www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: M.
Wto Wrz 22, 2009 8:00 pm
Zagadki - wakacje 2009
Autor Wiadomość
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Sie 15, 2009 4:44 pm   

Ja rozumiem Twoje pretensje, ale nie raz w zagadkach takie wypowiedzi byly nieuznawane, jako zgadywanki, nie chodzi o postawiony znak zapytania tylko o caloksztalt tresci.
Ale zeby bylo sprawiedliwie, to 1 punkt dla Ciebie i jeden dla Agasiek, nie chcę kolejnej forumowej sprzeczki:)
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
     
M. 
Koryfej


Wiek: 39
Posty: 737
Skąd: znad morza :)
Wysłany: Nie Sie 16, 2009 2:38 pm   

Nie widzę nic w wypowiedzi Ewy J - co mogłoby pozbawić ją punktu. Co prawda były kiedyś nawoływania do tego by ograniczyć strzelanie w ciemno ale z tego co pamiątam, chodziło o wymienianie bezmyślnie co chwila różnych tytułów - bez żadnego namysłu. Myślę, że wypowiedź Ewy nie miała takiego charakteru i bardzo się cieszę, że problem udało się rowiązać bez mojej interwencji.
 
 
     
Ewa J. 
Koryfej


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 32
Posty: 683
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Sie 17, 2009 1:59 pm   

I chyba przez zupełny przypadek udało mi się dojść do tego, kto znajduje się na 4 zdjęciu. A więc czyżby to była Irina Golub? ;)

No tak, żeby uniknąć dalszych niesnasek, być może powinnam była napisać zdanie twierdzące, tym bardziej, że jestem pewna odpowiedzi, ale cóż, taki jest mój styl, taki charakter.. w końcu nie warto być za bardzo pewnym siebie, bo z każdej przesady nic dobrego nigdy nie wynika. Przy czym nie znaczy to wcale, że tym razem strzelam (a nawet jak strzelam, to tylko na podstawie analizy kostiumów, rekwizytów itp., które owszem, same w sobie również mogą zawieść, lub wprowadzić w błąd.)

PS. Tak, tak, Torinie, w pełni się zgadzam co do Twojego punktu widzenia, aczkolwiek jak sam stwierdziłeś, "bywam asekurancka dość mocno", no bo niestety, ale w tej dziedzinie kimś o ugruntowanej wiedzy zupełnie jeszcze nie jestem.. (a poza tym prywatnie jestem tak upartą, zawziętą i często pokazującą "rogi" osobą, że po prostu przed Wami tutaj, staram się te ciemne strony charakteru jak najlepiej ukryć.. ;)
Ostatnio zmieniony przez Ewa J. Pon Sie 17, 2009 4:22 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Torin 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
miłośnik baletu :)
Wiek: 57
Posty: 1577
Skąd: ja się tu wziąłem ??
Wysłany: Pon Sie 17, 2009 3:40 pm   

<off top mode on>
Ale czasem warto pokazać nawet nieco na wyrost, że wiemy coś z pewnością - nawet jak okaże się to pomyłką, budujemy wizerunek ludzia o ugruntowanej wiedzy poglądach itp. Ale masz racje - zdecydowanie nie przesadzać :)
Inna sprawa, że patrząc po twoich wypowiedziach bywasz asekurancka dość mocno :D
<off top mode off>

Torin
_________________
Statler - Świetny jest ten spektakl. Leczy moje dolegliwości.
Waldorf - A co ci dolega ?
Statler - Bezsenność !!!
 
 
     
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Sie 18, 2009 12:06 pm   

Tak, Ewo J. 1 pkt dla Ciebie.
Ale uważam, że już nie trzeba było pisać tak asekurancko, bo to stwarza następne pole do dyskusji. Mój błąd, moje przewinienie że tak odebrałam tamtego posta, już przeprosiłam, napisałam. Myślałam że będzie to koniec dyskusji.
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
     
M. 
Koryfej


Wiek: 39
Posty: 737
Skąd: znad morza :)
Wysłany: Wto Sie 18, 2009 12:54 pm   

I na tym zakończmy. Każdy może zgadywać we właściwym dla siebie stylu. No i wracając do zgadywania - z tego co widzę w całości został odgadnięty jedynie pierwszy punkt zagadki. Są jeszcze do odgadnięcia osoby na zdjęciach 2,3 i 4. Posty nie związane z dalszym odgadywaniem będę ciąć.
 
