www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
EMERYTURA
Autor Wiadomość
Torin 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
miłośnik baletu :)
Wiek: 57
Posty: 1577
Skąd: ja się tu wziąłem ??
Wysłany: Sro Paź 31, 2007 3:33 pm   

Ale takich wejść to nawet (chyba) Kasia G nie ma :)
Więc najpierw manifestacja w strojach organizacyjnych ulicami warszawy + obrzucenie czegoś np. sejmu pointami (najlepiej baaaardzo dawno nie czyszczonymi).
Ale qurde zima idzie - a najlepszy okres na strajki to zdaje sie wiosna.
Wiem - jestem sarkastyczny, ale stawiam piasek przeciw diamentom, że nic z tego nie wyjdzie.
Jak dojdzie do manifestacji tancerzy to wchodzę pod stół szczekam miauczę i staję tam na głowie, a filmik z tego wystawiam na yoytubie .....

Torin vel sceptyk :)
_________________
Statler - Świetny jest ten spektakl. Leczy moje dolegliwości.
Waldorf - A co ci dolega ?
Statler - Bezsenność !!!
 
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Paź 31, 2007 11:59 pm   

Torin napisał/a:
Wiem - jestem sarkastyczny, ale stawiam piasek przeciw diamentom, że nic z tego nie wyjdzie.
Jak dojdzie do manifestacji tancerzy to wchodzę pod stół szczekam miauczę i staję tam na głowie, a filmik z tego wystawiam na yoytubie .....

Torin vel sceptyk :)


trzymamy za słowo. Na szczęscie moze sie jeszcze okazac, zę nowy rząd jak powstanie będzie miał inny pogląd na ustawe emerytalna i np. tancerzy właczy do zawodów o specjalnym statusie ;) OBY!

PS. Tak, dostawałam anonimy a raczej anonimy na mnie przychodziły do redakcji :) Jeden nawet czesciowo opublikowaliśmy.. niech sie autor wstydzi
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Torin 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
miłośnik baletu :)
Wiek: 57
Posty: 1577
Skąd: ja się tu wziąłem ??
Wysłany: Wto Maj 13, 2008 12:31 pm   

Ten tego zdaje się że się jakaś manifestacja ostatnio odbyła ....
Co prawda termin dobrany cokolwiek nieszczęśliwie bo w dniu gdy manifestowali również stoczniowcy - a ich przebić trudno, trudniej to chyba tylko górników.
Wiec powoli zastanawiam się nad skombinowaniem kamerki ....

Torin
_________________
Statler - Świetny jest ten spektakl. Leczy moje dolegliwości.
Waldorf - A co ci dolega ?
Statler - Bezsenność !!!
 
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Maj 14, 2008 10:25 am   

o manifestacji, jej przebiegu i wynikach mozna przeczytac tu:
http://www.e-teatr.pl/pl/artykuly/55302.html
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Lovett 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
uczeń, miłośnik
Wiek: 29
Posty: 70
Skąd: z Kozienic
Wysłany: Pon Mar 22, 2010 7:55 pm   

http://www.petycje.pl/pet...?petycjeid=4906
Ta petycja została już tutaj przez kogoś opublikowana, ale zwracam na nią
uwagę, ponieważ pojawiły się pod nią poruszające komentarze.

Widzę, że wątek został już trochę uśpiony.

Gdyby poprawić tę petycję i dołączyć, właśnie, badania lekarskie i całą resztę
istotnych faktów (znaleźć poszczególne ustawy, przytoczyć je) oraz rzetelne opinie ludzi, których życiem jest taniec i tym się zajmują (chodzi o świadomość i wiedzę na temat
zagrożeń ze strony zdrowotnej); a do tego zrobić manifestację np. ulicami Warszawy,
złożyć dokumenty do rządu (można by jeszcze "podburzyć" jakąś ważniejszą operę xd),
to zrobiłoby się głośno! Państwo ma pieniądze, tylko nie umie albo celowo nimi właściwie nie dysponuje : / .. Dzieci lepiej się znają na rzeczy, to żenujące! Trzeba to wreszcie tym
gburom uświadomić xd Tylko sęk w tym, żeby każdy krok był uzasadniony - wtedy trudniej albo w ogóle nie można znaleźć haka ; ]

Jak sądzicie ?

