www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ognisko w Częstochowie
Autor Wiadomość
Alleoya 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
amator
Wiek: 30
Posty: 340
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Pon Mar 17, 2008 5:57 pm   Ognisko w Częstochowie

Czy wie ktoś coś na temat tego miejsca? Uczy się tam ktoś? Jakie są warunki przyjęcia? Proszę o pomoc!!!
 
 
     
MidnightPoison 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
uczennica tancerka
Wiek: 33
Posty: 19
Skąd: Słońce Adriatyku
Wysłany: Pon Lip 14, 2008 9:55 pm   

Ja będę się tam uczyła od września, więc wtedy napiszę co i jak dokładniej:)
A co do warunków przyjęcia to musisz się wybrać do tej szkoły gdy trwa nabór lub umówić się na przesłuchanie. Taka bardzo miła pani pokaży Ci parę ćwiczeń przy drążku, potem obroty i podskoki. Ćwiczenia te nie są trudne, taki podstawowe, żeby zobaczyć co umiesz i do jakiej grupy Cię dać.
A tutaj podaję linka do strony taj szkoły: http://terpsychora.czest.pl/index.html
:)
_________________
"Taniec jest najwznioślejszą, najbardziej wzruszającą, najpiękniejszą ze wszystkich sztuk, bo nie jest tylko prostą interpretacją czy wyobrażeniem życia; jest samym życiem." Havelock Ellis
 
 
     
Alleoya 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
amator
Wiek: 30
Posty: 340
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Pon Sie 25, 2008 5:59 pm   

Chciałabym powiedzieć coś na temat przesłuchań (dla potomnych lub innych chętnych którzy jeszcze na przesłuchaniach nie byli):

Na początku taka miła pani pyta o wiek. :D Potem pokazuje battement tendu i trzeba to powtórzyć do muzyki. Później zaczynają się ruchy rękami w pozycjach. Następnie podskoki w stylu poleczki :D I podskoki po skosie sali z obrotami i kroczek a'la walczyk. A później zostaje tylko ktoś dorosły i papierkowa robota.

Chciałabym zaznaczyć, że trzeba być z kimś dorosłym, najlepiej rodzicem. I trzeba wziąć ok. 100 zł :( , bo:
-wpisowe 25 zł
-baletki 21 zł
-strój od 42 do ok. 55 zł. zależnie od grupy.

Także... Dla chcącego nic trudnego :D Trzeba tylko się nieco trochę wykazać :D

Powodzenia innym :!: :)
_________________
Never give up, it's such a wonderful life
/Hurts-Wonderful life/

dawniej - rooni
 
 
     
Giselle_ 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
uczennica, miłościk
Wiek: 28
Posty: 21
Wysłany: Pią Lis 07, 2008 5:51 pm   

Może mówicie o innych Ogniskach? Chociaż nie, bo Ognisko w Częstochowie jest tylko jedno ; ) Bo większość obecnych Konwalii to w tamtym roku Wiolinki, a teraz Wiolinki w tamtym roku są Konwaliami ;D A VI B w tamtym roku jest teraz Wiolinkami ;D Asi żadnej chyba nie ma ani w Wiolinkach, ani w Konwaliach, Daria jest w Konwaliach . A ja jestem Ola . Byłam na początku roku w Wiolinkach, a teraz jestem w Konwaliach : ) I chodzę teraz siódmy rok.
 
 
     
Siunia 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 28
Posty: 198
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Pią Lis 07, 2008 7:47 pm   

Owszem Olu nie ma mnie w Wiolinkach, jestem w Konwaliach, przeszlam razem z tobą. Ale po 2 sprawdzianach i jednej kartkówce wszystko mi się poplątało :)

P.S. Ogniska baletowe są w Częstochowie dwa :)
Ostatnio zmieniony przez Siunia Pon Lis 10, 2008 7:04 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Lis 10, 2008 4:13 pm   

Dziewczyny! Po pierwsze ustalenie tożsamości możecie prowadzić przez PM. Jest to i praktyczniejsze, i bezpieczniejsze (nie wiem, czy tak chcecie rzucać w sieci swoimi nazwiskami) i nie zaśmieca niepotrzebnie dyskusji.
Po drugie kolory zarezerwowane są dla adminów i moderatorów. :694:
Wątek oczyściłam i upraszam o trzymanie się tematu.
_________________
Anna Pawłowa nigdy nie zakręciła więcej niż dwa piruety, ale jakiż wyraz miały jej arabeski!
 
     
Alleoya 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
amator
Wiek: 30
Posty: 340
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Pon Lis 10, 2008 8:02 pm   

Siuniu, chodziło Czajori o to, że kolorem zaznaczyłam swoją prośbę o przeczyszczenie wątku :) to o mnie chodzi :)
_________________
Never give up, it's such a wonderful life
/Hurts-Wonderful life/

dawniej - rooni
 
 
     
ancolina 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 30
Posty: 3
Wysłany: Sob Lis 29, 2008 7:53 pm   

A wracajac do tematu ogniska to wszystkim polecam :wink: W SOB (teraz to juz wlasciwie SSB) ucze sie dziewiaty rok. Zaczelam gdy mialam 6 lat. Z przesluchania pamietam tylko tyle, ze musialam zrobic kilka cwiczen przy drazku :D Ogolnie bardzo fajnie :lol: :lol:
 
     
Siunia 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 28
Posty: 198
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Nie Lis 30, 2008 11:50 am   

Ja pamiętam, że na przesłuchaniu coś śpiewałam. Nic więcej, ale to 7 lat temu było. Ogólnie atmosfera ogniska i szkoły jest bardzo fajna. Teraz nie wyobrażam sobie chodzić na przykład do domu kultury na balet, mimo iż ceny są o wiele niższe.
_________________
Wampirzyca prosto z Brukseli

"Taniec jest jedną z najdoskonalszych form kontaktu z nieskończoną inteligencją" Paulo Coelho
 
     
Anonimus
Nowicjusz

Posty: 3
Wysłany: Pon Sie 09, 2010 3:39 pm   

Mam zamiar zapisać się do ogniska ;)) tylko zawsze zastanawiałam się : zajęcia są codziennie czy np 2x w tyg???
 
     
Alleoya 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
amator
Wiek: 30
Posty: 340
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Pon Sie 09, 2010 7:33 pm   

2 razy w tygodniu, po godzinie.
_________________
Never give up, it's such a wonderful life
/Hurts-Wonderful life/

dawniej - rooni
 
 
     
takedream 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
fascynatka
Wiek: 28
Posty: 33
Wysłany: Sro Sie 18, 2010 1:48 pm   

ja we wrześniu idę do Szczecina i 2 razy w tygodniu po godzinie {lekcyjnej} mamy klasykę. a co z innymi przedmiotami? ale mniejsza.
chcę spytać o dyplom jaki się dostaje na zakończenie Ogniska. wie ktoś może ? i czym się różni od tego, który jest na koniec OSB?
 
     
Alleoya 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
amator
Wiek: 30
Posty: 340
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Sro Sie 18, 2010 6:44 pm   

Po ukończeniu OSB masz dyplom zawodowego tancerza. A po Ognisku masz dyplom ukończenia Ogniska Baletowego, który pomoże Ci w ewentualnym dostaniu się np. na choreografię.
_________________
Never give up, it's such a wonderful life
/Hurts-Wonderful life/

dawniej - rooni
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12