżeli masz blisko babcię, to może SB lepsza? Choć z tego co wiem to soboty chyba odpadaja ale musialabys dopytac, bo nie wiem, tak sobie gdybam:)
 
     
JK 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
rodzinne hobby
Wiek: 47
Posty: 1
Skąd: Pabianice
Wysłany: Sro Mar 16, 2011 11:40 pm   6 lat -balet - gdzie ?

Witam,
Moja 6 letnia córka ma zapędy do tańca - balet - gdzie mogę się udać na testy i czy jest jakaś polecana przez was szkoła, lub kurs baletu w Łodzi.
Pozdrawiam
JK
 
     
jam 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
tancerz
Wiek: 37
Posty: 2
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Mar 17, 2011 9:57 am   

może warto zacząć tutaj? http://www.osblodz.pl/
 
     
inaenka 
Koryfej


Związek z tańcem:
bliski
Posty: 762
Skąd: Manchester
Wysłany: Czw Mar 17, 2011 10:42 pm   

Post został przeniesiony i połączony z innym, bo nasza kochana Sagi zabierze znów głos w sprawie zajęć w Łodzi :)

JK - polecam również zajrzeć do wątków:
http://www.balet.pl/forum...opic.php?t=6321
http://www.balet.pl/forum...opic.php?t=1870
http://www.balet.pl/forum...opic.php?t=2444

A skoro już taki temat powstał, na podobieństwo tego o zajęciach z klasyki w Krakowie, to uprasza się uczestników takowych w Łodzi o opinie, rekomendacje i takie tam przydatne różności :)

(tatuś wspierający baletowe zapędy córki? - cudnie :D )
_________________
""While I dance I can not judge, I can not hate, I can not separate myself from life. I can only be joyful and whole. This is why I dance."
- Hans Bos

-------------------------------------------------------
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Pią Mar 18, 2011 9:10 am   

Dzieki :) , nie mogłam odszukać tego tematu. W sumie tu już prawie wszystko napisałam. Chyba, ze sa jakieś pytania ponad to, co zostało powyżej napisane???

Ewentualnie może poprosilibyśmy jakąś uczennicę szkoły baletowej (niekoniecznie z Łodzi) o opowiedzenie jak się przygotowywała, gdzie ćwiczyła i czy lepiej przygotowane były osoby po zajęciach prywatnych czy takich w szkole baletowej?

I jeszcze coś dla zainteresowanego taty - czy bywasz czasem w Teatrze Wielkim w Łodzi na galach łódzkiej szkoły baletowej? W tym roku były dwie: jesienią i dyplomowa kilka dni temu. Przypuszczam, że tak ale jeżeli nie, to polecam, bo można zobaczyć uczniów począwszy d maluchów po starszych. Licznie występują też oni w Dziadku i Sniezce. Czemu o tym mówię? Otóż dlatego, że jak byłam na Dla Chopina na jesieni i zaprezentowały się dzieci z sb, a potem na scenę wyszła grupa dzieci ze szkół plastycznych, muzycznych itd odbierać nagrody, to taki widok może być remedium na obawy rodziców przed posłąniem dziecka do sb. Dzieci po sb były piękne: postawą, klasą, wdziekiem. Nawet te maluszki. A te inne artystyczne stały jak kłody.... Jej jaka wielka była różnica.... Wbrew temu, co podają na stonie sb nie wszystkie dzieci po sb dostają pracę, ale zdecydowna część tak. Jak ktoś widzi, że jest słaby idzie na jakieś studia (nie jest prawdą, że trzeba ze szkoły wyjść tłumokiem, to stereotyp, bo sama widzę dużo tam osób wartościowych). Czy jednak będzie tancerzem - solistą w teatrze, czy będzie nieco tańczyć w jakimś zespole komercyjnym (pw w Warszawie szukają często) i studiować zdobywając inny zawód, to postawa i jakiś rodzaj trudno uchwytnego piękna będzie szłoa za nim całe życie...
Tak więc sb jest ciężka ale ja bym nie dramatyzowała jej, a jako remedium na obawy uzasadnione polecam gale szkoły baletowej.
 
     
aga z łodzi 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 55
Posty: 2
Skąd: łódź
Wysłany: Sro Mar 30, 2011 2:00 pm   Re: zajęcia z klasyki - Łódź

[quote="Natix"]Więc mój problem polega na tym, że po prostu zakochałam się w balecie. I bardzo bym chciała ćwiczyć balet. Tylko nie bardzo wiem jak się za to zabrać (mam 12 lat). ;/[/quWitam ote] Witam :) masz możliwość dostać się do Szkoły Baletowej w łodzi:) z możliwością pobytu w internacie wejdź na szkoła baletowa w łodzi a dowiesz sie o naborze:) życzę powodzenia:)
 
 
     
aga z łodzi 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 55
Posty: 2
Skąd: łódź
Wysłany: Sro Mar 30, 2011 2:07 pm   

Sagittaire napisał/a:
Dzieki :) , nie mogłam odszukać tego tematu. W sumie tu już prawie wszystko napisałam. Chyba, ze sa jakieś pytania ponad to, co zostało powyżej napisane???

Ewentualnie może poprosilibyśmy jakąś uczennicę szkoły baletowej (niekoniecznie z Łodzi) o opowiedzenie jak się przygotowywała, gdzie ćwiczyła i czy lepiej przygotowane były osoby po zajęciach prywatnych czy takich w szkole baletowej?

I jeszcze coś dla zainteresowanego taty - czy bywasz czasem w Teatrze Wielkim w Łodzi na galach łódzkiej szkoły baletowej? W tym roku były dwie: jesienią i dyplomowa kilka dni temu. Przypuszczam, że tak ale jeżeli nie, to polecam, bo można zobaczyć uczniów począwszy d maluchów po starszych. Licznie występują też oni w Dziadku i Sniezce. Czemu o tym mówię? Otóż dlatego, że jak byłam na Dla Chopina na jesieni i zaprezentowały się dzieci z sb, a potem na scenę wyszła grupa dzieci ze szkół plastycznych, muzycznych itd odbierać nagrody, to taki widok może być remedium na obawy rodziców przed posłąniem dziecka do sb. Dzieci po sb były piękne: postawą, klasą, wdziekiem. Nawet te maluszki. A te inne artystyczne stały jak kłody.... Jej jaka wielka była różnica.... Wbrew temu, co podają na stonie sb nie wszystkie dzieci po sb dostają pracę, ale zdecydowna część tak. Jak ktoś widzi, że jest słaby idzie na jakieś studia (nie jest prawdą, że trzeba ze szkoły wyjść tłumokiem, to stereotyp, bo sama widzę dużo tam osób wartościowych). Czy jednak będzie tancerzem - solistą w teatrze, czy będzie nieco tańczyć w jakimś zespole komercyjnym (pw w Warszawie szukają często) i studiować zdobywając inny zawód, to postawa i jakiś rodzaj trudno uchwytnego piękna będzie szłoa za nim całe życie...
Tak więc sb jest ciężka ale ja bym nie dramatyzowała jej, a jako remedium na obawy uzasadnione polecam gale szkoły baletowej.
Witam solistę Teatru Wielkiego może moja córka miała przyjemność występować z panem na scenie:) obecnie wraca jutro z Gdańska z Ogólnopolskiego konkursu baletowego:)niestety pierwsze koty za płoty ale z nowym bagażem doświadczeń pozdrawiam:):):mrgreen:
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 14