www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Hip Hop, funky
Autor Wiadomość
Supreme 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
tancerz
Wiek: 35
Posty: 5
Wysłany: Pon Mar 17, 2008 9:52 pm   

helo!
tancze hip hop od 3 lat, wczesniej przewijalam sie przez latyne i disco, w sumie 8 lat tanca...i musze powiedziec ze stal sie on czescia mojego zycia....nic innego mnie tak nie wyraza i nie pomaga przetrwac jak wlasnie taniec... :D wiem, ze wiecie o czym mowie ;) jednak wlasnie hip hop pozwala mi najbardziej wyrazic to wszystko co siedzi gleboko....
http://www.youtube.com/wa...feature=related
[polecam, na dobry poczatek :D
_________________
"Taniec jest najwznioślejszą, najbardziej wzruszającą, najpiękniejszą ze wszystkich sztuk, bo nie jest tylko prostą interpretacją czy wyobrażeniem życia; jest samym życiem."
 
 
     
SYJKA 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń, miłośnik
Wiek: 29
Posty: 164
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro Mar 19, 2008 2:09 pm   

ja też tańczę Hip Hop, ale to tak dla rozrywki
_________________
"Podczas każdego tańca, któremu oddajemy się z radością, umysł traci swoją zdolność kontroli, a ciałem zaczyna kierować serce."
Paulo Coelho

Nena, MissAloha, JustDance dziękuję;) I buziak dla Was;*
 
     
nathaliye 
Pierwszy Solista


Posty: 2264
Wysłany: Sro Mar 19, 2008 2:34 pm   

przy hip hopie tez bardzije niz przy innych stylach pauje mi okreslenie ze staje sie nie tylko tancem ale stylem zycia
_________________
http://www.funpic.hu/swf/monitor_cleaner.swf

sukces? 100% talentu, 100% pracy
 
 
     
Supreme 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
tancerz
Wiek: 35
Posty: 5
Wysłany: Czw Mar 20, 2008 12:07 am   

zgadzam sie ;) tanczysz nie dlatego ze zyjesz tylko zyjesz dlatego ze tanczysz... :)
_________________
"Taniec jest najwznioślejszą, najbardziej wzruszającą, najpiękniejszą ze wszystkich sztuk, bo nie jest tylko prostą interpretacją czy wyobrażeniem życia; jest samym życiem."
 
 
     
Natashy 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
uczennica/miłośnik
Posty: 341
Skąd: z Krainy Elfów
Wysłany: Pon Kwi 21, 2008 2:17 pm   

Ja też luuubię hip-hop! Jest taki energiczny!!
To też zależy trochę z czym nam się to kojarzy.. chodzi o to..hmm.. wiele osób jest uprzedzonych do baletu, bo kojarzy im się to z różnistymi rzeczami nie zgodnymi z prawdziwą prawdą (na pewno wiecie o co chodzi) :roll: , tak samo hh może się źle kojarzyć, np. z młodzieżą z ulicy. buntownikami, czy już nawet dalej z młodymi przestępcami (wszystko związane z ulicą), ale przecież to też nie jest prawda!
Hh uczy się w szkołach, są wyspecjalizowani nauczyciele, instruktorzy!
HH nie musi oznaczać wielgaśnych bluz z kapturem, przecież baletnice też nie chodzą po ulicach w różowych paczkach :wink:

Ja myślę, że zwyczajnie nie warto się uprzedzać, tylko warto poznawać i być otwartym na różne, nawet zupełnie inne niż balet techniki ;)
_________________
http://mimi-dance-555.bloog.pl
"Kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały Wszechświat sprzyja potajemnie twojemu pragnieniu." Paulo Coelho
 
     
nathaliye 
Pierwszy Solista


Posty: 2264
Wysłany: Pon Kwi 21, 2008 7:10 pm   

bo tak jest, a hip hop jest oznie trudny i rozwojowy jak klasyka
_________________
http://www.funpic.hu/swf/monitor_cleaner.swf

sukces? 100% talentu, 100% pracy
 
 
     
Agnes 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń/miłośnik
Wiek: 33
Posty: 134
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Sob Kwi 26, 2008 12:12 pm   

Po roku chodzenia na klasyke stwierdziłam, że chciałabym poznac inne techniki taneczne i wczoraj byłam na pierwszych zajęciach z hip-hopu. I musze przyznać, ze byłam pod wrażeniem. Myślałam, że mi sie nie spodoba, ale teraz na pewno będę uczyć się dalej:)
_________________
"To co się w największym wysiłku tworzy, winno wyglądać tak, jakby powstało szybko, prawie bez wysiłku, z zupełną łatwością, na przekór prawdzie." Michał Anioł //Nena:*
 
 
     
elmo 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
miłośnik tańca
Wiek: 29
Posty: 4
Wysłany: Pon Paź 13, 2008 6:22 pm   

Ja chodze na hip-hop jakieś 2 miesiące i to jest moje pierwsze zetknięcie w ogóle z tańcem, i musze przyznać że nie czuję tego klimatu. Jestem dość spięta jak próbuje tańczyć i strasznie sie denerwuje , ze nie załapie nigdy tego tańca. Cóż może jakaś inna technika jest mi pisana...A może ktoś poradzi jak sie rozluźnić w tańcu?
 
