www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
jak przeprowadzić lekcję tańca?
Autor Wiadomość
deutsches
Nowicjusz

Posty: 25
Skąd: silesia
Wysłany: Sro Lip 14, 2010 7:46 pm   jak przeprowadzić lekcję tańca?

Hej! Zupełnie prypadkowo kazano przeprowadzić mi kilka lekcji tańca dla dzieciaków w trakcie obozu(dodam, że to jest obóz jak i dzieciaki, które nie mają nic wspólnego z tańcem)ale jako, że największe doświadczenie mam związane z tańcem klasycznym i z współczesnym to wolałabym zrobić coś z tego. Jakieś pomysły jak to mogloby wyglądać? Czego moglabym ich uczyć, także byłoby to ciekawe dla nich? Jakieś konkretne ćwiczenia? pozycje nóg, rąk, przygotowanie do obrotów, ćwiczenia rozciągające? Byłabym wdzięczna za wszelkie rady bądź wskazowki!
 
     
ebaleciara 
Corps de Ballet

Związek z tańcem:
Potencjalna tancerka
Wiek: 27
Posty: 393
Skąd: Stąd
Wysłany: Sro Lip 14, 2010 8:45 pm   

Myślę, że to powinna być dla nich naprawdę zdecydowanie bardziej zabawa niż jakaś wielka sprawa. Możesz nauczyć ich jakiegoś układu, wprowadzić w to dużo humoru, chwalić, atmosfera powinna być bardziej luźna niż na typowej lekcji klasyki (Proszę Pani, mogę oddychać - NIE! :roll: :wink: :wink: ). I grać w odpadanki, tzn. tańczyć cały układ, a kto się pomyli, odpada. A na koniec na przykład zorganizować taką "bitwę", dzieci mogą wychodzić na środek sali i coś same zaimprowizować, albo nawet zrobić coś takiego w ramach konkursu (najlepiej z nagrodami!, nawet jakimiś drobnymi), takie You Can Dance w wersji 'junior' :D .
_________________
"Zwyciężać mogą ci, którzy wierzą, że mogą zwyciężać."
I nawzajem Neno, nawzajem ;) .
 
 
     
Buba 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczennica OSB
Wiek: 29
Posty: 141
Wysłany: Sro Lip 14, 2010 8:47 pm   

a w jakim wieku są te dzieci? Bo wiadomo że inaczej prowadzi sie lekcję z 7latakami a inaczej z 12latkami
_________________
dance or die!!! addicted to the dancefloor...
 
     
deutsches
Nowicjusz

Posty: 25
Skąd: silesia
Wysłany: Czw Lip 15, 2010 3:56 pm   

Buba napisał/a:
a w jakim wieku są te dzieci? Bo wiadomo że inaczej prowadzi sie lekcję z 7latakami a inaczej z 12latkami



Właśnie w tym problem- w różnym wieku. Od 9 lat do 17 nawet. Wszyscy razem byłoby to niemożliwe oczywiście, więc interesowałoby mnie jak przeprowadzić lekcję zarówno z 9-latkami jak i z 17-latkami.
 
     
Buba 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczennica OSB
Wiek: 29
Posty: 141
Wysłany: Czw Lip 15, 2010 5:30 pm   

Dla 9-latków na pewno najważniejsza jest zabawa i to, żeby się nie nudziły, urozmaicić zajęcia i nie robić w kółko tego samego, bo się zniechęcą. Fajnie zarazić dzieciaki pasją :)
A dla 17-latków to może być trudniej, bo jak nie miały wcześniej do czynienia z tańcem to może być trudno ich do niego przekonać i tutaj musisz się popisać silnym charakterem, żeby nie weszli Ci na głowę :) . Ale jak trafi się fajna grupa to nie powinno być problemu. Trzeba ich zainteresować tańcem, przeprowadzić zajęcia w taki sposób, żeby ich wciągnęły. Nie jestem niestety w stanie napisać jak, bo nigdy takich zajęć nie prowadziłam :P
_________________
dance or die!!! addicted to the dancefloor...
 
     
deutsches
Nowicjusz

Posty: 25
Skąd: silesia
Wysłany: Sob Lip 17, 2010 1:03 am   

A mógłby ktos podać jakieś konkretne przykłady ćwiczeń? Plie, releve?
 
     
Relena 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
tancerz, miłośnik
Wiek: 34
Posty: 59
Wysłany: Sob Lip 17, 2010 7:13 am   

na rozgrzewkę jak najbardziej, a potem najlepiej chyba zrobić jakiś układzik. prawdopodobnie w czasie nauki trzeba będzie każdą figurę poklei wytłumaczyć.
pamiętaj tylko, że młodsze dzieci czasami nie są w stanie wykonać pewnych rzeczy w 100% poprawnie. po prostugo nie ogarniają.
_________________
one day i'll go dancing on the moon
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12