 
     
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Sie 29, 2009 6:10 pm   

Nikt nie wymyśli nic więcej?:)
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
     
Blanche 
Koryfej


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 36
Posty: 890
Skąd: z dalekiej północy
Wysłany: Sob Wrz 05, 2009 8:10 pm   

Małe pytanie, na które nie znalazłam odpowiedzi w regulaminie - czy do zagadek trzeba się zgłaszać i jeżeli tak, to gdzie?
_________________
Niepoprawna miłośniczka Mariinki
 
     
Siunia 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 28
Posty: 198
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Sob Wrz 05, 2009 8:16 pm   

Zgłaszać się trzeba do moderatora, w.w. zapisze Cię na listę :)

A ja tak ździebko nie na temat: chyba wrześniowe zagadki czas zacząć...
_________________
Wampirzyca prosto z Brukseli

"Taniec jest jedną z najdoskonalszych form kontaktu z nieskończoną inteligencją" Paulo Coelho
 
     
Blanche 
Koryfej


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 36
Posty: 890
Skąd: z dalekiej północy
Wysłany: Sob Wrz 05, 2009 8:24 pm   

Czyli do M.? Czy po wysłaniu wiadomości od razu mogę odpowiadać?
(wybaczcie, że tu pytam, ale przejrzałam regulamin kilka razy i nie znalazłam odpowiedzi)
_________________
Niepoprawna miłośniczka Mariinki
 
     
Siunia 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 28
Posty: 198
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Sob Wrz 05, 2009 8:43 pm   

Tak, do M. Chyba możesz odpowiadać od razu, albo możesz zaczekać aż pojawisz się na tej: http://www.balet.pl/forum...opic.php?t=2119 liście.
_________________
Wampirzyca prosto z Brukseli

"Taniec jest jedną z najdoskonalszych form kontaktu z nieskończoną inteligencją" Paulo Coelho
 
     
Blanche 
Koryfej


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 36
Posty: 890
Skąd: z dalekiej północy
Wysłany: Sob Wrz 05, 2009 9:08 pm   

Dobra, odpowiadam od razu, najwyżej narażę się moderatorom ;) .

2. Anastasia Nikitina
3. Yelizaveta Cheprasova
_________________
Niepoprawna miłośniczka Mariinki
 
     
Bajaderka 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
tancerz
Posty: 2382
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Wrz 07, 2009 11:42 am   

Tak, 2 pkt dla Blanche.
_________________
You can take the Dancer out of the Dance, but you can't take the Dance out of the Dancer
 
 
     
M. 
Koryfej


Wiek: 39
Posty: 737
Skąd: znad morza :)
Wysłany: Pon Wrz 07, 2009 1:36 pm   

Już Cię dopisałam.

Odpowiadając na pytanie - można się zgłaszać do mnie na pw, albo dopisując zgłoszenie w wątku, do którego link wyżej dała Siunia. I oczywiście od razu po zgłoszeniu można odpowiadać - bo może się zdarzyć - tak jak teraz ;) - że dopisuje Was do listy z kilkukdniowym opóźnieniem. Także po zgłoszeniu uczestnictwa nie musicie czekać aż pojawicie się na liście.

Z tego co widzę - chyba jeszcze zostało coś do odgadnięcia w zagadce Bajderki. Więc jak już rozwiążecie zagadkę do końca, to jak najbardziej trzeba będzie założyć nowy wątek i wtedy zrobię też podsumowanie zagadek wakacyjnych.

Ufff - to chyba wszystko z tytułu formalności ;) - zatem czekamy na rozwiązanie do końca bieżącej zagadki :)
_________________
"Kochamy wciąż za mało i stale za późno..."
J. Twardowski
 
 
     
Olimpia 
Koryfej


Związek z tańcem:
tancerz, choreograf
Wiek: 36
Posty: 808
Skąd: Koszęcin
Wysłany: Nie Wrz 20, 2009 3:03 pm   

Halo halo!
Co z zagadkami?
_________________
Nikt nie zobaczy łez przez wnętrze płynących i nikt nie usłyszy skargi z warg zaciśniętych głucho.
 
     
Ewa J. 
Koryfej


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 32
Posty: 683
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Wrz 20, 2009 3:08 pm   

No jak widać nic, ladybird już dawno powinna zadać swoją zagadkę (dokładnie to od jakichś dwóch tygodni ma na to czas, nawet ponad dwóch, bo odpowiedź Blanche, która zamyka zagadkę Bajaderki jest z 5 września, tymczasem dzisiaj mamy 20).
_________________
"Tańczcie głową." A. Pawłowa
 
     
M. 
Koryfej


Wiek: 39
Posty: 737
Skąd: znad morza :)
Wysłany: Nie Wrz 20, 2009 7:55 pm   

Oj - byłam pewna, że zagadka jest jeszcze nie skończona. Przepraszam za roztargnienie.
W każdym bądź razie - jest przecież zasada, że gdy przez trzy dni nie pojawia się nowa zagadka może ją zadać ochotnik, więc czekamy (oczywiście teraz już w nowym temacie).
_________________
"Kochamy wciąż za mało i stale za późno..."
J. Twardowski
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 14