www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
1. Kongres Tańca
Autor Wiadomość
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Lut 09, 2011 4:27 pm   1. Kongres Tańca

Pierwszy Kongres Tańca ma odbyć się w dniach 27-29 kwietnia. Ma on służyć m.in. integracji środowiska rozproszonego w ośrodkach i teatrach na terenie całego kraju oraz analizie sytuacji zarówno artystów jak i odbiorców tej sztuki.

"Najistotniejszym zadaniem kongresu jest diagnoza obecnego stanu oraz potrzeb środowiska tanecznego w Polsce. Uzyskana dzięki temu wiedza stanie się podstawą opracowania strategii rozwoju tańca w Polsce, której realizacji służyć będzie m.in. Instytut Muzyki i Tańca" - podkreśla zastępca dyrektora Instytutu Joanna Szymajda.

Instytut Muzyki i Tańca (IMiT) został powołany w 2010 roku przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdana Zdrojewskiego. Placówka zainaugurowała działalność 1 października. Instytut ma zajmować się działalnością promocyjną oraz edukacyjną z zakresu tańca i muzyki oraz wspieraniem rozwoju tych sztuk w Polsce. Ma też pomóc w nawiązaniu współpracy pomiędzy poszczególnymi ośrodkami tanecznymi. Jego zadaniem jest także budowa centralnej biblioteki i archiwum tańca.
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Chiaranzana 
Corps de Ballet

Posty: 348
Wysłany: Pią Lut 11, 2011 6:06 pm   

A cos dokladniej?

A jak budowac archiwum? Czasopisma , gazety, ksiazki? Kasety Cd, plyty? Skad to brac? Kolekcje maja tylko wielbiciele, ktorzy chyba nie oddadza swoich zbiorow.
Ciekawi mnie jak sie komponuje owa biblioteke? Przejmuje sie czyjes zbiory?

No najwazniejsze od kiedy datuje sie taniec dla tej instytucji? Czy np dzialanosc Feliksa Parnella, tez sie liczy czy nie?
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Pią Lut 11, 2011 7:44 pm   

Chiaranzana napisał/a:
Czy np dzialanosc Feliksa Parnella, tez sie liczy czy nie?

nie mnie to oceniac, bo z Instytutem nie mam nic wspólnego ale nie wyobrażam sobie, że to by się mogło nie liczyc. Choc swoją drogą, to ilekroc widzę, jakis kawałek F.Parnella (zwłaszcza w wykonaniu uczniów) to myślę sobie, ze to lata świetlne minęły......

Uważam, ze w sytuacji, gdy stan piśmiennictwa baletowego w Polsce jest jaki jest, to najwartościowsze źródła stanoic mogą prace magisterskie studentów UM , nagrania teatrów + materiały teatrów, które tam gdzies po archiwach sie plączą. Ciekawe, czy te materiały będą również wykorzystywane ?
 
     
Chiaranzana 
Corps de Ballet

Posty: 348
Wysłany: Pią Lut 11, 2011 11:07 pm   

NO tak ale kto robi takie nagrania ze spektaklu? Ja znam takich co nagrywaja ale dla siebie, na pamiatke itp. Nie widzialam nigdy aby jakis teatr, instytucja nagrywala " dla przyszlosci czy nauki".
A ten Parnell to mi sie trafil przypadkiem w artykule z lat 20 o jego pracy i zesple z ktorym pracowal. To sa lata swietlne od naszych ale to w koncu dzieje polskiego baletu i jego rozwoj, bez niego nie bylo by dzis tego co mamy.
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Pią Lut 11, 2011 11:32 pm   

masz rację, ogólnie to kilka miesięcy temu byłam w lekkim szkoku, jak przeczytałam, że w XX międzywojennym stan polskiego tańca był b dobry, działało wiele szkół tańca powiedzmy umownie współczesnego, 1 na b wysokim poziomie, a o polskich zespołach pisały liczace sie pisma z Francji, Anglii czy Niemiec. To jest ważna częśc historii polskiego tanca, z tym, że jak się dzis widzi te choreografie to takie ....

