www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: inaenka
Pon Mar 25, 2013 5:01 pm
Kolor baletek
Autor Wiadomość
Kawka 
Adept Baletu


Wiek: 34
Posty: 176
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Mar 25, 2011 4:46 pm   

Na klasykę chodzę czasem w czarnych rajstopach bądź czarnych legginsach, wtedy czarne baletki są jak najbardziej ok:)
_________________
Dokąd idziesz córko zła?
Do kabaretu matko ma!
 
     
arizona 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
uczennica SB
Posty: 189
Wysłany: Sob Mar 26, 2011 10:37 am   

owszem, jakbym miała czarne legginsy czy spodnie, np. na modern, to też bym założyła czarne baletki, tyle że w tym stylu preferuję skarpetki :)

niestety nie raz zdarzyło mi sie widywać zestawienia białe rajstopy i czarne baletki i to w dodatku z czarnymi troczkami... w oczy kole :P
_________________
Results don’t happen overnight. Every change takes time and effort. Patience and determination are key.
 
     
Laranda 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
moja pasja :)
Wiek: 30
Posty: 122
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob Mar 26, 2011 10:00 pm   

a mi tam czarne baletki do białych rajstop naprawdę nie przeszkadzają :) szczególnie jak strój jest ciemny...
_________________
Rozdarta między dwiema pasjami. I niezmiernie szczęśliwa.
 
 
     
Katia 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
Tancerka
Wiek: 29
Posty: 317
Skąd: Bytom
Wysłany: Sob Mar 26, 2011 10:34 pm   

Podzielam zdanie Larandy... Paranoja, czarne czy białe baletki... I w ogóle troczki... Po co do baletek troczki?... Do baletek według mnie powinno się używać gumek. Tak, żeby ładnie baletki przylegały do podbicia i ogólnie stopy... I jak słyszę, że troczki w baletkach są tylko po to, by przyzwyczaić się do nich i żeby nauczyć się poprawnie wiązać to (hahaha) wybaczcie, ale oczy mi łzawią ze śmiechu xD - to tak odnośnie estetyki. Ale kto co lubi - bo długim treningu, troczki się w końcu luzują, rozwiązują i trzeba je poprawiać.

biały strój - białe baletki
czarny strój - czarne baletki

Po co przypisujecie kolor baletek do rajstop? xD Rozumiem, jak ma się rajstopy koloru czerwonego - wtedy sie kombinuje.
_________________
"Black hole sun,
Won't you come
And wash away the rain?"
 
     
arizona 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
uczennica SB
Posty: 189
Wysłany: Sob Mar 26, 2011 10:55 pm   

to w dużej mierze zależy od nauczyciela, czy ma się troczki, czy gumki. są zajęcia, gdzie nauczyciel w nosie ma czy masz gumki, czy, troczki, czy nic nie masz, albo czy ćwiczysz w skarpetkach. ale w niektórych miejscach troczki są po prostu wymagane, więc to nie jest jakieś "widzimisię" uczniów, tylko po prostu wymóg szkoły. powód - estetyka.
 
     
Kawka 
Adept Baletu


Wiek: 34
Posty: 176
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Mar 27, 2011 1:10 am   

Nikt niczego nie przypisuje, po prostu rozmawiamy tu o swoich preferencjach, mnie osobiście nie podoba się połączenie czarnych baletek z białymi rajstopami na klasyce :wink:
_________________
Dokąd idziesz córko zła?
Do kabaretu matko ma!
 
     
agata31 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 236
Wysłany: Nie Mar 27, 2011 8:53 am   

a mi to nie przeszkadza wkoncu kazdy lubi co innego :wink: ;)
_________________
Balet był.. może jeszcze będzie
Taki cień nadzieji..
 
