www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Uliana Lopatkina
Autor Wiadomość
raisa
Solista Baletu


Związek z tańcem:
Uczeń OSB
Wiek: 27
Posty: 1070
Skąd: z piosenki Grabaża ;)
Wysłany: Sro Wrz 08, 2010 6:36 pm   

Ja kupiłam w Kolporterze i odebrałam w jednym z punktów w Poznaniu.
http://www.kolporter.pl/2...ySwan-Lake.html
nie czekałam długo i byłam w miarę zadowolona.
_________________
"Ale próbować warto"
William Wharton
 
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Czw Wrz 09, 2010 7:51 am   

:) ,
obejrzałam właśnie Carmen z Ulianą z lipca 2007 w Bolshoj.

Sceny zbiorowe, podobnie jak faceci w ogóle, (jak na mnie) aż zbyt idealni. Równo i doskonale do tego stopnia, że aż nieludzko. Może to dziwnie zabrzmi i wyjdzie, że się czepiam ale jak się ogląda corps z Marinki, to małe nierówności dodają całości uroku. Tutaj było, u facetów, takie skoordynowanie ruchów, ze momentami miałam wrażenie, że patrzę na roboty i jakoś mi się tak dziwnie coś z oczami robiło.
Co do akcji i układów: miałam wrażenie, że tak w okolicach po 3/4 części spektaklu choreograf sobie odpuścił. No chyba, że chodziłop o załozenie, żeby nie dopowiedzieć. Ale mi to załozenie się nie podobało.

Co do samej Uliany to była perfekcyjna. Według mnie dużo ciekawsza, w tej roli, niż S.Zakharova. Uliana wyrózniała się tym, że nie była robotem. Była dobra technicznie ale , jak to ona, dodała do swojej postaci duszę i ludzkie cechy.
Bardzo mi się podobało, że uczyniła tę Carmen odważną ale ludzką, drapieżną ale nie wulgarną, zalotną ale nie nachalną, ludzką ale nie prostacką. W sposób wyważony balansowała na granicy kobiecości i drapieżności i uzyskała efekt taki, że nie było ani zbyt lightowe ani zbyt wulgarne ; ani zbyt mechaniczne ani zbyt ckliwe. Generalnie ożywiała cały spektakl ludzkimi uczuciami.

Z tym, że to juz kwestia co kto lubi :) . Jeżeli ktoś lubi Carmen M.Ek`a, i odpowiada mu uchamiona troszkę Carmen, to tu może mu się wydać Uliana zbyt nijaka. Ja jednak Carmen Ek`a do końca nie trawię i w tym wykonaniu Uliany znalazłam idealne proporcje i wyważenie.

Na marginesie kilka scen fantastycznie pomyslanych i wykonanych od strony układów. Np scena uwodzenia Jose. No i bardzo fajne PDD z Escamillem.
 
     
Blanche 
Koryfej


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 36
Posty: 890
Skąd: z dalekiej północy
Wysłany: Pią Wrz 10, 2010 7:22 pm   

Korsarz z Ulianą (całość!):
Cześć 1/6
To nagranie widziałam już wcześniej, jest według mnie świetne - oprócz Uliany na uwagę zasługuje Ilya Kuznetsov jako Konrad, Tatiana Tkachenko jako Gulnara i Mikhail Lobukhin jako Lankadem. Zelensky jako Ali jakoś mnie nie poraził - sprawiał na mnie wrażenie, jakby nie chciało mu się tańczyć, cały czas był jakiś skrzywiony. Ale ogólnie polecam.
_________________
Niepoprawna miłośniczka Mariinki
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Sob Wrz 18, 2010 9:17 am   

Jestem załamana. Włąśnie dostałąm mail, ze tego Jeziora z 2007 z Ulianą juz nie ma. Jeżeli komuś z Was może gdzies w jakims sklepie internetowym mignęło, ze maja to DVD to błagam o informację :cry:
 
     
Joanna Bednarczyk
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
historyk, krytyk
Posty: 549
Wysłany: Sob Wrz 18, 2010 2:41 pm   

www.filmydvd.pl - powinno tam być
_________________
Nic nie powinno ukazywać ciała, tylko ono samo
O.Wilde
 
     
Nagash 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 46
Posty: 131
Skąd: Shaolin Temple
Wysłany: Pią Mar 11, 2011 12:31 am   

Może to nie będzie czysto o Ulianie (bo ja ją uwielbiam i to wszystko) ale z nią związane :wink:
Do tej pory oglądałem balet albo w TVP Kultura, jak miałem Mezzo to tam, czy z DVD ale niedawno wpadło w moje ręce wydanie Swan Lake Bluray



Pierwszy raz oglądałem balet w HD i moje doznania weszły chyba na jakiś wyższy poziom - zostałem zauroczony i jeśli będziecie mieli okazję kupić, pożyczyć etc.. nie namyślajcie się ani chwili :wink: Jakość obrazu jest fantastyczna po prostu nie można się oderwać i zostajemy zauroczeni do samego końca... a potem chciałoby się jeszcze raz tego doświadczyć

3 przykładowe screeny za pozwoleniem

 
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Pią Mar 11, 2011 8:43 am   

Mam to nagranie od jesieni (w każdym razie kilka miesięcy). Moim zdaniem Uliana jest najlepszą Odettą, jaką w życiu widziałam (choć powiedzenie tego na forum jest ryzykowne, bo nie każdy się z tym zgadza). Przejrzałam tę płytkę z kilkadziesiąt razy i za każdym razem nagranie mnie niesamowicie wzrusza i mam ciarki.
Jaką jest Odylią nie wiem, bo nie doszłam do tego... Tak, tak. Wiem, że jestem dziwna ale biała część jest w moim odczuciu tak doskonale zatańczona i zagrana (też przez orkiestrę), że jak się kończy, to przewijam od początku i nigdy jeszcze nie doobejrzałąm tego Jeziora do końca. Zatem jako Odettę widziałąm ją kilkadziesiąt razy, jako Odylię ani razu...