A co do nagrań: obecnie niemal każdy spektakl jest nagrywany i tak od kilku ładnych lat. Z powodu praw autorskich, tantiemów i braku popytu nie zostają one powielane i wystawiane na sprzedaż ale są i gdzieś tam sobie zalegają. O ile wydanie ich jest obecnie nierealne to udostępnienie placówce naukowej mogłoby sie udac - chyba.
A poza nagraniami, to nie wiem jak inne teatry ale łódzki teatr to ma spore archiwum, a w nim materiały m.in. w oparciu o które powstała nie jedna praca magisterska. To też by mozna było pokopiowac.
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Lut 12, 2011 9:40 am   

dokładnie. Jesli chodzi o nagrania to troche "pieśń rzyszłości" bo na razie fizycznie Instytut nie ma miejsca na zbieranie zbiorów - choc byc moze coś w tej sprawie już niedługo sie zmieni. Tak, byc moze wiele osób będzie oddawało swoje zbiory do archiwum tak jak to się i teraz dzieje - np. archiwa zmarłych tancerzy trafiają do Muzeum Teatralnego, macierzystych szkół baletowych etc. Oczywiście do tego dojdzie gromadzenie drogą zakupu, wynajdywania, darowizn, egzemplarzy oowiazkowych itd. Chciałabym jednak żebysmy TU rozmawiali o Kongresie a nie o Instytucie jako takim bo do tego mamy osobny wątek. Własnie Kongres ma być sposobem na zdiagnozowanie stanu tańca w Polsce (mówimy o tańcu artystycznym zawodowym) oraz okazją do zamanifestowania potrzeb i wagi tej sztuki i srodowiska.

Trudno mi w tej chwili gdy Instytut dopioero zaczyna działanie określać jego priorytety czy załozenia bo to wszystko będzie się kształtowac i zmieniac w miare rozwoju instytucji, potrzeb srodowiska i.. budżetu. Obiecuje - Feliks Parnell sie mieści :)))
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
dede 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 148
Skąd: trójmiasto
Wysłany: Wto Lut 15, 2011 4:06 pm   

myślę że nagrania, czy inne informacje mogą znajdować się właśnie w szkołach baletowych, archiwach teatru czy na uczelniach,np. na Uniwersytecie Gdańskim gromadzono archiwum o Teatrze Ekspresji Wojciecha Misiuro. Wszystko gdzieś się "wala", trzeba tylko dobrze poszukać, ale faktycznie zlepienie w całość różnych wątków w historii tańca i baletu w Polsce może być sporym przedsięwzięciem.
_________________
"Mniej w teatrze interesuje mnie to, jak ludzie się poruszają, a bardziej to, co ich porusza"
Pina Bausch
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Mar 04, 2011 10:20 am   

strona internetowa Kongresu, mam nadzieję ze odpowie na wszystkie pytania
http://www.kongrestanca.pl/pl/start-aktualnosci
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Chiaranzana 
Corps de Ballet

Posty: 348
Wysłany: Pią Mar 04, 2011 11:37 am   

Hmm, chyba nie odpowie na wszytskie pytania.

Ja jestem dosc rozczarowana bo roznych zwlaszcza polskich kongresach dotyczacych kultury. Odbywaja sie z wielkim hukiem medialnym ale co potem? Ani slychu ani widu. Oprocz tego ze kultura w naszym kraju ledow sie trzyma i nie ma na nia zadnego pomyslu.

Kto tworzyl tematy do paneli. Sa bardzo zwiazane z marketingiem i nasladuja wrecz typowe tematy zwiazane z obszarem komercji, gospodarki i polityki. Jesli kongres na to sie nastawia to ok. Rozumiem to.

