www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
czy trudno dostać się do szkoły baletowej
Autor Wiadomość
Agacior13 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
Tancerka,Uczennica
Wiek: 30
Posty: 78
Skąd: " Z Nieba..."
Wysłany: Sob Lip 28, 2007 10:50 am   

Marysia W napisał/a:
Z baletem byłoby trudniej, ale jest wiele innych rodzajów tańca, np. współczesny. 8)


Kocham współczesny to chciałabym robić ale...

nie ma chyba szkoły tańca współczessnego...
_________________
Taniec To Eksplozja Doznań Odczuwana Z Ruchu I Przestrzeni ...<3 . . Kocham wszystkich Poddąbowiczów :D
 
 
 
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Sob Lip 28, 2007 1:55 pm   

Marysiu, ale nie wszystkim współczesny odpowiada :roll:
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
 
Agacior13 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
Tancerka,Uczennica
Wiek: 30
Posty: 78
Skąd: " Z Nieba..."
Wysłany: Sob Lip 28, 2007 4:40 pm   

Princess Maron napisał/a:
Marysiu, ale nie wszystkim współczesny odpowiada :roll:


współczesny to moje marzenie nwet wole To niz balet.

ale chciałabym chodzic to takiej szkoły gdzie s,a normalne lekcje np. polski , matma i gdzie sa tez lekcje kklasyka współczesny itp.

czy jest cos takiego mozliwe w wieku 13 lat a jak tak to prosze o szybkie odpowiedzi na priv.


dziękuje z góry ;*;*
_________________
Taniec To Eksplozja Doznań Odczuwana Z Ruchu I Przestrzeni ...<3 . . Kocham wszystkich Poddąbowiczów :D
 
 
 
Agacior13 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
Tancerka,Uczennica
Wiek: 30
Posty: 78
Skąd: " Z Nieba..."
Wysłany: Pon Lip 30, 2007 1:23 pm   

mam pytanko znów

ile trzeba wazyć i mierzyć zeby CIe przyjeli do OSB /..??
_________________
Taniec To Eksplozja Doznań Odczuwana Z Ruchu I Przestrzeni ...<3 . . Kocham wszystkich Poddąbowiczów :D
 
 
 
Marysia W 
Koryfej


Wiek: 29
Posty: 815
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Lip 30, 2007 3:04 pm   

Nie ma szkoły tańca współczesnego działającej na zasadzie OSB.
W Bytomiu jest, ale są to studia. :)
----
Jeśli chodzi o t. współczesny to polecam Ci Teatr Junior, działający przy Teatrze Muzycznym w Gdyni. Teraz "trochę" zmienili formułę, więc może spodobać Ci się jeszcze bardziej. (będzie dużo więcej przedmiotów z tańca; m.in. właśnie taniec klasyczny.) Co prawda zajęcia w Teatrze są od II klasy gimnazjum, ale jeśli tańczyłaś dużo to nie powinno być problemów. :)
Wejdź na http://teatrjunior.pl/ , tam jest więcej informacji. :D
 
 
 
MiKi 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
tancerz (uczeń)
Wiek: 30
Posty: 74
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw Sty 22, 2009 12:37 am   

Marysia W napisał/a:
Nie ma szkoły tańca współczesnego działającej na zasadzie OSB.
W Bytomiu jest, ale są to studia. :)


A znasz może jakąś stronę internetową, lub jakiekolwiek informacje na temat tej placówki?
_________________
"Balerina, nadziemska sylfida, która stanęła na palcach by być bliżej nieba." B. Kaczyński
 
 
     
Nataszaa 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 28
Posty: 527
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Cze 29, 2009 12:31 pm   

Strasznie głupio się czuję, że o to pytam, ale...
Co to jest OSB?
Może mi ktoś to wszystko jakoś wyjaśnić...?
A szkoła, która oficjalnie nazywa się Studio Baletowe, to co? Pomocy!
 
 
     
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Cze 29, 2009 1:02 pm   

OSB- Ogólnokształcąca szkoła baletowa

Studio Baletowe to prywatna szkoła baletowa
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
     
Nataszaa 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerka
Wiek: 28
Posty: 527
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Cze 29, 2009 1:09 pm   

Dzięki. :)
A czy wie ktoś może, co się robi na naborze?
Czy to są tylko zapisy, czy też trzeba zaprezentować jakąś figurę? (Tylko jaką, skoro ja nie mam o żadnej pojęcia...).
Hmm... i jeszcze jedno. Mam wysokie podbicie, niestety.
Czy to może być przeszkodą w balecie?
 
 
     
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Pon Cze 29, 2009 1:23 pm   

Nataszaa, poczytaj trochę to forum, na wszytkie pytania, które tu zadałaś, znajdziesz odpowiedź...
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
     
veronik@
Adept Baletu


Posty: 96
Wysłany: Pon Sie 03, 2009 9:27 pm   

Agacior13 napisał/a:
mam pytanko znów

ile trzeba wazyć i mierzyć zeby CIe przyjeli do OSB /..??