"JESTEM ZA UMOŻLIWIENIEM TANCERZOM GODNEGO PRZEKWALIFIKOWANIA SIĘ. JESTEM ZA PRZYZNANIEM IM OKRESU OCHRONNEGO, W CIĄGU KTÓREGO ODNAJDĄ SWOJE DRUGIE POWOŁANIE." (fragment z jednego z komentarzy pod petycją) - konstruktywnie, co o tym myślicie i czy widzicie w tym jakikolwiek sens ?

Ps.: Nie wiem, czy dobrze to ujęłam itd. ale doszłam do wniosku, że chcę powiedzieć,
co myślę.
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Mar 22, 2010 8:54 pm   

spokojnie, sprawa jest w toku, rozmowy z ministerstwem nadal trwają, swego czasu pod ministerstwem kultury manifestowali w tej sprawie tancerze, a płomienna przemowe wygłosiła prof. Wycichowska.
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Wto Cze 08, 2010 7:39 pm   

i jak sie sprawy maja na dzis z tym tokiem?
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Cze 08, 2010 11:13 pm   

nic konkretnego nie wiem ale jakis czas temu - moze miesiac - był na ten temat felieton Joanny Szczepkowskiej w Wysokich obcasach. Nowa pani prezes ZASP ogromnie sie przejęła problemami tancerzy (których do tejpory chyba nie była swiadoma) i zaczęła cos w tej sprawie działać
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Chiaranzana 
Corps de Ballet

Posty: 348
Wysłany: Sro Cze 09, 2010 12:16 am   

Tak tak, w oststnich obcasach czytalam list od czytelniczki, dotyczaca wlasnie felietonu na temat tancerek. Tak jak myslalam, uwaza ze powinny same o siebie zadbac a panstwo nie powinno o tancerki dbac bo same wybraly sobie taka droge.

Czasami szkoda wogle sie denerwowac :evil:
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Sro Cze 09, 2010 9:29 am   

oj szkoda szkoda :evil:
Z tym, ze ja sie na normalnych ludzi z zasady mniej denerwują, bo oni -nawet jak bez sensu zabierają glos w dyskusji i piszą glupie listy, na zasadzie chyba "zeby cos mojego opublikowali, mniejsza o to co"- to nie maja prawnego obowiazku wiedziec.
Gorzej jak ludzie, ktorzy zawodowo sie zajmuja projektowaniem ustaw w ministerstwie i osoby z tym procesem zwiazane gadaja takie bzdury. Albo jak jacys dziennikarze "siedzacy" w tym temacie pisza, ze ich zdaniem tancerzy da sie tak rehabilitowac , zeby...
 
     
carewna
Adept Baletu


Posty: 182
Wysłany: Sro Cze 09, 2010 3:45 pm   

W narodowym się posypały pierwsze zwolnienia :-(
_________________
Nie można iść do przodu patrząc w tył...

carewna.bloog.pl
 
 
     
Chiaranzana 
Corps de Ballet

Posty: 348
Wysłany: Sro Cze 09, 2010 6:50 pm   

Tancerz ktory jest na emeryturze i juz nie tanczy chyba moze uczyc w szkolach. Niestety nie kazdy nadaje sie do tej misji.

Nie znam , nie wiem jak jest z uregulowaniami, kto moze uczyc tanca. Dzis chyba byle jaki kurs kwalifikuje do tego ze zostaje sie pedagogiem tanca.
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Czw Cze 10, 2010 9:07 am   

pierwsze zwolnienia osob w jakim wieku? okolo 40 lat? :shock:
kurcze, ja to sobie nie wyobrazam, bo w lodzi 3 najstarszych tancerzy ma taka charyzme, ze bez nich ta scena duzo by stracila. Tyle, ze to akurat kazdy widzi, ze oni sa fantastyczni i z pewnoscia nikt ich nie zwolni.