     
Agnes 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń/miłośnik
Wiek: 33
Posty: 134
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Pon Paź 13, 2008 7:38 pm   

Ja się w hip-hop tak całkiem wczułam po jakimś czasie dopiero. A żeby się rozluźnić to na pewno nie można myśleć tylko o krokach, i że coś pomylisz, albo, że nie będziesz umiała czegoś zrobić. Mi pomogło właśnie myślenie, że przecież ma to być zabawa, a nie coś co mnie stresuje:)
_________________
"To co się w największym wysiłku tworzy, winno wyglądać tak, jakby powstało szybko, prawie bez wysiłku, z zupełną łatwością, na przekór prawdzie." Michał Anioł //Nena:*
 
 
     
paciamax 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
uczennica, solistka
Wiek: 27
Posty: 2
Skąd: Włocławek
Wysłany: Sro Paź 15, 2008 7:05 am   

Ja osobiście taŃczę disco przez 4 lata :) Staram się rozwijaĆ hip-hop,electro co jest bardzo pasjonUjace. Zrozumiałe jest to, że balet jest czymŚ pięknym, ale bez przesady. Inne tańce mogą odgrywaĆ także dużą role. Oczywiście nie mam nic do klasyki, jazzu ponieważ sama chodzę na warsztaty tego typu :D ale nie tylko balet jest na świecie.
A turniej to się zbliŻa u mnie we Włocławku będzie disco i hh. Sama będę taŃczyła :D Ale polecam, bo turniej jest ciekawy w listopadzie. Turniej w Żyrardowie, Brodnicy, Inowrocławiu też jest ciekawy. Byłam z grupą i zadowolenia nie ukrywam :) . Jeśli ktoś marzy o czymś więcej polecam Konin. Trzeba wysłąć płytke taneczną lub wokalną Odbywa sie w czerwcu przez 5 dni. Tego roku było świetnie : ) . Ale się rozpisałammm..

na przyszłość prosiłabym o jaśniejsze formułowanie mysli (bo tutaj wyczuwam pewne podobieństwo do strumienia świadomości)
mod.
_________________
~~ żyĆ taŃcem znaczY kochaĆ, a nie tylko się gO uczYć..
Ostatnio zmieniony przez Gość Sob Lis 29, 2008 12:58 am, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
     
jaromir 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
milosnik
Posty: 281
Wysłany: Pon Cze 21, 2010 7:39 pm   

Co o tym sądzicie Hiphopki?
Hip-hop dla rozwoju

Cytuję za autorem artykułu: "16 Maja 2001 roku na ręce Organizacji Narodów Zjednoczonych została złożona Hiphopowa Deklaracja Pokoju. Była ona podpisana przez takie organizacje jak: Temple of Hip Hop, Ribbons International, UNESCO, a także przez 300 Hiphopowych działaczy, pionierów i delegatów ONZ. Dokument ten przede wszystkim uznaje Hip-Hop jako międzynarodową kulturę pokoju i dobrobytu, a także służy Hip-Hopowcom jako zbiór zasad według których powinni postępować, aby podtrzymywać pokojowy charakter kultury Hip-Hop i kształtować pokój na świecie. Dodatkowo deklaracja miała pokazać Hip-Hop jako zjawisko pozytywne niemające nic wspólnego z negatywnie nacechowanym obrazem Hip-Hopu, rzekomo demoralizującego młodych ludzi i skłaniającego ich do łamania prawa."

Czy Hip Hop to naprawdę taka poważna sprawa?
_________________
Tańcząc, ciałem powiesz także to, czego nie możesz wyrazić słowem.
 
     
sisha945 
Koryfej


Wiek: 29
Posty: 859
Skąd: Lbn
Wysłany: Pon Cze 21, 2010 9:49 pm   

Hip Hop to bardzo poważna sprawa.. :D

przyznam sie ze nie prrzeczytalam calego artykułu, bo sam początek mnie strasznie zniechecił...
napisał/a:
Wielu ludzi wciąż zadaje sobie pytanie, czym tak naprawdę charakteryzuje się hip-hop, jakimi szczegółami różni się od rapu? Odpowiedzi jest wiele. Nierzadko zresztą obrzydliwie ironicznych. Nie musiałem długo szukać, by wymienić kilka z nich. Rap jest muzyką, która opiera się wyłącznie na niecenzuralnych słowach, natomiast hip-hop jest o ciężkim i szarym życiu. Hip-hop powstał w Polsce, natomiast rap w Stanach Zjednoczonych i poza miejscem powstania różnice są znikome.
_________________
It is our choices… that show what we truly are, far more than our abilities.
 
 
     
Nataszaa 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 28
Posty: 527
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Cze 22, 2010 4:23 pm   

Przyznam się, że do niedawna mi samej hip hop kojarzył się z ciemnoskórymi mężczyznami odzianymi w sznury łańcuchów. Dopiero rozmowy z Sishą i moją koleżanką, która też chodzi na hip hop "otworzyły mi oczy". To taniec wymagający ciężkiej pracy, w którym nie ma "taryfy ulgowej". I chociaż ja nie potrafiłabym się chyba w nim odnaleźć, podziwiam tancerzy tańczących hip hop. :)
_________________
"Zapytasz: po co to wszystko? Odpowiedź jest prosta: ponieważ postanowiłaś zostać tancerką."
 
 
     
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Czw Sie 12, 2010 3:03 am   

X,
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
Ostatnio zmieniony przez Maron Czw Sie 12, 2010 9:24 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
sisha945 
Koryfej


Wiek: 29
Posty: 859
Skąd: Lbn
Wysłany: Czw Sie 12, 2010 8:14 pm   

a może za mało wychylasz sie do przodu? chodzi mi o głowe i górną część korpusu?
_________________
It is our choices… that show what we truly are, far more than our abilities.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 13