Nie ma żadnych reguł co do wzrostu i wagi. Każde ciało jest inne , i to czy ważysz 40 kg czy 50 kg nie ma żadnego wpływu na przyjęcie. Liczą się predyspozycje, talent i warunki :wink:
_________________
"Tylko życie poświęcone drugiemu człowiekowi , warte jest przeżycia " -A.Einstein
 
     
Agasiek 
Koryfej


Posty: 761
Wysłany: Pon Sie 03, 2009 9:32 pm   

I tu się z tobą veronik@ nie zgadzam. Są wymagania. w szczególności w OSB. Oczywiście licza się warunki, ale nie raz się spotkałam z odrzuceniem kogoś z powodu wagi. Ważne są predyspozycje do baletu w tym także waga. Talent u ucznia odkrywa się się później, na lekcjach.
_________________
Taniec jest najwznioślejszą, najbardziej wzruszającą, najpiękniejszą ze wszystkich sztuk, bo nie jest tylko prostą interpretacją czy wyobrażeniem życia; jest samym życiem. Havelock Ellis
 
     
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Sie 04, 2009 7:50 am   

Veronik@, absolutnie nie masz racji - zasady przyjmowania (i utrzymania!) uczniów w OSB są raczej bezduszne i nikt nie będzie rzucał truizmami, że "najważniejszy jest talent" w przypadku osoby, która ma np. nieprawidłowe proporcje. Owszem, nie ma zasad typu "przyjmujemy tylko i wyłącznie dziewczynki, które w wieku 10 lat mają 130 - 145 cm wzrostu", ale ogólne wrażenie fizyczności jest bardzo ważne. [/u]
_________________
Anna Pawłowa nigdy nie zakręciła więcej niż dwa piruety, ale jakiż wyraz miały jej arabeski!
 
     
veronik@
Adept Baletu


Posty: 96
Wysłany: Wto Sie 04, 2009 9:24 am   

Ale mi nie chodziło o skrajności typu nadwaga czy anoreksja. Chciałam tylko powiedzieć, że nie ma wyznaczonych ścisłych reguł co do wzrostu i wagi. Czy widział ktoś w OSB klasę, gdzie wszystkie dziewczynki miały taki sam wzrost i wagę ? Myślę, że nie ma co się zadręczać, np. że nie przyjmą mnie do OSB, bo jestem za gruba. Trzeba iść na nabór i się samemu przekonać czy ma się odpowiednie warunki.
_________________
"Tylko życie poświęcone drugiemu człowiekowi , warte jest przeżycia " -A.Einstein
 
     
nathaliye 
Pierwszy Solista


Posty: 2264
Wysłany: Wto Sie 04, 2009 11:55 am   

w wypadku przyjmowania osób nie do pierwszej a do którejś kolejnej klasy kwestia wagi ma dużo większe znaczenie, ponieważ nie jest to mała dziewczynka która "wyrośnie" i zeszczupleje tylko już bardziej ustabilizowany organizm, kwestia nadwagi w balecie była już poruszana w innym temacie, istnieją pewne określone wyznaczniki, nie znaczy to że bierze się pod uwagę tylko i wyłącznie osoby w przedziale 47,68 kg do 52,98 ale są osoby które z racji tego że się nie mieszczą w standardach mogą nie zostać przyjęte
_________________
http://www.funpic.hu/swf/monitor_cleaner.swf

sukces? 100% talentu, 100% pracy
 
 
     
Agasiek 
Koryfej


Posty: 761
Wysłany: Wto Sie 04, 2009 11:56 am   

Do veronik@:
Wybacz, za to co napiszę, ale jeśli nie masz pojecia na temat przyjmowania do OSB to nie pisz bzdur. Na samym początku liczy się waga. Mogą nie przyjąć do OSB z powodu złej wagi. Często właśnie się zdarza, że odrzucają mimo dobrych warunków.
Ścisłe reguły?? Są.. Np. w 1 kl. OSB nie do przyjęcia by było gdyby ktoś ważył powiedzmy 40 kg. Nie ważne jaki wzrost. Po prostu to jest taka norma. Podkreślam, że mówimy o OSB, bo inne szkoły to ja nie wiem.
Zgadzam się całkowicie z Nathaliye.
_________________
Taniec jest najwznioślejszą, najbardziej wzruszającą, najpiękniejszą ze wszystkich sztuk, bo nie jest tylko prostą interpretacją czy wyobrażeniem życia; jest samym życiem. Havelock Ellis
 
     
veronik@
Adept Baletu


Posty: 96
Wysłany: Wto Sie 04, 2009 12:20 pm   

Okej, okej.
Pojęcie na temat przyjmowania do OSB jakieś tam mam , ale nie chcę się kłócić i nic nie będę już pisać na temat wagi/wzrostu .
Ale jeśli jest wyznaczona waga , to dlaczego nikt nie odpowiedział na pytanie Agacior13 ?
Ale ja już zostawiam tą kwestie i nie wnikam.,
_________________
"Tylko życie poświęcone drugiemu człowiekowi , warte jest przeżycia " -A.Einstein
 
