www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
kurs instruktora tańca ludowego Wawa czy Krk ?
Autor Wiadomość
Słowianin
Nowicjusz

Posty: 13
Wysłany: Pon Gru 01, 2008 1:18 pm   kurs instruktora tańca ludowego Wawa czy Krk ?

Witam, trenuję taniec ludowy i planuję zrobić kurs instruktorski w jednym z powyższych miast, niestety wiem że dopiero za 2 lata bądą nowe zapisy( MCKiS albo SSiEA ), zorientowałem się w cenach, w ilości spotkań i częstości spotkań. Chciałbym abyście się wypowiedzieli na temat poziomu nauczania na tych kursach, słyszałem że ten w Krk jest słabszy pod względem poziomu tańca ale czy pod względem przygotowania pedagogicznego do nauczania jest lepszy... Czekam niecierpliwie na opinie na temat poziomu tańca i poziomu przygotowania do bycia instruktorem tańca pozdrawiam wszystkich fanów ludowizny 8)

[ Dodano: Pią Gru 05, 2008 10:24 am ]
To może inaczej, wypowiedzcie się na temat kursy Warszawskiego, jakie są zajęcie, jacy prowadzący, jaka atmosfera itp... (chętnie wysłucham opinii Mirrorball)
Ostatnio zmieniony przez Kasia G Pon Gru 08, 2008 1:32 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
przyjaciolka 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń,miłośnik i in.
Posty: 156
Skąd: z serca
Wysłany: Wto Gru 09, 2008 4:35 pm   

Ja polecam Kraków,ale wiem,że i w Krośnie jest taki kurs instruktorski :)
Wg mnie ludowy w Krakowie jest na wyższym poziomie...co innego współczesny - Wawa.
_________________
*Miej zawsze w sercu Nadzieję*
*Cierpienie szlifuje serce jak diament*
*Radę,którą dajesz innym,zastosuj najpierw u siebie*
*I LOVE DANCE*
 
     
Słowianin
Nowicjusz

Posty: 13
Wysłany: Wto Gru 09, 2008 7:38 pm   

Czyli że współczesny w Warszawie lepszy ;>

Ja trenuję współczesny u p. Iwony Olszowskiej w Krk i jestem bardzo zadowolony tylko nie wiem kto prowadzi kurs instruktorski ze współczesnego w Krk? a Wawie to kto prowadzi?
 
     
mirrorball
Adept Baletu

Związek z tańcem:
instruktor
Posty: 225
Wysłany: Sro Gru 10, 2008 3:26 pm   

Kurs Ludowy w Warszawie:
zacznę od zalet:
- bardzo dobrzy wykładowcy: m.in. p.Łosakiewicz tańce narodowe, p. Milena Jurczyk z OSB w Gdańsku - taniec klasyczny i t. charakterystyczny, p. Katrzyna Skawińska z Krakowa - modern, p. Piotr Galiński - jazz, p. Hanna Chojnacka (choreograf,reżyser m.in.z TW-ON) - kompozycja tańca, reżyseria i inscenizacja, p. Sibilska-Siudym (z Teorii tańca i pedagogiki baletu z UMFC w WWie) - historia tańca i baletu
- zajęcia z regionów tanecznych Polski prowadzone przez najlepszych specjalistów z danego regionu: Warmia, Kurpie, Krakowiacy Wschodni, Śląsk, Spisz (z góralską kapelą!), Przeworsk itd.
-sporo przedmiotów, które rozszerzają warsztat pracy instrutkora - pedagogika zabawy, polska kultura ludowa, polska muzyka ludowa, zarządzanie kulturą, pozyskiwanie środków z UE, anatomia, technika wyrazu scenicznego i inne
- zajęcia są prowadzone bardzo fajnie, wykładowcy są wymagający
-atmosfera wśród kursantów bardzo przyjemna

Z minusów:
- rzeczywiście na niektórych przedmiotach troche za mało metodyki nauczania tańca (ale to zależy od konkretnego wykładowcy)
- słaba organizacja - np. bardzo późno (3-4 dni przed zjazdem) dostajemy plan zajęć

Nie wiem, co jeszcze napisać, jeśli masz jakieś konkretne pytania, to z chęcią odpowiem :)
O ile wiem, to nowy nabór w Warszawie będzie za rok, wtedy kiedy moja grupa zda dyplom

pozdrawiam
m.
 
