www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pierwszy dzień w pointach
Autor Wiadomość
~ balerinka ~ 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
Uczennica
Wiek: 30
Posty: 519
Wysłany: Pią Kwi 11, 2008 7:12 am   

Może to dziwne, ale ja swojego pierwszego dnia w pointach nie pamiętam.
Wiem tylko, że to było jakieś 10 min! A poźniej już prawie wogóle nie miałyśmy, bo dziewczyny nie nosiły...
Ale tak mnie one zafascynowały, że nie mogłam się od nich oderwać i uparcie ćwiczyłam w domu:)
_________________
"And I just thought, this is what I want to be. And I knew that dancing would be my chosen profession."

Suzanne Farrell
 
     
karolinkaaa 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
miłośnik,uczeń
Posty: 276
Wysłany: Pią Kwi 11, 2008 3:04 pm   

Ja pamiętam,że pierwszy dzień na pointach był cudowny!Wszystko szło mi bardzo łatwo i czułam się jak prawdziwa baletnica.Heh,czasy się zmieniają.
_________________
Spotkanie człowieka z kotem czyni człowieka lepszym,a kota gorszym.
 
     
Elizabeth 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 29
Posty: 8
Skąd: Żywiec
Wysłany: Nie Maj 25, 2008 7:03 pm   

Ja pierwszy raz założyłam pointy niedawno ale nie chodzę jak wy do szkoły baletowej ani nawet na zajęcia i niestety nie będę chodzić ale pierwszy raz kiedy miałam je na sobie to nic mnie nie bolało wręcz przeciwnie :) za to musicie wiedzieć że bardzo wam zazdroszczę bo możecie w nich kiedyś wystąpić
 
 
     
fijoletowa 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
kompletna amatorka;)
Wiek: 33
Posty: 196
Skąd: Gliwice/ Kraków
Wysłany: Pon Maj 26, 2008 11:04 pm   

powiedzcie mi, totalnemu matołkowi czy jeśli teraz w wieku lat 18 niepełnych zacznę chodzić na zajęcia z baletu to jest jakakolwie szansa, że kiedykolwiek stanę na pointach? ale tak porządnie? tak bym chciała...
 
 
     
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Maj 27, 2008 12:29 pm   

Oczywiście, jeżeli trafisz na dobrych pedagogów, którzy będą Cię prawidłowo prowadzić. Dla pocieszenia dodam, że wśród Forumowiczek z Trójmiasta większość (w tym ja) zaczęła przygodę z pointami (tak porządnie) mając więcej niż 18 lat :)
_________________
Anna Pawłowa nigdy nie zakręciła więcej niż dwa piruety, ale jakiż wyraz miały jej arabeski!
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Wto Maj 27, 2008 12:42 pm   

duże uznanie dla Was dziewczyny z to, za zaczęłyście w wieku ok. 18 lat.
ps fijoletowa - mocno Ciebie dopinguję w myślach
 
     
SYJKA 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń, miłośnik
Wiek: 29
Posty: 164
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto Maj 27, 2008 12:56 pm   

Mój pierwszy dzień w pointach...o tak oamiętam go doskonale:) To było wieczorem, bo musiałam odebrac paczkę z poczty. Szybko ją otworzyłam. najpierw zauroczyłam się ich pięknem (uważam je za najśliczniejsze na swiecie, miomo, ze wyglądają prawie tak samo jak setki innych point), a potem stanęłam. Byłóo naprawdę cudownie. Bólu nie czułam, bo miałam silikonowe wkładki i się nawet dziwiłam, że wszyscy mówią, ze to tak strasznie boli. No cóż mój pierwszy dzień w pointach był wspaniały. Doadam jeszcze, ze potem przez jakies 3 dni ciąglę w nich chodziłam po całym domu... :D
_________________
"Podczas każdego tańca, któremu oddajemy się z radością, umysł traci swoją zdolność kontroli, a ciałem zaczyna kierować serce."
Paulo Coelho

Nena, MissAloha, JustDance dziękuję;) I buziak dla Was;*
 
     
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Czw Maj 29, 2008 10:03 am   

Ehh... gdyby jakiś 'normalny' człowiek przeczytał te nsze wyznania z pierszego dnia w pointach to stwierdziłby że jesteśmy jakimiś psychomatkami ;P
Ale ak to już jest...
Ja niestety mojego pierwszego dnia w pointach nie pamiętam, miałam wtedy 11 lat.
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
     