Brakuje mi: wiecej tematow zwiazanych z Baletem klasycznym, archiwizacja danych na temat tanca ( co by mnie interesowalo), jak dzis uczyc baletu i co wiecej historii baletu - bo ciagle siegac po ten sam podrecznik od wielu lat to chyba juz troche traci myszka.
WReszcie brakuje mi scenografow, kostiumologow, ludzi ktorzy sa obok tancerza a jednak tworza zespol. Zreszta kostium w tancu na scenie to - tez dzis bardzo czesto poruszany problem na konferencjach ( przynajmniej z moim udzialem, gdzie moglam sie temu przyjzec).
I na koniec za duzo jest specjalistow z tanca wspolczesnego, do daje wrazenie ze glos beda zabierac ludize zwiazani w tym kierunku a nie z tancem jako zjawiskiem w Polsce i na swiecie. Bo co z cala reszta innych technik, i jak czesto odrzucanych - tancem ludowym, folkowym , etnicznym, ktory jest popularny na Zachodzie.
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Mar 04, 2011 12:52 pm   

Zacznę od końca i od razu chce zaznaczyc ze nie jestem żadnym adwokatem Kongresu bo nawet nie uczestniczyłam w jego przygotowaniu, co najwyzej w rozpropagowaniu:

Kongres jest przeznaczony dla ludzi związanych z tańcem ZAWODOWO i traktuje o ZAWODOWYCH tancrzach, zespołach, instytucjach itp. Poza kilkoma zespołami wiekszość zespołów i formacji uprawiających taniec ludowy, etniczny, dworski etc nie jest zespołami zawodowymi. Mają one inne problemy - nie mniej wazne, ale zwykle afiliowane są przy róznych instytucjach lub z nimi związane (centra kultury, domy kultury, szkoły i uniwersytety). Wprawdzie trudno jest tańcowi jako sztuce wyznaczać ścisłe granice, ale Kongres - moze na droby początek - skupia się na tańcu artystycznym scenicznym.

Nie wiem w jakim sensie brakuje Ci na kongresie scenografów etc.? w gronie panelistów? Na kongres może przybyc każdy, kto jest zainteresowany losami i rozwojem tańca w Polsce i być moze takie osoby tez się zjawią i wniosa cos ciekawego do dyskusji. Myśle jednak (wraz za sposobem myślenia osób przygotowujących konres) że sprawy które poruszyłaś (zresztą arcyważne) czyli sposoby nauczania, tworzenia, rola i istnienie kostiumu w dziele taneznym etc. są w jakims tam sensie wtórne wobec problemu istnienia tańca w pzestrzeni polskiej kultury, sposóbów jego promowania w społeczeństwie, w mediach, w osrodkach zarządzania. Mówiąc po prostu: jak nie będzie mozliwości twozenia spektakli taneznych i pzezycia dla tancerzy to i żaden kostium nie będzie potrzebny :( Wydaje mi się też że kongres nie ma być zjazdem specjalistów którzy zaczną dywagowac nad metodami nauczania (bo nie wszyscy są metodykami czy pedagogami) czy teorią i prakyką isnienia dzieła taneznego, bo to sa rozważania bardziej specjalistyczne i takim zaganieniom poświęcone sa spotkania i prace węższych grup.

Kto twozył tematy paneli: osoby wymienione na stronie równiez wtrakcie konsultacji srodowiskowych (jak sądze głównie Otwartego Forum Środowisk Tanecznych). Tak, sądze ze w obecnej dobie, sytuacji i swiecie podstawowym zagadnieniem są formy promocji, zdobywania dotaci na działalnośc artystyczną, zaistnienie w umysłach szerszego grona ludzi, wreszcie problemy ekonomiczne srodowiska tancerzy - zarówno w trakcie trwania kariery, jak i po jej zakończeniu (nowy syste emerytalny)

Sceptycyzm w stosunku do każdego kongresu czy zjazdu są w pełni upawnione - przeiez takie "zloty" służą raczej bezposredniemu spotkaniu ludzi, którzy pzy innej okazji zwykle nie maja okazji się spotkac i wymienic poglądów, pokłucić się lub zapoznać, oraz zebraniu pewnych wniosków, konkluzji i postulatów na przyszłosć. Kongresy nie miewaja mocy sprawczej, chyba ze dotycza spraw wewnetrzyh jakis związków zawodowych - np. wybierają nowego prezesa etc :) Mogą za to być cenny forum wypowiedzi dla osób zwykle "siedzących w kącie" lub nie dośc słyszalnych w medialnej dyskusji, mogą zebrac w miarę reprezentatywne opinie które posłuża jako postulaty do rządzących itp. W końcu z postulatów środowiskowych po Kongresie Kultury wyrósł Instytut Muzyki i Tańca... Dla mnie osobiście najbardziej bolesny jest brak tańca i artystycznego i baletu klasycznego w mediach (w stosunku do innych sztuk) i dlatego nawet jesli 1 kongres pzełozy sie chocby na to ze pzez 3-4 dni taniec będzie gdzieś tam odnotowany w serwisach a przytanki autobusowe obklejone plakatami Taniec ma głos - to już jest jakies działanie promujące moją ukochana sztukę
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Czw Kwi 21, 2011 12:51 pm   