Swoją drogą to ja generalnie w Jeziorze wolę część białą. Część czarna jest za bardzo popisowa, sportowa czasem. Nie odpowiada mi ani choreograficznie ani muzycznie tak jak część biała. No może z jednym wyjątkiem tzn tańca rosyjskiej księżniczki, bo ta muzyka mnie obezwładnia. Generalnie zawsze ta muzyka do rosyjskiej księżniczki była dla mnie arcydziełem i jakoś odstawała od części czarnej. I jak sie dowiedziałąm, ten kawałek został dodany po jakimś czasie do Jeziora, a wczesniej żył swoim życiem.

Na marginesie powiem, ze ciekawie jest rozwiazana choreograficznie kwestia rosyjskiej księżniczki w łódzkim Jeziorze, bo tam jest to bardzo dynamiczne i ze skokami szpagatowymi. Generalnie wariacja rosyjskiej księżniczki jest taką trzecią, najtrudniejszą i najciekawszą po Odettcie/Odylii i po Zygfrydzie. Na premierze Daria Makarova bodajże to tańczyła i dostała duże brawa sekunde po odtańczeniu tej wariacji z okrzykami bravo.

Teraz niestety ta tancerka juz nie cieszy Łodzian, zdaje się, że wybrała tańczenie w Rosji...
 
     
Blanche 
Koryfej


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 36
Posty: 890
Skąd: z dalekiej północy
Wysłany: Sob Mar 12, 2011 1:11 pm   

Sagittaire napisał/a:
No może z jednym wyjątkiem tzn tańca rosyjskiej księżniczki, bo ta muzyka mnie obezwładnia. Generalnie zawsze ta muzyka do rosyjskiej księżniczki była dla mnie arcydziełem i jakoś odstawała od części czarnej. I jak sie dowiedziałąm, ten kawałek został dodany po jakimś czasie do Jeziora, a wczesniej żył swoim życiem.

Jako że interesuję się wszystkim zawiłościami w muzyce Jeziora, to dla sprostowania napiszę, że taniec rosyjski został skomponowany specjalnie dla Pelagii Karpakowej, która tańczyła na moskiewskiej premierze w 1877 roku, i dopiero później (a nie wcześniej) zaczął żyć własnym życiem, choćby jako popisowy numer "Russkaja". Też dodam jako ciekawostkę, że podobno w wersji Jeziora autorstwa Vladimira Vasilieva taniec rosyjski jest tańczony jako wariacja Odylii :) .
Na tym zakończę offtop ;) .
_________________
Niepoprawna miłośniczka Mariinki
 
     
Blanche 
Koryfej


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 36
Posty: 890
Skąd: z dalekiej północy
Wysłany: Sro Mar 23, 2011 3:20 pm   

Kwiecień miesiącem zaskakujących debiutów - podczas gdy Obraztsova będzie debiutować w jednej z najlepszych ról Uliany - jako Odetta/Odylia, Uliana zadebiutuje w jednej z najlepszych ról Evgenii - jako Julia :) (w balecie Romeo i Julia, żeby nie było wątpliwości).
_________________
Niepoprawna miłośniczka Mariinki
 
     
Nagash 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 46
Posty: 131
Skąd: Shaolin Temple
Wysłany: Sro Mar 23, 2011 6:14 pm   

nie widziałem tego wcześniej i linka tez nie widzę żeby był

Ulyana Lopatkina i Massimo Murru "Leda And The Swan"

http://www.youtube.com/watch?v=YrfDAP-tnkw
_________________
Pieniądze to nie wszystko... liczą się jeszcze obrazy, nieruchomości i diamenty.
 
 
     
Blanche 
Koryfej


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 36
Posty: 890
Skąd: z dalekiej północy
Wysłany: Pon Mar 28, 2011 7:37 pm   

Ciekawostka - 18-letnia Uliana na gali z okazji ukończenia szkoły:
http://www.youtube.com/watch?v=FqkMLw1y4hw
_________________
Niepoprawna miłośniczka Mariinki
 
     
Nagash 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 46
Posty: 131
Skąd: Shaolin Temple
Wysłany: Sro Kwi 06, 2011 10:58 pm   

Uliana jako Ophelia

http://www.youtube.com/wa...feature=related

La Rose Malade - Ulyana Lopatkina & Ivan Kozlov

http://www.youtube.com/wa...feature=related
_________________
Pieniądze to nie wszystko... liczą się jeszcze obrazy, nieruchomości i diamenty.
 
 
     
martini_rosso 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
amatorski, z pasją
Wiek: 37
Posty: 236
Wysłany: Nie Sty 13, 2013 10:13 pm   

Na pierwszej stronie tego tematu pojawił się link do Rose Adagio ze "Śpiącej Królewny", w drodze wyjątku w wykonaniu Uliany. Niestety, link nie działa, ale przypadkiem znalazłam wykonanie Uliany na youtube, więc wrzucam dla potomnych:

http://www.youtube.com/wa...&v=mNyaHQE5tEM.
 
     
dana
Nowicjusz

Posty: 1
Wysłany: Sob Mar 08, 2014 12:44 am   

Witam wszystkich
Takie pytanko mam
Czy jest możliwość bezpośredniego skontaktowania się np. z Ulianą.
Albo czy jest jakaś stronka do zadawania pytań po rosyjsku/angielsku?
Pozdrawiam
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 13