Nati 
Koryfej

Związek z tańcem:
czynny! SB+OEB
Wiek: 33
Posty: 805
Skąd: Zabrze
Wysłany: Czw Maj 29, 2008 4:25 pm   

ja coś tam pamiętam :) było to 4 lata temu bodajże. Pamiętam, ze pół roku czekałam na poionty, bo robił je jakiś pan z opery. BYły tandetne, ale jak na początki to w porządku. Przynajmniej nie było szkoda, że 100 zł na poionty się wydało :P więc jak już je dostałam to potem wszędzie gdzie się dało w nich chodziłam i ćwiczyłam. Nawet do szkoły je brałam tak o! po prostu je mieć przy sobie :) a na lekcji często mnie łapały skurcze, zaś poionty były takie heble, że gdy lekcja trwała trochę dłużej, to krwawiły mi palce. ALe nic mi nie przeszkadzało, bo przecież mialam już ukochane poionty :)
_________________
Taniec wymaga człowieka chętnego,
szlachetnego, opanowanego;
człowieka o zrównoważonych siłach.
Dlatego chwalę taniec...
 
 
     
~ balerinka ~ 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
Uczennica
Wiek: 30
Posty: 519
Wysłany: Czw Maj 29, 2008 4:34 pm   

My w sumie poźno zaczełyśmy tańczyć w pointach. Jak miałyśmy 11-12lat to nauczycielki zdecydowały, że już czas. Jednak większość dziewczyn z mojej grupy cały czas zapominało nosić pointy i wogóle nie ćwiczyłyśmy. Tak naprawdę dopiero w tym roku miałyśmy całe lekcje na pointach. Dlatego ja ćwiczyłam i ćwiczyłam ile tylko dawałam rady w domu:) I tak mi zostało, że najbardziej kocham pointy - nic mi takiej radości nie sprawia(skoki, rozciąganie) i nie sprawia mi specjalnej trudności tańczenie w nich (teraz) bo na początku i owszem (jeszcze rok temu przykładowo)
Pierwszej lekcji dokładnie nie pamiętam, wiem tylko, że robiłyśmy najprostrze rzeczy (takie jak rozgrzewanie stóp) ;)
No, ale już się nie powtarzam, bo już wiele razy o tym pisałam...:)
_________________
"And I just thought, this is what I want to be. And I knew that dancing would be my chosen profession."

Suzanne Farrell
 
     
Nati 
Koryfej

Związek z tańcem:
czynny! SB+OEB
Wiek: 33
Posty: 805
Skąd: Zabrze
Wysłany: Czw Maj 29, 2008 4:44 pm   

po rozgrzaniu przy drązku pierwszym ćwiczeniem jakie robiłyśmy to tzw. bocian. PO przekątnej po prostu chodzenie z wyżej podnoszeniem nogi 3 kroki i zejście. Wejście na początek na dwie nogi a póxniej na jedną od razu
_________________
Taniec wymaga człowieka chętnego,
szlachetnego, opanowanego;
człowieka o zrównoważonych siłach.
Dlatego chwalę taniec...
 
 
     
odette 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerka ludowa
Wiek: 30
Posty: 332
Skąd: Lublin
Wysłany: Pią Maj 30, 2008 5:43 pm   

o boze jak piszecie o swoim pierwszym dniu na pointach to az mnie jakis skurcz lapie w zoladku... ale musze poczekac jeszcze przynajmniej do wakacji. jak na razie znowu musze kupic nowe baletki :roll:
_________________
mam koncerty... szczęście, ale i brak czasu

jak na razie nieobecna
 
 
     
magda170c
Adept Baletu


Posty: 50
Skąd: krakow
Wysłany: Sob Maj 31, 2008 9:31 am   

ja pamiętam, że pierwsze pointy kupiła mi mama jak miałam 8 lat i próbowałam się uczyć jak mam na nich stać od dziewczyn z pierwszej i drugiej klasy baletowej. Jak zaczęliśmy ćwiczyć na pointach w klasie miałam już 11 lat. To Cwiczenie samej na pointach nawet dużo mi pomogło. O wiele lepiej sobie radziłam z pierwszmi ćwiczeniami niz dziewczyny co nigdy nie miały point na nogach. Z pierwszych ćwiczeń na pointach pamiętam, że robiłyśmy na środku różne "padeburki" i wchodziliśmy na releve w różnych pozycjach.
 
     
Zocha 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 28
Posty: 82
Skąd: Warszawa- Piaseczno
Wysłany: Sob Lis 20, 2010 9:27 pm   

odswieze temat :p z tego co czytam na tym forum, a pobieram z niego informacje nalogowo, to niektore dziwczyny kupily pointy wczesniej i w odmu sobie cwiczyly. myslicie, ze tez tak moge zrobic? dodam, ze mam silne achillesy, gsyz uprawialam akrobatyke :) jednak nie mam idealnego wykrecenia, czy to ma jakis wplyw na to czy moge wejsc na pointy? jakby co to chodze na balet, 2 razy w tygodniu, tylko straasznie nie moge sie doczekac! :razz:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 13