Dostałam już wszystkie maile, mapkę i takie tam informacje. Bardzo jestem ciekawa, co przyniesie Kongres. Jak na dzień dzisiejszy wydaje mi się, że wszystko zostało dobrze pomyślane organizacyjnie - no może poza jednym tzn terminem - tuż po Świętach, w czasie gdy sporo osób wyjeżdża, a poza tym w Międzynarodowy Dzień Tańca, kiedy w wielu zespołach planowane są spektakle, a zatem są próby. Myślę, ze stosowniejszym terminem mogłaby być druga połowa czerwca, ale to I Kongres, więc ma prawo do pewnych niedogodności.
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Kwi 22, 2011 10:14 am   

chyba własnie chodziło o połaczenie Kongresu z Międzynarodowym Dniem Tańca żeby dodatkowo nagłosnic sprawy tańca. A ze ida za tym pewne niedogodności - fakt, coś za coś
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Chiaranzana 
Corps de Ballet

Posty: 348
Wysłany: Pią Kwi 22, 2011 10:55 am   

A ja sie ciesze, mam nadzieje na nowe wrazenia i spotkania z zapalencami. Sagitaire, mam nadzieje ze bedziesz.

Przeczytalam tez Raport o tancu w Trojmiescie i mam kilka uwag. Nie wiem czy te raporty podlegaja jakiejs merytorycznej dyskusji czy nie?
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Kwi 26, 2011 7:48 pm   

transmisja Kongresu w Internecie

http://www.kongrestanca.p...nsmisja-na-zywo
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Kwi 28, 2011 5:56 pm   

Dziś w wykładzie Sandry Wilk o przepływie informacji o tańcu w Internecie (całośc dostepna na stronie kongresu) było i o nas:

Warto tutaj także omówić witrynę Balet.pl, prowadzoną przez dziennikarkę i promotorkę
baletu Katarzynę K. Gardzinę. Choć jej strona (www.balet.pl) sprofilowana jest, rzecz jasna,
na temat tańca klasycznego, informuje widzów także o wydarzeniach ze świata teatru tańca
współczesnego. Forum założone zostało w roku 2001, a poważnie zmodyfikowane i
połączone z informacyjną stroną internetową w październiku 2003 roku6. Jednak zarówno w
okresie startu serwisu, jak i przez cały czas działalności, dział wiadomości bieżących
aktualizowany jest okazjonalnie, średnio raz na kilka miesięcy. Trudno więc mówić o jego
roli na rynku bieżącej informacji. Dobrze rozwinięty jest za to dział sylwetek baletowych i
wspomniane forum, stanowiące najważniejszy element całej witryny. Znajdziemy na nim
setki logicznie pogrupowanych informacji o tańcu klasycznym oraz dyskusje, które pomogą
niejednemu adeptowi tej sztuki. Forum jest najważniejszym medium Web 2.0
(społecznościowym, tworzonym przez samych użytkowników) o tańcu w Polsce, cieszy się
ogromną popularnością, jest dobrze wypozycjonowane w wyszukiwarkach, a zawarte w nim
wiadomości często wypierają z pierwszych pozycji wyszukiwania ogólnopolskie portale
informacyjne. To duży sukces.
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Father 
Solista Baletu


Wiek: 75
Posty: 1604
Skąd: ze Szczecina
Wysłany: Czw Kwi 28, 2011 7:41 pm   

Kasia G napisał/a:
dział wiadomości bieżących
aktualizowany jest okazjonalnie, średnio raz na kilka miesięcy. Trudno więc mówić o jego
roli na rynku bieżącej informacji.

