www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ćwiczenia na rozluźnienie
Autor Wiadomość
Nataszaa 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 28
Posty: 527
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Cze 22, 2010 4:46 pm   Ćwiczenia na rozluźnienie

Witajcie. :)
Od pewnego czasu mam problemy z rozluźnieniem. Wiem, wydaje się wam to dziwne, ale moje ciało, przyzwyczajone do prostej sylwetki i pewnej "sztywności" w balecie, gdy musi się rozluźnić w jazz'ie... ma pewne problemy.

Czy znacie jakieś ćwiczenia na rozluźnienie?
_________________
"Zapytasz: po co to wszystko? Odpowiedź jest prosta: ponieważ postanowiłaś zostać tancerką."
 
 
     
ebaleciara 
Corps de Ballet

Związek z tańcem:
Potencjalna tancerka
Wiek: 27
Posty: 393
Skąd: Stąd
Wysłany: Wto Cze 22, 2010 5:13 pm   

O, mam dokładnie to samo.
Moja nauczycielka mówi, że mam robić każde ćwiczenia z oddechem, wpuszczając oddech do całego ciała. Ćwiczeń na samo rozluźnienie nie znam, ale po prostu musisz mysleć o tym, że nie możesz być spięta. Nie chodzi o to, abyw wszystko puścić, ale trochę poluźnić.

Ja robilam często tak i to mi pomogało: kładłam się na podłodze na plecach, zamykałam oczy i tylko oddychałam. Skupiałam się na tym, żeby mój oddech był spokojny i miarowy. I myślałam o tym podczas tańca, a także o tym, że mnie ktoś rozciąga, ale moje mięśnie nie są spięte.
_________________
"Zwyciężać mogą ci, którzy wierzą, że mogą zwyciężać."
I nawzajem Neno, nawzajem ;) .
 
 
     
Nataszaa 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 28
Posty: 527
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Cze 22, 2010 5:17 pm   

ebaleciara - nie chodzi nawet o ćwiczenia, ale o sam taniec.
Gdy tańczę jakiś układ, sama czuję momenty w których powinnam się rozluźnić, ale jakaś 'bariera" mi przeszkadza. Szczerze mówiąc prosta sylwetka wypracowana baletem już mi przeszkadza.
_________________
"Zapytasz: po co to wszystko? Odpowiedź jest prosta: ponieważ postanowiłaś zostać tancerką."
 
 
     
ebaleciara 
Corps de Ballet

Związek z tańcem:
Potencjalna tancerka
Wiek: 27
Posty: 393
Skąd: Stąd
Wysłany: Wto Cze 22, 2010 9:49 pm   

Rozumiem. Ja nie ćwicczyłam długo klasyki, więc u mnie można to jeszcze wyrobić. Myślę, że oddech to podstawa. I wyciągnięcie, ale nie spięcie.
A także: myślenie. Musisz sobie wyobrazić, że np. płyniesz i się w ogóle nie spinasz. Jesteś roz-luź-nio-na! Możesz przez chwilę poskać nie spinają mięśni w ogóle, luźne ręce i nogi, niech polatają. I to bardzo dobrze, że wiesz, kiedy jesteś pospinana. Musisz wtedy po prostu jakby "puścić" mięśnie.
_________________
"Zwyciężać mogą ci, którzy wierzą, że mogą zwyciężać."
I nawzajem Neno, nawzajem ;) .
 
 
     
Kostaryka 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
nienasycona!
Wiek: 32
Posty: 250
Wysłany: Sro Cze 23, 2010 12:02 pm   

Oddech, oddech, oddech! spokojny głęboki, strzepywanie ciała. ja wiotczeje tak jakbym mdlała <przy kimś oczywiście :) >
_________________
mów do mnie tańcem.
 
 
     
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob Cze 26, 2010 3:06 pm   

Nataszkoo, oprócz przyzwyczajeń klasycznych możesz też mieć niedobór magnezu. Serio - jeśli masz wrażenie, że Twoje mięśnie są zawsze spięte, albo ciężko Ci je rozluźnić mimo że bardzo się starasz i próbujesz, to być może powinnaś kupić sobie tabletki z magnezem. Wydaje mi się, że masz już na tyle świadomości ciała, że potrafiłabyś rozluźnić się dla potrzeb choreografii ;) Może więc problem tkwi gdzie indziej? :)
_________________
Anna Pawłowa nigdy nie zakręciła więcej niż dwa piruety, ale jakiż wyraz miały jej arabeski!
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12