www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
MAZOWSZE / ŚLĄSK
Autor Wiadomość
mirrorball
Gość
Wysłany: Czw Maj 05, 2005 4:54 pm   MAZOWSZE / ŚLĄSK

Chciałabym uzyskać kontakt z członkami albo informacje na temat Państwowego Zespołu Pieśni i Tańca "Mazowsze" oraz "Śląsk". Oficjalne dane znam ze stron internetowych, ale mnie bardziej interesują opinie członków tych zespołów, lub osób które kiedyś tam tańczyły/śpiewały?

czy trudno się dostać? ile godzin dziennie jest cwiczeń? jakie są warunki życia? jak czesto koncerty i wyjazdy? czy ktoś, kto nie skończył szkoły baletowej a tańczy od 11 lat w amatorskim zespole ludowym, będzie mógł się tam utrzymac? lista moich pytań jest długa...

gdyby ktoś mógł odpowiedzieć i nawiązać ze mną na ten temat kontakt, mój mail to : komesta@op.pl

z góry dziękuję za życzliwość. Niedługo czeka mnie obranie drogi życiowej , dlatego te informacje byłby dla mnie niezwykle cenne. Jeszcze raz dziekuję za pomoc.

Magda
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Czw Maj 05, 2005 10:52 pm   

Śląs generalnie stara się ściągać absolwentów szkół baletowych (proponując korzystną pensję). Mazowsze niekoniecznie. Nie musisz być po OSB, żeby się tam dostać chociaż tak łatwo nie jest. Dostać się można zarówno podczas audycji, jak i 'eksternistycznie' - niektórzy wolą w ten sposób, bo jest mniej osób, etc.
Zajęcia są z klasyki, ludowego, a także ze śpiewu (wokal klasyczny, ale z nastawieniem na ludowiznę, więc arii to się tam raczej nie śpiewa ;) ).
Wszyscy mieszkają w jednym miejscu, gdzieś pod Warszawą (mieszkanie wchodzi w skład wynagrodzenia). Dostaje się oprócz tego comiesięczną pensję, no i za każdy występ (stawka w zależności od pozycji w zespole).
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
mirrorball
Adept Baletu

Związek z tańcem:
instruktor
Posty: 225
Wysłany: Pią Maj 06, 2005 4:36 pm   

Joanna napisał/a:
Śląs generalnie stara się ściągać absolwentów szkół baletowych (proponując korzystną pensję). Mazowsze niekoniecznie. Nie musisz być po OSB, żeby się tam dostać chociaż tak łatwo nie jest. Dostać się można zarówno podczas audycji, jak i 'eksternistycznie' - niektórzy wolą w ten sposób, bo jest mniej osób, etc.
Zajęcia są z klasyki, ludowego, a także ze śpiewu (wokal klasyczny, ale z nastawieniem na ludowiznę, więc arii to się tam raczej nie śpiewa ;) ).
Wszyscy mieszkają w jednym miejscu, gdzieś pod Warszawą (mieszkanie wchodzi w skład wynagrodzenia). Dostaje się oprócz tego comiesięczną pensję, no i za każdy występ (stawka w zależności od pozycji w zespole).

a czy nie wiesz Joanno (lu inni zorientowani) jak wygląda przykładowy dzień/tydzień członka zespołu? i jak blisko zajęcia i same już tańce są do klasyki a jak do stricte tańca ludowego?

pozdrawiam
Magda
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Pią Maj 06, 2005 6:41 pm   

mirrorball napisał/a:
a czy nie wiesz Joanno (lu inni zorientowani) jak wygląda przykładowy dzień/tydzień członka zespołu? i jak blisko zajęcia i same już tańce są do klasyki a jak do stricte tańca ludowego?
pozdrawiam
Magda


Są i zajęcia z klasyki, i z tańca ludowego. Zajęcia z klasyki są traktowane jako podstawa do czystości ruchu, poprawnych pozycji (np. w którymś tańcu trzeba wykręcać nogi jak w klasyce). Zwraca się sporo uwagi na detale, czyli jak np. trzymać dłoń, czy na jaką szerokość ma być uśmiech - oczywiście takich niuansów to już tam uczą ;)
Nie wiem, jak wygląda przykładowy dzień. Na pewno codziennie są próby i lekcje, a często są też występy. Jeśli coś takiego, że np. niedziela czy w ogóle cały weekend (nie pamiętam) jest dniem wolnym, a jeśli tego dnia jest występ, to dostaje się wtedy wolhny poniedziałek. Albo coś w tym stylu :)
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
Miłośniczka tańca
Gość
Wysłany: Sro Cze 08, 2005 9:46 am   

Mam przyjemność tańczyć w zespole tańca nowoczesnego w Śląskim Centrum Kultury. Placówka ta ma podpisany kontrakt z zespołem "Śląsk", więc dość często się z nimi widujemy. Wiem, że na castingach, jeśli tak mogę to nazwać, bardzo dużą uwagę (przynajmniej u dziewcząt) zwraca się na wzrost, sylwetkę i uśmiech. Wszystkie tancerki muszą być mniej więcej równego wzrostu. Zdolności nie trzeba mieć nadzwyczajnych, ale lepiej jeśli umiesz śpiewać :wink: Wtedy Twoje szanse rosną. Ogólnie zespół bardzo dużo podróżuje po całym świecie i naprawdę wątpię, czy często mają wolne weekendy.
Życzę powodzenia!
 
 
Cerise 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
początkująca,in love
Posty: 2
Wysłany: Pon Paź 26, 2009 12:41 am   

A wiecie jakie są granice wiekowe dla kandydatów do zespołu?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 12