www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Taniec towarzyski
Autor Wiadomość
Nataszaa 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 28
Posty: 527
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Lut 18, 2010 6:14 pm   

Cytat:
Jest mi ciężko pokazywać pozytywne emocje w rumbie która jest polega na uwodzeniu partnera przez partnerkę..


No właśnie o tym mowa. :)
Mam 14 lat, ale tańczę balet, i zeby zacząć towarzyski, musiałabym balet porzucić. Z tego powodu mam wątpliwości, nie wiem co wybrać. Niestety.
_________________
"Zapytasz: po co to wszystko? Odpowiedź jest prosta: ponieważ postanowiłaś zostać tancerką."
 
 
     
Kasia :)) 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
oby wieczny!
Wiek: 73
Posty: 2627
Skąd: z dwóch końców Polski;D
Wysłany: Czw Lut 18, 2010 8:44 pm   

Mistrzyni świata rozpoczęła taniec w wieku 15 lat. Mój trener też. I ja również.
Jeśli czujesz towarzyski, to po prostu idź. Ja nie wiedziałam, że w ogóle istnieje taka szansa. A jednak ;)
Jeśli chodzi o parterowanie, to oczywiście przy dobrych relacjach z partnerem wspólny trening okazuje się być o wiele bardziej efektywny i przyjemny, jednak niestety w t. towarzyskim jest to rzadkość, a więc i gra aktorska staje się czasem niezbędna.
Jedynie w skrajnych sytuacjach, w których partnerzy tak się nie znoszą, że nie mogą na siebie patrzeć, ich 'bariera parkietowa' może być usprawiedliwiona.
_________________
wieczny tańcogłód.
 
 
     
Edeline 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
tancerka TT
Wiek: 31
Posty: 12
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Lut 19, 2010 5:27 pm   

wielokrotny mistrz swiata zaczynał w wieku 35 lat ;)
więc zawsze mozna, trzeba tylko chciec
 
     
Kasia :)) 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
oby wieczny!
Wiek: 73
Posty: 2627
Skąd: z dwóch końców Polski;D
Wysłany: Pią Lut 19, 2010 8:11 pm   

kto?!
_________________
wieczny tańcogłód.
 
 
     
alexa07 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 32
Posty: 66
Wysłany: Nie Maj 09, 2010 6:19 pm   

wznawiajac temat :D :D chciualam powiedziec ze ja w wieku 13 lat zaczelam trenowac taniec towarzyski i trenowalam go 3 lata... nie mialam oporow w okazywaniu uczuc np w rumbie ale to chyba zalezy do czlowieka i jego nastawienia.... teraz od ponad 3 lat naleze do zespolu baletowego i tak szczerze to ciagle sie zastanawaim czy dobra decyzja bylo porzucenie towarzyskiego dla baletu.... mnie pasjonuje taniec sam w sobie i jedyna technika ktorej zniesc nei moge jest hip hop i jego pochodne :D
_________________
"Tańczy i tańczy... i tańczy, a poza tym przygląda się, jak inni tańczą, i tańczy jeszcze więcej..."
 
     
Nataszaa 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 28
Posty: 527
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Maj 09, 2010 7:51 pm   

Alexa - mam identycznie! Tym bardziej, ze wszyscy zakładają, że skoro tańczę balet, poradzę sobie w każdym rodzaju tańca, i z trudem przychodzi im zrozumienie, że tak nie jest. :) Ale myślę, że u mnie to 'blokada psychiczna' - nie potrafię nauczyć się kroków hip-hopu (próbowałam!) - on jest taki agresywny.
_________________
"Zapytasz: po co to wszystko? Odpowiedź jest prosta: ponieważ postanowiłaś zostać tancerką."
 
 
     
sisha945 
Koryfej


Wiek: 29
Posty: 859
Skąd: Lbn
Wysłany: Nie Maj 09, 2010 8:04 pm   

Nataszaa napisał/a:
on jest taki agresywny


hip hop wcale nie jest agresywny ;) .. Hip hop to przede wszystkim zabawa, funk i te sprawy, dopiero poźniej zostal zagarniety przez raperów z zachodniego wybrzeza, i ich wojny gangow...

to przykre, ze jest uwazany za jakis taniec przestepcow, Czarnuchów, ćpunów itd..
_________________
It is our choices… that show what we truly are, far more than our abilities.
 
