www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Piotr Nardelli
Autor Wiadomość
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Pon Lut 01, 2010 8:52 am   Piotr Nardelli

jaromir napisał/a:
O ile dobrze pamietam, w Belii, a chyba w Antwerpi prowadzi szkole baletowa, polski tancerz Nardelli.


Miałeś na mysli szkołę tańca prowadzoną tam przez tego absolwenta naszej warszawskiej szkoly baletowej Piotra Nardelliego?
A odchodząc nieco od tematu: czy wiecie cos wiecej o losach P. Nardelliego jako tancerza?


Post wydzielony z tematu "Taniec współczesny w Belgii"
Ostatnio zmieniony przez Joanna Pon Lut 01, 2010 9:10 am, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Pon Lut 01, 2010 9:11 am   

Jest w Antwerpii szkoła baletowa (Koninklijke Balletschool), ale nie nic słyszałam, aby prowadził ją Nardelli :shock: (a jako, że to Polak, to mogłoby mi się coś obić o uszy...)
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Pon Lut 01, 2010 9:32 am   

z polskich szkol tanca tam prowadzonych są 2:
1)Balletomania a.s.b.l. - szkoła tańca właściciel: Piotr Nardelli; adres do krespondencji : rue Theodor Decuyper, 166, 1200 Bruxelles tel. 02/763 07 60
2) ATTITUDE - szkoła baletowa prowadzi: Lidia Skrzypkówna (była gwiazda baletu Opery Warszawskiej); lekcje tańca klasycznego, taniec współczesny i charakterystyczny (tańce polskie); Adres: 39, rue du Pont Neuf, 1000 Bruxelles tel. 02/223.68.58.

tak mi się przynajmniej wydaje. Piotr Nardelli jest teraz takim siwym panem ale z tego co mi sie cos obilo o uszy, to zrobil kariere jako tancerz. Niestety nie obilo mi sie jaka :)

Joanno: czy to Ty zakładasz raz po raz ten temat w ludziach baletu? bo mi sie rano wydawalo ze mi przeskakuje niechcący i raz po raz kasuję :D
 
     
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Pon Lut 01, 2010 9:43 am   

Tak, to ja przeniosłam ten post.
Swoja drogą właśnie się zastanawiałam, bo wydawało mi się, że już raz wydzieliłam ten post, a tu patrzę - nadal jest, jako nieczytany w poprzednim wątku, ten sam, takie deja vu:) - po czym stwierdziłam, że chyba mi się coś wydawało, i tylko chciałam go wydzielić, więc wydzieliłam jeszcze raz;)


Co do Nardelliego - a nie tańczył przypadkiem u Bejarta? Tak mi się coś wydaje.
Poza tym, tancerze klasyczny polscy (w pewnym wieku oczywiście) + Bruksela to bardzo często właśnie = Bejart:) bo co innego mogliby tam robić...

Co do tej szkoły - Balletomania, tam zdaje się uczy też polski tancerz (ex-Bejart oczywiście) Andrzej Ziemski (który czasami przyjeżdża prowadzić warsztaty z klasyki w EDS).
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
     
jaromir 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
milosnik
Posty: 281
Wysłany: Pon Lut 01, 2010 10:47 am   

To jednak dobrze zapamiętałem, nazwa Baletomania, a piszac poprzedni post mialem wątpliwości, czy on, czy Ziemski, a to okazuje sie , ze spólka.

Jesli chodzi o Nardellego, to jego nazwisko starszym moze kojarzyc sie też z jego bratem - aktorem, który był uwielbiany przez nastolatki i starsze dziewczyny, niestety utonął w Narwi majac dwadziescia kilka lat i było to wowczas bardzo wstrzasajace wydarzenie.
_________________
Tańcząc, ciałem powiesz także to, czego nie możesz wyrazić słowem.
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Pon Lut 01, 2010 5:59 pm   

Dobrze skojarzyłaś nazwisko z Bejartem. Teraz właśnie sobie czytam, ze
Piotr Nardelli w 1973 dołączył do Baletu Maurice Béjart-a ale nie na długo, bo po 2 latach chyba zmienił grupę i potem przez kilka lat tanczyl na calym niemal swiecie po trochu.

W 1979, razem z Andrzejem Ziemskim (swoja droga tez dobrze skojarzylas go z Bejartem) założył w Brukseli szkołę tańca "Baletomania"

Generalnie , to potem bardziej sie przeksztalcil w pedagoga i uczyl tanca w wielu miejscach (min Deutshe Oper Berlin i Staatsoper Berlin- bo to zanim te 2 polaczyly sie w jedno i z nich powstał statsballett berlin ale tez uczył np w Helsinkach, balecie Monte Carlo, Australian Ballet itd.).

Potem raz jeszcze wrocil do Bejarta ale juz na innych zasadach: takiej bardziej jego prawej ręki, niż szeregowego tancerza.

a i rzeczywiście -jak Jaromir napisał - Piotr Nardelli mial brata stryjecznego Andrzeja Nardelli. Niektórzy mówią, że zapowiadał sie świetny aktor ...
 
     
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Pon Lut 01, 2010 9:30 pm   

akurat o Ziemskim to wiedziałam, że na 100% był u Bejarta... A co do Nardellego - tak jak mówiłam, nazwisko 'coś' mi mówi, (u)znany tancerz klasyczny, z Brukseli, to proste równanie - tylko Bejart;)
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
     
Zygfryd 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
rodzinny
Posty: 2
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Maj 01, 2010 10:35 pm   

Cytat:
tak mi się przynajmniej wydaje. Piotr Nardelli jest teraz takim siwym panem ale z tego co mi sie cos obilo o uszy, to zrobil kariere jako tancerz. Niestety nie obilo mi sie jaka :)

Tańczył w Ballets de Marseilles Rolanda Petit i Balecie XX wieku Bejarta.
Ale głównie jest znany jako pedagog (Opera Paryska, La Scala, etc.) i choreograf (asystent Bejarta).
Często bywa jurorem w wielu konkursach (np. Złote Pointy w Szczecinie).
 
     
Sagittaire 
Pierwszy Solista

Wiek: 41
Posty: 2809
Wysłany: Nie Maj 02, 2010 7:42 am   

Zygfryd napisał/a:
Tańczył w Ballets de Marseilles Rolanda Petit


dziekuje za informację.

Tym bardziej, ze uwielbiam ten zespol.... Zwłaszcza z czasów, kiedy "rządził" nim R. Petit.
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Gru 07, 2014 9:31 pm   

post nie związany z tematem został usunięty
Administrator Kasia G
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 13