No tak, to jest prawdą ale nie taka jest przecież rola forum. Pragnę zauwazyć, że tę lukę w dużej części wypelniają jego uczestnicy. Ja człowiek zupełnie niezwiazany ze światem baletowym wlaśnie od nich tutaj otrzymuję info. na tematy bieżących wydarzeń.
Cieszę się, że forum jest zauważone w świecie co daje mi satysfakcję z uczestnictwa. Chce jeszcze nadmienić iż to forum jest dość wszechstronne i prawie każdy może coś znależć dla siebie :)
_________________
To mnie przerasta!
Ale da sie udżwignąć
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Kwi 28, 2011 8:40 pm   

oczywiście, chodzi tu w szczególności o str.główną witryny - co jakis czas narastają w nas chęci zmiany tego stanu, może po wakacjach czas na reformę nr 3?
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Torin 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
miłośnik baletu :)
Wiek: 57
Posty: 1577
Skąd: ja się tu wziąłem ??
Wysłany: Pią Kwi 29, 2011 10:21 am   

Będzie ona uczyniona :)
Jak już nasza główna "szefowa" nacieszy się stanem małżeńskim itp itd to sprawę ruszymy oooostro.

Torin - cieszący się mocno z pozycjonowania :D
_________________
Statler - Świetny jest ten spektakl. Leczy moje dolegliwości.
Waldorf - A co ci dolega ?
Statler - Bezsenność !!!
 
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Pią Kwi 29, 2011 10:59 am   

ciesz sie ciesz, bo istotnie podczas wystapienia, to zostało chyba nawet mocniej podkreslone niz w referacie pisemnym i wychwalone. Wydaje mi się równiez, że chyba nawet powiedziano, ze to duża zasługa dobrego informatyka.

Dodam, że jako mankament forum wskazano to, że tu są opinie nie profesjonalistów, a tylko prasa gwarantuje rzetelność materiałów itd, bo dziennikarz jest rzetelny z natury i z zawodu, a tekst przed opublikowaniem wnikliwie sprawdzany. To mnie super rozbawiło, zwłąszcza jak porównuję relacje po spektaklowe Kasi G, czy niektóre posty Joanny Bednarczyk, Ewy J czy Blanche z tekstami prasowymi w stylu Jerom, Bejar, którzy jeszcze żyją, czy inne sformułowania, w których skąpane są polskie recenzje baletowe.
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Kwi 30, 2011 9:26 am   

Warszawa. Zakończył się I Kongres Tańca

Reforma systemu edukacji zawodowej w zakresie tańca i wzmocnienie pozycji zespołów baletowych w teatrach operowych i muzycznych - to niektóre postulaty sformułowane podczas I Kongresu Tańca w Warszawie. Trzydniowy kongres zamknął w piątek minister kultury.
Kongres trwał w Warszawie od środy. Organizowany po raz pierwszy Kongres Tańca zgromadził reprezentantów grup zawodowych związanych z tańcem. Podczas kongresu specjaliści dyskutowali na temat obecnego stanu oraz potrzeb środowiska tanecznego w Polsce.

W piątek, ostatniego dnia kongresu - w obecności ministra kultury Bogdana Zdrojewskiego - odczytano postulaty środowiska tanecznego. Znalazły się wśród nich prośby, aby wyodrębnić taniec w programach operacyjnych ministerstwa kultury i aby stworzyć definicję zawodowego artysty tańca.

Postulowano też reformę systemu edukacji zawodowej w zakresie tańca i zniesienie opłat za zawodowy egzamin eksternistyczny, stworzenie warunków do współpracy między tancerzami niezależnymi a zespołami instytucjonalnymi, wzmocnienie pozycji zespołów baletowych w ramach teatrów operowych i muzycznych, powołanie programu operacyjnego "Miejsce dla tańca plus" zakładającego m.in. powstanie w wielu miastach Polski centrów choreograficznych i centrów tańca oraz ustanowienie Roku Tańca.