 
     
luuisa 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 30
Posty: 11
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Nie Maj 09, 2010 8:44 pm   

Nataszaa napisał/a:

Mam 14 lat, ale tańczę balet, i zeby zacząć towarzyski, musiałabym balet porzucić. Z tego powodu mam wątpliwości, nie wiem co wybrać. Niestety.


na Twoim miejscu zostałabym przy balecie.. kiedy byłam mała chodziłam na zajęcia z baletu, jednak potem to rzuciłam, nie z powodu niezadowolenia, lecz z innych i gdybym miała możliwość nauki w szkole baletowej- byłoby to dla mnie spełnienie marzeń. Kocham taniec towarzyski, ale obecnie jestem w sytuacji, kiedy szukam partnera od około dwóch lat tańcząc ze znienawidzoną wręcz osobą
 
     
alexa07 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 32
Posty: 66
Wysłany: Pon Maj 10, 2010 1:51 pm   

Dla mnie osobiscie hip hop tez kojarzy sie z pewnym rodzajem "agresji"... tzn nie mowie ze kazda jego odmina bo jest takze lirycal hip hop i on raczej "agresji" nie zawiera w sobie... :D co nie zmienia faktu ze za nim nie przepadam i nawet nie jestem w stanie pewnych ruchow wykonac ale to pewnie jest nastawienie i przelamanie sie :) dlatego tez sadze iz nie wszyscy tancerze musza tanczyc wszystkie techniki... rozumiem ze tancerz musi byc wszechstronny i powinien dawac sobie rade w kazdej technice :D ale moja pieta achillesowa jest napeeewno hip hop :D :D
_________________
"Tańczy i tańczy... i tańczy, a poza tym przygląda się, jak inni tańczą, i tańczy jeszcze więcej..."
 
     
Nataszaa 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 28
Posty: 527
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Maj 10, 2010 3:23 pm   

Jazz jest fajny. :)
Ostatnio byłam na warsztatach z jazz'u, i było suuuper. Współczesny też pewnie jest świetny.
_________________
"Zapytasz: po co to wszystko? Odpowiedź jest prosta: ponieważ postanowiłaś zostać tancerką."
 
 
     
Gość 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
tancerka
Posty: 1107
Wysłany: Pon Maj 10, 2010 10:39 pm   

a teraz pytanie za 100 punktów:

JAKI JEST TEMAT TEGO WĄTKU? :628:
mod.
 
     
Ivanovna 
Nowicjusz


Posty: 7
Wysłany: Sro Lip 14, 2010 10:46 pm   

Do jakiego wieku mozna się zapisac do formacji tanecznej nie mając żadnego doświadczenia ?
 
     
Relena 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
tancerz, miłośnik
Wiek: 34
Posty: 59
Wysłany: Czw Lip 15, 2010 7:28 am   

myślę, że to zależy od formacji/grupy.
niektórzy przyjmą tylko dzieci, inni młodzież, a jeszcze inni nawet dorosłych.
_________________
one day i'll go dancing on the moon
 
     
Ivanovna 
Nowicjusz


Posty: 7
Wysłany: Czw Lip 15, 2010 9:40 am   

chodzi mi o taką formację z którą miałabym szanse pojechac na jakiś turniej o ile oczywiscie robiłabym postępy ;)
 
     
luuisa 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 30
Posty: 11
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Czw Lip 15, 2010 12:06 pm   

jeśli formacja jest naprawdę dobra, ma na swoim koncie sukcesy na wysokim szczeblu- potrzebują do niej bardzo dobrych tancerzy, mają duże wymagania.
 
     
Kasia :)) 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
oby wieczny!
Wiek: 73
Posty: 2627
Skąd: z dwóch końców Polski;D
Wysłany: Pią Lip 16, 2010 10:21 pm   

Jeżeli wcześniej nie miałaś styczności z tańcem towarzyskim, to zapewne trafisz do grupy początkującej, niezależnie od Twojego wieku (jest on tam baardzo zróżnicowany).
Jeśli wytrwasz i dostaniesz partnera, to zapewne pojedziecie na turniej. Są turnieje sportowe dla bardziej zaangażowanych i hobbystyczne dla bawiących się.
_________________
wieczny tańcogłód.
 
 
     
Kropa-88 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
student choreografii
Posty: 20
Skąd: Kuj-Pom
Wysłany: Pon Sie 02, 2010 4:01 pm   

Witam
Mam pytanko, czy wiecie gdzie są organizowane kursy instruktorskie z bachaty ? Takie w miare na poyiomie i sprawdyone. Pozdrawiam
 
 
     
BellaDona 
Nowicjusz

Posty: 2
Wysłany: Czw Paź 15, 2015 1:52 pm   

Szkoły tańca możecie wyszukać jeszcze szybciej z pomocą wyszukiwarki zajęć FitPlanner :) To tak na przyszłość. Dużo łatwiej jest wyszukać dany typ kursu tańca, nie tylko towarzyski, ale jak któraś z was będzie chciała poszukać kursu/szkoły tańca to niech wpisze w tym serwisie szukane zajęcia i miasto w którym mieszka/szuka np. "rumba wrocław" dla miasta Wrocławia by zobaczyć jakie są w tej okolicy dostępne szkoły lub po prostu wpisać "rumba". Od razu masz dostęp do grafików zajęć, opinii, możliwości wyboru szkoły która honoruje karty sportowe itp. dogodności.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 14