www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
gyrotonic/ gyrokinesis
Autor Wiadomość
Ayaka
Corps de Ballet


Posty: 368
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Wrz 21, 2008 6:55 pm   gyrotonic/ gyrokinesis

Dziękuję za stworzenie nowego tematu, nie wpadłam na to :)

Czy ktos ma jakieś informacje o tej gimnastyce, może nawet ktoś ćwiczył?
http://www.gyrotonic.com/

Czekam z niecierpliwością na jakieś informację na temat gimnastyki gyrotonicznej, przypadkiem natknełam się na program na ten temat na programie Polsatu "Zdrowie i Uroda" (czy jakoś tak) i powiedziane było w tym programie to że jat to gimnastyka dla każdego, że bardzo lubią ją tancerki bo pomaga im wyżej podnośić nogi. Co rożni tą gimnastykę od gimnastyki pilates to to że gyrotonic ćwiczy w trzech wymiarch a pilates nie.
Nie mam złudzeń że gdziekolwiek zanjdę te dziwne maszyny do ćwiczeń w polsce ale może ktoś z forumowiczów spotkał w jakimś fitness (?)clubie za granicą, i podzieli się wrażeniami.
:)
 
     
nathaliye 
Pierwszy Solista


Posty: 2264
Wysłany: Pią Wrz 26, 2008 8:11 am   

System ćwiczeń Gyrokinesis został opracowany w latach 70 tych XX wieku przez Juliu Horvatha,
łączy podstawowe zasady jogi, tańca, gimnastyki, tai-chi i chińskiej medycyny.
W Gyrokinesis pracuje się z całym ciałem, poprzez naturalne ruchy: do przodu, do tyłu, w lewo, w prawo,
skręt w lewo, skręt w prawo, oraz okrężny, stymulujący wewnętrzne organy ciała i świadomie integrujący oddech.
Zajęcia rozpoczynają się od automasażu, następnie cała uwaga skupia się na kręgosłupie i miednicy.
Ćwiczenia odbywają się na niskich stołkach oraz na stojąco i leżąco. Lekcja mobilizuje cały kręgosłup
poprzez serię ćwiczeń: Arch/Curl, Spinal, łuki, gięcia, spirale i skręty.
Gyrokinesis dodaje energii, dotlenia organizm i reedukuje ciało by poruszało się płynnie, z siłą
i relaksacją jednocześnie.

dużo słyszałam od ludzi którzy na tym byli, powtarzało sie że to było nudne ale to kwestia temperamentu pewnie :D
_________________
http://www.funpic.hu/swf/monitor_cleaner.swf

sukces? 100% talentu, 100% pracy
 
 
     
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Pią Wrz 26, 2008 11:26 am   

równie dobrze można powiedzieć, że pilates czy joga są nudne... no bo do najbardziej fascynujących rzeczy nie należą te ćwiczenia, ale nie o to w nich chodzi, a o efekty;)

do gyrokinesis nie potrzeba wyszukanego sprzętu, do gyrotonic tak.

na tej stronie jest zreszta wyjasnione, czym jest gyrokinesis i gyrotonic.
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
     
Pewna Panna 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
tancerka/uczeń
Posty: 4
Skąd: z drugiej strony lustra
Wysłany: Pią Wrz 26, 2008 10:02 pm   

ja miałam okazje ćwiczyc gyrokinesis na warztatach w Bytomiu i szcerze nie przypagły mi za bardzo do gustu. Jak coś to wolę stary dobry pilates.
 
     
Dorota94
Nowicjusz

Posty: 1
Wysłany: Sro Mar 23, 2011 3:17 pm   Re: gyrotonic/ gyrokinesis

wiem że to zapytanie jest z 2008r ale podobno w Warszawie jest już miejsce gdzie można ćwiczyć gyrotonic (to na maszynach). Może ktoś na forum wie coś więcej?


Ayaka napisał/a:
Dziękuję za stworzenie nowego tematu, nie wpadłam na to :)

Czy ktos ma jakieś informacje o tej gimnastyce, może nawet ktoś ćwiczył?
http://www.gyrotonic.com/

Czekam z niecierpliwością na jakieś informację na temat gimnastyki gyrotonicznej, przypadkiem natknełam się na program na ten temat na programie Polsatu "Zdrowie i Uroda" (czy jakoś tak) i powiedziane było w tym programie to że jat to gimnastyka dla każdego, że bardzo lubią ją tancerki bo pomaga im wyżej podnośić nogi. Co rożni tą gimnastykę od gimnastyki pilates to to że gyrotonic ćwiczy w trzech wymiarch a pilates nie.
Nie mam złudzeń że gdziekolwiek zanjdę te dziwne maszyny do ćwiczeń w polsce ale może ktoś z forumowiczów spotkał w jakimś fitness (?)clubie za granicą, i podzieli się wrażeniami.
:)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12