www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
kłopoty ze ścięgnem Achillesa
Autor Wiadomość
StrasznyDwór 
Nowicjusz

Posty: 4
Wysłany: Czw Kwi 02, 2009 12:44 am   kłopoty ze ścięgnem Achillesa

Witam.

Czy delikatne naciągnięcie ścięgna Achillesa, Waszym zdaniem, totalnie uniemozliwia i odbiera sens w treningach baletu?
Ostatnio mnie to dopadło i nie wiem, czy częste wspięcia na palcach nie nadwyrężyłyby mi tego ścięgnia doszczętnie.. :(
Wiem, że to MOJE ścięgno i moja decyzja, ale zależy mi na opinii od osób, którym się taka kontuzja przytrafiła i jak wtedy postapiły??

Chce wiedzieć czy tego rodzaju kontuzje to "norma" w balecie, czy po prostu ja nie mam fizycznych predyspozycji..

pomocy
 
     
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Czw Kwi 02, 2009 11:30 am   

Zrób sobie trochę przerwy, na tyle ile potrzebujesz, a potem jak doleczysz, to normalnie możesz wrócić do ćwiczenia.

Jak masz duży obrzęk, to chłodź lodem, do zejścia stanu zapalnego.

Jak stan zapalny minie - wtedy zacznij rozciągać Achillesa, łydki, ale nie rób tego, jak masz jeszcze obrzęk, itp.

Polecam przez jakiś czas używanie wkładek pod piętę.
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
     
Susanna 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 140
Wysłany: Czw Kwi 02, 2009 4:47 pm   

A jak ktoś ma przykurcz mięśni Achillesa to co mam zrobić ?
Bardzo boli jak begam byłam u ortopedy ale nic nie powiedział co by mi pomogło :(
 
 
     
StrasznyDwór 
Nowicjusz

Posty: 4
Wysłany: Czw Kwi 02, 2009 7:40 pm   

Ok. Dzięki wielkie. Z tymże ja nie mam ani obrzęku, ani mnie nie boli przez większość dnia. To sa tylko takie "momenty", jak się rusze gwałtownie na łóżku np., albo wczoraj jak próbowałam obciągnąć palce prawej nogi.. w zasadzie dziś juz prawie nie boli..ale mimo to mam 'psychiczna blokadę' żeby znów nie zaczęło, wiec ograniczyłam się z bieganiem i treningami :(

Myślę, że dam sobie ze 2 tyg. przerwy tak jak mówisz, Joanno, bo szkoda by było tą kontuzję pogłębić.

pozdrawiam :*
 
     
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Pią Kwi 03, 2009 12:50 am   

StrasznyDwór napisał/a:
Myślę, że dam sobie ze 2 tyg. przerwy


Akurat 2 tygodnie przerwy to ja robilam, jak mialam taki obrzek, ze nie moglam nawet stopy obciagnac ;) Ale jasne - zrob sobie tyle przerwy, ile potrzebujesz, nie ma nic gorszego niz niedoleczona kontuzja.

Jesli odczuwasz bol, to znaczy ze przeciazylas, moze faktycznie cos naciagnelas - zwroc tez uwage, na ile poprawnie wykonujesz rozne cwiczenia, czy dobrze ustawiasz stopy, jak rozklada sie na nich Twoj ciezar ciala (czy rownomiernie, itp.) - takie rzeczy moga sie przyczyniac do wystapienia dolegliwosci, i dobrze o to zadbac, by w przyszlosci nie miec znowu podobnych problemow.
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
     
StrasznyDwór 
Nowicjusz

Posty: 4
Wysłany: Pią Kwi 03, 2009 2:50 pm   

Dzięki Joanno.
Przerwe w aktywności fizycznej typu bieganie, sprinty na pewno zrobię, ale sęk w tym, że bardzo obawiam się, czy w ogóle w tej sytuacji, rozpoczynać naukę baletu, mając na "Dzień dobry" już taka kontuzję..

Czy balet jej nie zaostrzy ???
Ja wcześniej nigdy baletu nie ćwiczyłam, raczej ostatni pare lat to siłownia, na zmianę z biegami, a wcześniej pare lat taniec, potem przez kilka miesięcy ćwiczenia akrobatyczne, sztki walki..w każdym razie od ostatniego treningu (nie -siłowego) minęło dobre 4 lata, wiec boję się czy to juz nie jest "kreska" dla mnie i znak, żeby odpuśić ??
:(: (:(
 
     
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Pią Kwi 03, 2009 8:15 pm   

Z bieganiem na pewno zrób przerwę, może nawet dłuższą - moim zdaniem to bardzo mocno obciąża Achillesy. Balet może nie działać zbyt korzystnie na nie, jeśli niepoprawnie wykonujesz ćwiczenia, masz złe ustawienie, czy po prostu przeciążysz, ale nie sądzę, abyś od razu zaczęła ćwiczyć ten balet jakoś bardziej intensywnie - w niewielkiej dawce nie powinien bardzo zaszkodzić. Oczywiście, najpierw koniecznie dolecz to, co masz teraz.
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
     
lailana 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
instruktor oriental
Wiek: 39
Posty: 227
Skąd: Toruń
Wysłany: Nie Sty 02, 2011 8:43 pm   

nie chce zakładac nowego tematu więc zadam pytanie tutaj, cwicząc podbicie pojawia się u mnie lekki ból ściągna Achillesa [ zaznaczam że mam bardzo słabe ścięgno i czasem boli ot tak], czy znacie jakieś dobre i niezbyt zaawansowane ćwiczenia na jego wzmocnienie?
 
 
     
Kawka 
Adept Baletu


Wiek: 34
Posty: 176
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Sty 03, 2011 4:42 pm   

A długo ćwiczysz podbicie? Bo na początku ten ból jest chyba czymś naturalnym i trzeba to po prostu przeboleć.

Chyba, że ja też mam słabe ścięgno.. :razz:
_________________
Dokąd idziesz córko zła?
Do kabaretu matko ma!
 
     
lailana 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
instruktor oriental
Wiek: 39
Posty: 227
Skąd: Toruń
Wysłany: Pon Sty 03, 2011 7:54 pm   

nie, nie cwicze dlugo, niedawno zaczelam

a zna może ktoś ćwiczenia żeby to ścięgno wzmocnić?


przeniosłam posty z innego tematu, żeby było wszystko jasne
inae.
Ostatnio zmieniony przez inaenka Pon Sty 03, 2011 8:28 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 13