- Zawsze bardzo mi zależało, aby ministerstwo kultury nie było resortem, w którym dla tańca i zainteresowań tą dziedziną sztuki nie ma miejsca. Mam nadzieję, że państwo będziecie walczyć też o inne środowiska, trochę postponowane czy lekceważone - mówił w piątek Zdrojewski.

Szef resortu kultury namawiał uczestników do nowoczesnego myślenia, w którym nie ma wyraźnego podziału na dziedziny: teatr, operę, film, taniec. - To, co najciekawsze w aktywności artystycznej jest najczęściej multimedialne, złożone z wielu dziedzin, nie poddaje się podziałom - zauważył.

Dlatego - jak ocenił minister - postulat, aby w ramach programów ministerialnych odrębnie traktować taniec, jest bardzo trudny do spełnienia. - To bardzo trudna rzecz, bo rozmaite środowiska bardzo często zwracają się do mnie, aby właśnie zakończyć z takimi podziałami, aby można było łączyć przedsięwzięcia z różnych dziedzin równocześnie - podkreślił.

- Kultura nie potrzebuje ram i ograniczeń, ciasnych szufladek - powiedział Zdrojewski.

Próbą realizacji sformułowanych postulatów ma się zająć się Instytut Muzyki i Tańca, powołany w 2010 r. przez Zdrojewskiego.

Kongres zakończył się w Międzynarodowym Dniu Tańca, który przypada 29 kwietnia. Z okazji Dnia Tańca każdego roku inny artysta przygotowuje orędzie. W 2011 roku przesłanie ogłosiła choreograf Anne Teresa De Keersmaeker. "Myślę, że taniec jest celebracją tego, co czyni nas ludźmi. (...) Dla mnie taniec to sposób myślenia. Taniec pozwala nam ucieleśnić najbardziej abstrakcyjne idee, odsłaniając to, czego nie widzimy, czego nie potrafimy nazwać" - napisała.

Kongres zorganizowały Instytut Muzyki i Tańca - wraz z Fundacją Ciało/Umysł.

PAP
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Torin 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
miłośnik baletu :)
Wiek: 57
Posty: 1577
Skąd: ja się tu wziąłem ??
Wysłany: Nie Maj 01, 2011 1:38 pm   

Jakbyś miała ocenić w sposób absolutnie subiektywny "wynik" kongresu, czy przyczynił się do czegokolwiek czy bardziej dał impuls do przodu, czy tez pokazał/podkreślił/wzmocnił podziały choćby w samym środowisku cobyś w krótkich (żołnierskich ;) ) słowach powiedziała :D

Torin
_________________
Statler - Świetny jest ten spektakl. Leczy moje dolegliwości.
Waldorf - A co ci dolega ?
Statler - Bezsenność !!!
 
 
     
Father 
Solista Baletu


Wiek: 75
Posty: 1604
Skąd: ze Szczecina
Wysłany: Nie Maj 01, 2011 7:17 pm   

Wg mnie nic nie dał jeno wzmocnił przekonanie, ze tylko ludzie miłujacych taniec mogą nabardziej go nobilitować.
Wszelkie biurokratyczne działania są psu na budę, owszem mają sens jeśli za tym idą konkretne finansowe posuniecia w celu przydzielenia kasy na konkretne programy i tyle.
Już dawno, w starożytności rozumiano, że ludziom trzeba chleba i igrzysk.
_________________
To mnie przerasta!
Ale da sie udżwignąć
 
     
Chiaranzana 
Corps de Ballet

Posty: 348
Wysłany: Nie Maj 01, 2011 9:58 pm   

I ja tam bylam miod i wino pilam.
Ja tu nie napisze o wrazeniach bo za dlugo by pisac a ja nie lubie dlugich postow ani pisac ani czytac.
 
     
Chiaranzana 
Corps de Ballet

Posty: 348
Wysłany: Wto Maj 03, 2011 12:14 pm   

Troche moich refleksji o Kongresie:

http://www.atelierpolonaise.blogspot.com/
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Maj 11, 2011 8:58 am   

niezłe podsumowanie Kongresu

http://www.dwutygodnik.co...gres-tanca.html
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,23 sekundy. Zapytań do SQL: 12