A co do tej nauki, to tak jak patrzę kto dostaje, na przestrzeni kilku lat, propozycje pracy w SB czy na lodzkim wszystkim znanym kierunku studiow itd, to sa to najlepsi I solisci lub solisci ale tacy prawie pierwsi. A jak ktos ma w sobie takiego b fajnego na scenie, to i tak sie go b dlugo, jak najdluzej chce zatrzymac.
Najbardziej mi szkoda osob z zespolu czy koryfei, bo -z tego co widzę - to i tak za bardzo na to nauczanie sie im trudno zalapac, nawet po pedagogice, no chyba ze jakis dzieci b malych. Bo nawet w sumie kursy dla doroslych dostaja solisci. Oj ciezko, ciezko. :|
 
     
carewna
Adept Baletu


Posty: 182
Wysłany: Czw Cze 10, 2010 8:34 pm   

Tak, tych około 40 :-(
_________________
Nie można iść do przodu patrząc w tył...

carewna.bloog.pl
 
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Cze 11, 2010 1:20 pm   

uczyć moze ten, kto ukończył studia pedagogiczne - ma w tym kierunku wykształcenie. nie zawsze jest to solista czy pierwszy solista, bo czesto takie osoby nie maja czasu na zdobywaie tego wykształcenia albo sa zbyt mocnymi osobowościami by uczyć podstaw,a nawet w średnich klasach OSB, za to świetnie sprawdzaja sie na ostatnich latach jako nauczyciele tzw. repertuaru. Oczywiscie to tez żadna reguła bo było wielu wybitnych tancerzy i tacerek, którzy po karierze byli wybitymi pedagoami. Kiedyś zresztą wykształcenie pedagogiczne w nauczaniu zawodów artystycznych nie bylo obowiazkowo wymagae, zreszta tak jak i w szkołach wogóle, zmieniał to reforma edukacji jakię 10 czy kilkanaście lat temu. Muzyki i plastyki mogli w szkołach podstawowych uczyć ludzie po tych kierunakch studiów bez wykszt. pedagogicznego czyli mówiąc po prostu: muzyk, spiewak, plastyk, architekt... tak samo było w balecie - teraz orócz wiedzy o tańcu nauczyciel musi mieć wiedze i papierek na to ze zna zasady postepowania z dziećmi i młodzieża, metodykę, pedagogike, psychologię itp.
Co do rozwiazania spawy eerytur ze "byli tancerze mogą uczyć" zawsze pozostaje pytanie: kogo i gdzie? Szkół baletowych mamy ile mamy, chetnch do nich niewielu, większe pole do popisu dają szkoły prywatne czy kółka baletowe ale tam zwykle jest umowa - zlecenie czy inne ormy zatrudnienia i tez nie jest rózowo....Zreszta - co już zostało powiedziane - nie każdy moze, chce i potrafi uczyć...
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Father 
Solista Baletu


Wiek: 75
Posty: 1604
Skąd: ze Szczecina
Wysłany: Pią Cze 11, 2010 6:03 pm   

Chiaranzana napisał/a:
Tak tak, w oststnich obcasach czytalam list od czytelniczki,

To Ty czytasz Wysokie Obcasy? :D
_________________
To mnie przerasta!
Ale da sie udżwignąć
 
     
Father 
Solista Baletu


Wiek: 75
Posty: 1604
Skąd: ze Szczecina
Wysłany: Pią Cze 11, 2010 6:10 pm   

Chiaranzana napisał/a:
Tak tak, w oststnich obcasach czytalam list od czytelniczki,

To Ty czytasz Wysokie Obcasy? :D
Kasia G napisał/a:
Co do rozwiazania spawy eerytur ze "byli tancerze mogą uczyć" zawsze pozostaje pytanie: kogo i gdzie?

Ostatnio jak grzyby po deszczu wyrastaja prywatne szkoły tańca. Nawet w piwnicach i klubach osiedlowych tak, że nie zauważyłem jak 100m od mojego domu takowa powstała. Dowiedzialem sie o tym od mojego syna ktory zaczął tam bywać, ale chyba dla fajnych lasek jak to sie wyraził a nie dla tańca :lol:
Tak, że pole manewru dla tancerzy na emeryturze jakieś istnieje.
_________________
To mnie przerasta!
Ale da sie udżwignąć
 
     
Chiaranzana 
Corps de Ballet

Posty: 348
Wysłany: Pią Cze 11, 2010 11:20 pm   

Zdarza sie ze czytuje, czasami zbieram artykuly, niestety mam wrazenie ze gazeta sie popsula ale pisze tam Joanna Szczepkowska, ktorej felietony bardzo lubie.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,22 sekundy. Zapytań do SQL: 14