     
Słowianin
Nowicjusz

Posty: 13
Wysłany: Sro Gru 10, 2008 7:28 pm   

Zasugerowałem się tym że na stronie
http://www.mckis.waw.pl/pl/content/view/103/31/
jest napisane że rozmowa kwalifikacyjna była we wrześniu tego roku dlatego pomyślałem że za dwa lata. Bardzo by mi to pasowało gdyby przyjmowali na nowy kurs za rok :) Ale napisze maila do pana Norberta i będę wiedział i dam tutaj znać :)

Jakbyś mogła jeszcze podać:
- cene kursu i sposoby w jaki można płacić (całość z góry, za każdy zjazd, czy za semestr)
- czy są w tym ośrodku lub niedaleko miejsca gdzie można ( najlepiej niedrogo) przenocować
- ile tak mniej więcej trwają zajęcia w każdy dzień pt, sb i nd ? i ile jest w tym tańca a ile wykładów

Na razie tyle :D za wszelkie odpowiedzi wielkie dzięki
 
     
mirrorball
Adept Baletu

Związek z tańcem:
instruktor
Posty: 225
Wysłany: Sro Gru 10, 2008 8:40 pm   

Wiem, że nowa edycja kursu ludowego miała dopiero 2 zjazdy, może udałoby Ci się do nich jeszcze dołączyć w tym roku!

-Cena kursu - 200 zł za zjazd (raz w miesiącu od września/października do czerwca). Płacimy przed każdym zjazdem przelewem na konto bankowe lub gotówką do godziny 16 w piatek. Zjazd lipcowy (10 dni - koniec czerwca początek lipca) kosztuje 550 zł
- niedaleko Mazowieckiego Centrum jest schronisko młodzieżowe i akademik, wiem że ludzie tam za niezbyt dużą kasę śpią. Część osób też nocuje po prostu u innych kursantów z Warszawy
- kurs trwa: piątek od godz. 14 do 21, sobota 9-21 (z godzinną przerwą na obiad) i niedziela 9-16/17. Generealnie większość osób dojeżdza, nawet z b.daleka (Gdańsk, Zielona Góra, Poznań etc.), więc frekwencja na pierwszych zajęciach w piątek i ostnich w niedzielę jest marna, ale nikogo to nie dziwi i nie bulwersuje wykładowców.
- jeśli chodzi o proporcje między wykładami a zajęciami tanecznymi to są one różne, w zależności od zjazdu (to zależy jacy akurat wykładowcy będą mogli przyjechać) - my na przykład na pierwszych zjazdach mielismy tylko teorie przez trzy dni, a teraz jest tak, że np jedne zajecia w piątek są teoretyczne, a pozostałe dni to tylko tańce

pozdrawiam
m.
 
     
Słowianin
Nowicjusz

Posty: 13
Wysłany: Pią Gru 12, 2008 10:13 am   

Dostałem maila że prawdopodobnie nowy kurs rozpocznie się w 2009 :)
 
     
Krushyna 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
Instruktor/Tancerz
Wiek: 34
Posty: 71
Skąd: Lublin / Warszawa
Wysłany: Czw Gru 17, 2009 5:25 pm   

za mirrorball
poziom wysoki , dużo mozna się nauczyć, polecam.
_________________
Taniec to druga najlepsza metoda porozumiewania się bez słów.
Some things never die. They just go quiet for a time but never go die...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 14