 
     
Lorenzo 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 30
Posty: 498
Skąd: USA
Wysłany: Nie Mar 27, 2011 8:53 am   

Ja jakoś mam troczki przy baletkach i żyję, a nawet więcej, powiem, że mi z tym dobrze.
Moja nauczycielka woli z troczkami więc mam z troczkami, poza tym moim zdaniem ładniej wyglądają troczki niż gumki i wcale się nie dziwię, że nauczyciele czasami wymagają troczków. Nie wiem, czemu Tobie, Katia "oczy łzawią ze śmiechu". Poza tym - balet to nie sport i nie chodzi się na "długie treningi". Wybacz, ale mnie bardzo razi jak ktoś to traktuje w takiej kategorii.
 
     
arizona 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
uczennica SB
Posty: 189
Wysłany: Nie Mar 27, 2011 9:44 am   

popieram Lorenzo,
preferencje preferencjami, ale balet to wyjątkowa sztuka, która wymaga pewnej postawy. i elementem tej postawy jest ubiór - nazwijmy to mundurkiem, z braku lepszego określenia. jak przychodzi się ćwiczyć na sale, gdzie wszyscy mają jednakowy (mniej lub więcej) strój, np. białe baletki z troczkami, białe rajstopy i czarny kostium na ramiączkach, przyjemniej się ćwiczy. jest całkiem inna atmosfera, moim zdaniem sprzyjająca. a nie pstrokate, siakie i owakie. jedna ma czarne baletki z gumkami, druga ma spodnie do kostek, a trzecia 5 swetrów, bo jej zimno. przez lata ćwiczeń i dyscypliny "schludny" strój po pewnym czasie wydaje się rzeczą całkiem naturalną i osobiście uwielbiam ten element lekcji tańca klasycznego.
_________________
Results don’t happen overnight. Every change takes time and effort. Patience and determination are key.
 
     
Lorenzo 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 30
Posty: 498
Skąd: USA
Wysłany: Nie Mar 27, 2011 10:25 am   

Ja także jestem tego zdania. Poza tym to, jak wygląda się na lekcji świadczy o stosunku do pedagoga, akompaniatora oraz wszystkich osób przebywających na sali.
I ja też mam takie wrażenie, że wtedy na sali jest taka "atmosfera pracy" :-)
Ale to moje osobiste odczucie:)
 
     
sisha945 
Koryfej


Wiek: 29
Posty: 859
Skąd: Lbn
Wysłany: Nie Mar 27, 2011 10:49 am   

mi nie przeszkadzaja czarne baletki do białych rajstop, ale za to nie podoba mi sie polączenie białych baletek z czarnymi rajstopami.
Osobiscie uzywam gumek, ale do troczków nic nie mam :D

U mnie na tancach kazdy cwiczy jak chce i nikomu to nie przeszkadza, naprawde..
:)
_________________
It is our choices… that show what we truly are, far more than our abilities.
 
 
     
Kawka 
Adept Baletu


Wiek: 34
Posty: 176
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Mar 27, 2011 11:22 am   

U mnie też każdy przychodzi jak chce, a szkoda, wolałabym właśnie ujednolicenie strojów. :wink:
_________________
Dokąd idziesz córko zła?
Do kabaretu matko ma!
 
     
Laranda 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
moja pasja :)
Wiek: 30
Posty: 122
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie Mar 27, 2011 3:45 pm   

u nas zawsze kupowało się takie same stroje, każdego roku inne i do tego zwykle każdy miał rajstopy białe lub cieliste z białymi baletkami. Zwykłe na gumce, ale jak zaczęliśmy ćwiczyć na pointach to jakoś nie czułam się nieprzyzwyczajona do troczków...
_________________
Rozdarta między dwiema pasjami. I niezmiernie szczęśliwa.
 
 
     
Dolores1984 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
Zaciekawiony
Wiek: 29
Posty: 237
Wysłany: Nie Mar 27, 2011 5:38 pm   

Ja tam lubię brzoskwiniowe ,białe i czarne. W sumie dla mnie to kolor nie jest taki ważny jak wygoda i praktyczność.
_________________
A on stał, patrzył jak ona tańcząc staje się
elementem sztuki ,nierozerwalną jej częścią.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 13