www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Joanna
Nie Paź 03, 2010 5:17 pm
przeprost łokci:)
Autor Wiadomość
pannaanna 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
uczeń, tancerz
Wiek: 32
Posty: 22
  Wysłany: Nie Kwi 04, 2010 5:58 pm   przeprost łokci:)

Ostatnio nurtuje mnie pytanie czy we współczesnym powinno się mieć przeprost łokci czy nie?Spotkałam się już z różnym opiniami, ci co go mają chcieliby nie mieć, ci co nie mają woleli by mieć....na zajęciach nasza nauczycielka chwali tych co mają...;p Ja ogólnie jestem za przeprostem i zastanawiam się czy są jakieś godne polecenia ćwiczenia które go pogłebiają?
_________________
Trzeba czegoś pragnąć,żeby żyć.
 
     
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Nie Kwi 04, 2010 8:30 pm   

Nie powinno się pracować na przeprostach łokci. To niezdrowe - może prowadzić do kontuzji, gdyż siły działające na staw łokciowy nie równoważą się (działa to podobnie jak zwiększone ryzyko uszkodzenia więzadła krzyżowego w przypadku przeprostów kolan). Zwłaszcza w tańcu współczesnym, nigdy nie słyszałam, aby ktokolwiek 'chwalił' przeprosty kolan czy łokci. W klasyce i owszem, ze względu na estetykę, natomiast we współczesnym, gdzie bardziej niż forma, liczy się zrozumienie ruchu, organiczność ruchu, jego zgodność z anatomicznymi i motorycznymi możliwościami, itd.
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
     
pannaanna 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
uczeń, tancerz
Wiek: 32
Posty: 22
Wysłany: Nie Kwi 04, 2010 9:33 pm   

Dziękuje za wyprowadzenie mnie z błędnego myślenia ;) nie podejrzewałam , że ćwiczenia na przeprostach mogą skończyć się jakąś głębszą kontuzją.
_________________
Trzeba czegoś pragnąć,żeby żyć.
 
     
Chiaranzana 
Corps de Ballet

Posty: 348
Wysłany: Pon Kwi 05, 2010 1:13 pm   

Ja mam przeprost, ale nigdy nie mialam z tym problemow, wrecz przeciwnie, jest to moim atutem, jesli chodzi o taniec. W tancu nowoczesnym tez chyba nie jest problemem a jesli chodzi o kontuzje to zakladam ze tancerz i choreograf sa na tyle madrymi ludzmi ze wiedza co robia.
 
     
dede 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 148
Skąd: trójmiasto
Wysłany: Pon Kwi 05, 2010 3:22 pm   

można mieć anatomiczny przeprost, wtedy należy wzmacniać mięśnie, nauczyć się pracować tak żeby nie poglębiać przeprostów. nie rozumiem w jakim sensie przeprost może być atutem(nie wliczając klasyki).
_________________
"Mniej w teatrze interesuje mnie to, jak ludzie się poruszają, a bardziej to, co ich porusza"
Pina Bausch
 
     
Chiaranzana 
Corps de Ballet

Posty: 348
Wysłany: Pon Kwi 05, 2010 9:16 pm   

To bardzo proste, sa takie style tanca, gdzie one sa akceptowane, nie wiem czy akceptuje sie je w balecie, mimo ze jest to jedyna technika tanca (europejskiego) gdzie rece sa wazne. A przynajmniej w moim przypadku pozwolilo mi to na nauke tanca jaki sobie wybralam kiedys.
 
     
inaenka 
Koryfej


Związek z tańcem:
bliski
Posty: 762
Skąd: Manchester
Wysłany: Czw Kwi 08, 2010 11:43 am   

Chiaranzana napisał/a:
w balecie, mimo ze jest to jedyna technika tanca (europejskiego) gdzie rece sa wazne.


Jedyny? A flamenco? (Już nie wspominając, że wychylenie torsu i praca rąk jakie notuje się w klasyce od baletu romantycznego to w dużej mierze wpływ klasycznego tańca hiszpańskiego).
Z moich eksperymentów z różnymi stylami, przeprosty najbardziej przeszkadzają chyba w tańcu ludowym ;)
_________________
""While I dance I can not judge, I can not hate, I can not separate myself from life. I can only be joyful and whole. This is why I dance."
- Hans Bos

-------------------------------------------------------
 
     
nin(j)a 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
milośnik-uczeń
Posty: 201
Skąd: z Zielonej Dziury
Wysłany: Wto Wrz 14, 2010 8:14 pm   

Mnie się nie podobają przeprosty w rękach, ale w klasyce, w kolanach przy dobrum podbiciu są... piękne :razz:

Ale żeby chwalić przeprosty :?:
_________________
"Człowiek nie może latać- tancerz musi, po to otrzymał ciało"
 
     
julianka 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
Moja pasja....
Wiek: 113
Posty: 383
Skąd: Uliczka sezamkowa...
Wysłany: Pią Paź 01, 2010 4:22 pm   

inaenka napisał/a:
Z moich eksperymentów z różnymi stylami, przeprosty najbardziej przeszkadzają chyba w tańcu ludowym ;)


O... Świeta racja, zwłaszcz w skosach... :roll:
_________________
Julianka.

Dancing with feet is one thing but dancing with heart is another.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 14