www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Warsztaty tańca ludowego w Warszawie
Autor Wiadomość
agnie
Nowicjusz

Posty: 2
Wysłany: Nie Cze 07, 2009 6:41 pm   Warsztaty tańca ludowego w Warszawie

Witajcie,
planuję rozpocząć kurs instruktorski tańca ludowego w Warszawie. Prowadzę kółko taneczne w szkole podstawowej i chciałabym to robić lepiej. Wiem, że niektórzy z Was uczestniczyli w takim kursie. Czy trzeba mieć duże doświadczenie i umiejętności w tym zakresie, żeby ukończyć kurs? Czy ktoś wie, gdzie można przygotować się do egzaminu przed rozpoczęciem kursu - podstawowe kroki tańców narodowych. Znalazłam tego bardzo dużo w okolicach Krakowa, a czy w Warszawie ktoś słyszał o warsztatach tańca ludowego???
Dzięki za informacje
 
     
Chiaranzana 
Corps de Ballet

Posty: 348
Wysłany: Pon Cze 08, 2009 11:34 am   

A ja mam pytanie, czym się różni taniec ludowy od tańca narodowego? Bo mam wrażenie ze ludowy i narodowy miesza się w tym samym worku.

edit:
Może tutaj, ale jaki poziom to nie wiem :

http://www.mckis.waw.pl/pl/content/view/103/31/
Ostatnio zmieniony przez Gość Wto Lis 09, 2010 11:06 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
agnie
Nowicjusz

Posty: 2
Wysłany: Pon Cze 08, 2009 12:32 pm   

To rzeczywiście jeden worek, ale tańców narodowych jest tylko pięć. Dziękuję za adres. Właśnie tam planuję rozpocząć kurs, ale warunkiem jest zdany egzamin i dlatego szukam warsztatów, żeby się przygotować. Swoją drogą zastanawiam się czy dam radę ukończyć ten kurs.
Pozdrawiam
 
     
Chiaranzana 
Corps de Ballet

Posty: 348
Wysłany: Pon Cze 08, 2009 5:12 pm   

. Ja ze swojej strony mogę polecić kursy Narodowe tańce polskie prowadzone przez Leszka Rembowskiego na Festiwalu Cracowia Danza. Zajęcia są bardzo ciekawie prowadzone i intensywne, można również dowiedzieć się o historii tańców.

http://cracoviadanza.pl/f...php?d=warsztaty
 
     
Krushyna 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
Instruktor/Tancerz
Wiek: 34
Posty: 71
Skąd: Lublin / Warszawa
Wysłany: Czw Gru 17, 2009 5:20 pm   

jesli chodzi o MCKiS - polecam, wysoki poziom pod każdym względem, świetni instruktorzy, a przynajmniej niektórzy i naprawdę bardzo dużo można się nauczyć =]
_________________
Taniec to druga najlepsza metoda porozumiewania się bez słów.
Some things never die. They just go quiet for a time but never go die...
 
     
89piekna 
Nowicjusz

Posty: 1
Wysłany: Pon Wrz 27, 2010 10:51 pm   

Narodowy to taniec który był tańczony na wsiach tak jak np polonez na poczatku w chatach na podwórkach, następnie zainteresowała się nim szlachta i był on tańczony przez cały kraj dlatego dostał miano narodowego tak jak pozostałe 4.
 
     
Kawka 
Adept Baletu


Wiek: 34
Posty: 176
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Wrz 28, 2010 7:19 am   

Ja to interpretuję tak: narodowymi nazywamy te które mają genezę w Polsce, a ludowe mogą być zaczerpnięte z folkloru innego państwa jak np. Polka :wink:
_________________
Dokąd idziesz córko zła?
Do kabaretu matko ma!
 
     
Anca 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
tancerz
Wiek: 45
Posty: 20
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Paź 26, 2010 2:43 pm   

Tańce narodowe to: kujawiak, oberek, polonez, mazur i krakowiak. Są to tańce powstałe z tańców ludowych i tańca klasycznego. Na przełomie XIX i XX wieku powstała ich systematyka i jest dokładnie opisana. Są turnieje tańca narodowego.

Tańce ludowe to wszystkie tańce tańczone na wsiach. Bywało tak, ze w jednej wsi dany taniec jest inaczej tańczony niż w innej... Taniec ludowy nie ma swojej systematyki, gdyż każdy tańczy tak jak mu w duszy gra ;) Zespołów tańca ludowego jest strasznie dużo...

Do tańców ludowych zaliczamy różne rodzaje polki, która np nie wchodzi w skład narodowych.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 13