     
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Wto Sie 04, 2009 12:26 pm   

A np. w szkole Opery Paryskiej biorą pod uwagę również wzrost (nie tylko podczas przyjęcia, ale i poszczególnych lat nauki) ;)
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
     
Agasiek 
Koryfej


Posty: 761
Wysłany: Wto Sie 04, 2009 1:55 pm   

W Operze Paryskiej widac wszystko musi byc idealne :)
Do veronik@ : nikt nie napisał ile powinno się ważyć bo to zależy do której klasy.
_________________
Taniec jest najwznioślejszą, najbardziej wzruszającą, najpiękniejszą ze wszystkich sztuk, bo nie jest tylko prostą interpretacją czy wyobrażeniem życia; jest samym życiem. Havelock Ellis
 
     
ladybird 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 28
Posty: 249
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Sie 10, 2009 10:24 pm   

Agaśku, masz rację, że gdyby ktoś z kandydatów do pierwszej klasy ważył 40 kg to by go nie przyjęli, ale to raczej trudne do wykonania, bo ja ważę coś powyżej 40 kilo a idę do klasy V...
_________________
Balet to po(d)stawa ;)
 
 
     
Agasiek 
Koryfej


Posty: 761
Wysłany: Wto Sie 11, 2009 11:33 am   

Dałam przykład.. ;) Z tym że nie tylko o wage chodi. Jeśli ktoś nie wygląda smukło i szczupło to też nie ma gwarancji na dostanie się do OSB.
_________________
Taniec jest najwznioślejszą, najbardziej wzruszającą, najpiękniejszą ze wszystkich sztuk, bo nie jest tylko prostą interpretacją czy wyobrażeniem życia; jest samym życiem. Havelock Ellis
 
     
koza 
Nowicjusz

Wiek: 41
Posty: 3
Wysłany: Sro Wrz 16, 2009 9:24 pm   

Witam wszystkich, pierwszy raz tu jestem i mam pytanie, o szkoly i kursy baletu na terenie dolnegośląska :) ,chodzi tu mi o 6 latke o szkołe, kurs, zajecia jak na razie znalazlam 2 szkoły ale nie w tym przedziale wiekowym :sad: . Z góry dziękuje za odpowiedż

Spróbuj poszukać w dziale "Kursy, warsztaty, audycje". Sześciolatka nie kwalifikuje się jeszcze do szkoły baletowej sensu stricto, a raczej do ogniska baletowego.
Ostatnio zmieniony przez Czajori Czw Wrz 17, 2009 7:43 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Lovett 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
uczeń, miłośnik
Wiek: 29
Posty: 70
Skąd: z Kozienic
Wysłany: Wto Lis 24, 2009 7:28 pm   

Cóż, zastanawiałam się, gdzie o to zapytać więc wybrałam ten wątek.
Otóż, powiedzcie mi, proszę, na czym polega :

(oczywiście na rekrutacji do szkoły baletowej)
• badanie przydatności artystycznej,
• badanie przydatności fizycznej,
• badanie muzykalności ?

Będę bardzo wdzięczna za odpowiedzi, z góry dziękuję ;)
 
     
Paulina P 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
Uczeń
Wiek: 26
Posty: 32
Wysłany: Wto Mar 30, 2010 7:39 pm   

POnawiam pytanie Lovett

NA czym polegają przesłuchania osób, które zgłaszają sie w póżniejszym wieku?

Z góry dziękuje za odpowiedzi
P.
_________________
"Póki żyjesz-tańcz, bo póki tańczysz-żyjesz"
 
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Mar 31, 2010 6:53 pm   

Polegają na tym samaym co młodszych dzieci tylko sprawdzaja już czy mozna daną osobe przyjąc do którejś z klas wyższych i czy da sobie radę - ile już z baletu umie a ile musi nadgonić.
Po pierwsze - muzykalność itd. sprawdza sie na rózne sposoby, prosi się o zinterpretowanie muzyki ruchem, powtarzanie dźwięków, itd.

Po drugie - możliwości fizyczne poprzez badanie, obejrzenie ciała, sprawdzenie jego wozwartosci i wykręcenia (bo to im póxniej tym trudniej lub wręcz niemożliwe jest nadrobić) Warunki to podstawa

Po trzecie - umiejętnosci - jesli ktos przychodzi do OSB powiedzmy mając 14-15 lat to musi znać podstawy i to solidnie, pozycje, połozenia ciała, proste ćwiczenia.

W wielu watkach już o tym pisaliśmy, wiele osób dzieliło sie doświadzceniami z tego typu prób - poszukaj na forum w wątku A jednak nie jestem za stary i Jestem za stary - co teraz?
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 15