www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
"Wielkie Opery" w Wyborczej
Autor Wiadomość
M. 
Koryfej


Wiek: 39
Posty: 737
Skąd: znad morza :)
Wysłany: Wto Sty 27, 2009 7:29 pm   "Wielkie Opery" w Wyborczej

Pewnie już wiecie, czekacie...ale i tak pozwolam sobie założyć nowy temat, którego wg mnie w naszej "luźno związanej z baletem i kullturą" Pogadalni nie powinno brakować - i liczę na to, że mnie nie odeślecie na inne fora.

Fajna sprawa. Osobiście jestem bardzo tej serii ciekawa - nie ukrywam, że z powodu ceny, bo spodziewam się, że będzie przystępna i myślę, że na pewno będzie warto zaopatrzyć się jeśli nie we wszystkie to w niektóre tytuły - jeśli nie dla zachwytów, to choćby dla celów poglądowych :)

A tu linki do info GW: http://wyborcza.pl/1,7547...z__Gazeta_.html

i do całej serii: http://kulturalnysklep.pl...a-muzyczna.html
_________________
"Kochamy wciąż za mało i stale za późno..."
J. Twardowski
Ostatnio zmieniony przez M. Wto Sty 27, 2009 8:25 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
     
Iluane 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik, uczeń
Posty: 116
Skąd: Gliwice
Wysłany: Wto Sty 27, 2009 8:04 pm   

Szkoda,że czegoś takiego baletowego nie wymyślą.. ale z opery do baletu chyba niedługa droga więc może za ileś tam dojdą do tego :D
_________________
The future it's here, it's bright, it's now.
 
     
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Wto Sty 27, 2009 8:38 pm   

Iluane, przecież była seria La Scala...
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
     
Iluane 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik, uczeń
Posty: 116
Skąd: Gliwice
Wysłany: Wto Sty 27, 2009 9:07 pm   

Tak? A to przepraszam... :oops:
_________________
The future it's here, it's bright, it's now.
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Sty 28, 2009 8:25 am   

Iluane napisał/a:
Szkoda,że czegoś takiego baletowego nie wymyślą.. ale z opery do baletu chyba niedługa droga więc może za ileś tam dojdą do tego :D


ano może dojdą - ja nic nie sugeruję ale w zwiazku z obecną serią mozna by zacząc pisać listy do Wyborczej żeby kiedyś uruchomiła podobną serię baletową - takie głosy czytelników ;)
Seria La scala była dokładnie i na bieżąco opisywana na forum, nadal można zamawiać numery archiwalne, dostępne sa też w sprzedaży w niektórych empikach, MediaMarktach i innych tego typu sklepach

O La Scali pisaliśmy tu:
http://www.balet.pl/forum...?t=2904&start=0
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
M. 
Koryfej


Wiek: 39
Posty: 737
Skąd: znad morza :)
Wysłany: Czw Sty 29, 2009 11:24 pm   

Czy ktoś z Was może kupił i obejrzał, słuchał...?
Jestem ciekawa Waszych wrażeń z Carmen...
_________________
"Kochamy wciąż za mało i stale za późno..."
J. Twardowski
 
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Sty 30, 2009 8:36 am   

na razie tylko kupiłam i zostawiłam w domu :( możliwosc obejrzenia bedę miala dopiero po weekendzie więc wtedy podzielę się wrażeniami. Na razie mogę stwierdzić ze wydawnictwo jest ładnie przygotowane, a nazwiska w obsadzie zarówno nagrania DVD jak i CD (archiwalne) należą do tych w wyższej i najwyzszej półki, więc poziom powinien być co najmniej przyzwoity. CD archiwalne oczywiście bardziej dla koneserów dawnego klasycznego śpiewania niz amatorów "nowoczesnej" opery

tu można zamówić całą kolekcję lub wybrane opery:
http://kulturalnysklep.pl...lkie-opery.html
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Siunia 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 28
Posty: 198
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Pią Sty 30, 2009 11:13 am   

Ja kupiłam, ale na razie tylko słuchałam CD. Jak mam być szczera, to pojęcia zielonego nie miałam, że ta muzyka jest z "Carmen"! Faktycznie wydane jest bardzo ładnie. Zastanawiam się czy kupować wszystkie, czy tylko wybrane tytuły. Bo wszystko to dosyć drogo wyjdzie.
_________________
Wampirzyca prosto z Brukseli

"Taniec jest jedną z najdoskonalszych form kontaktu z nieskończoną inteligencją" Paulo Coelho
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Sty 30, 2009 11:30 am   

Siunia napisał/a:
Ja kupiłam, ale na razie tylko słuchałam CD. Jak mam być szczera, to pojęcia zielonego nie miałam, że ta muzyka jest z "Carmen"! Faktycznie wydane jest bardzo ładnie. .


No i super! Wlasnie po to m.in. jest taka popularna seria, zeby przybliżyc osobom ktore gdzies tam się z muzyką operową stykają, co jest z czego i o czym jest cała opera której fragment znamy np. z reklamy albo telefonu komórkowego
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
M. 
Koryfej


Wiek: 39
Posty: 737
Skąd: znad morza :)
Wysłany: Pią Sty 30, 2009 12:38 pm   

Nowoczesna/nie nowoczesna - byle śpiewali... "ładnie" ;)

Heh, Siuniu - ja też się nad tym zastanawiam. Ale myślę, że co tydzień można spokojnie się nad tym zastanawiać i kupować lub nie w zależności od aktualnego zasobu portfela i tego czy nagranie wydaje nam się interesujące. Chociaż wiadomo jak to z kolekcjami - zawsze jak już zacznie się kupować, to chciałoby się uzbierać całość :)

No a 450 zł - to drogo jak na jednorazowy, hobbystyczny wydatek - ale biorąc pod uwagę ilość nagrań... ja tam się nie znam, ale wg mnie niezależnie od jakości warto zbierać.
_________________
"Kochamy wciąż za mało i stale za późno..."
J. Twardowski
 
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Sty 30, 2009 2:00 pm   

no pewnie że warto - jak pójdziesz do sklepu i będziesz chciala kupić jakiekolwiek nagranie operowe na DVD to musisz zaplacić ok. 100 zl za najtańsze (nie mówię o innych kioskowych jak La Scala), plyta CD choćby z tych "starych" archiwalnych z wyborem fragmentów oper też najmarniej kosztuje 30 zł (oprócz jakichś wybitnych promocji czy przecen). Więc jesli w GW mamy 20 kompletów opera na DVD plus CD z fragmentami to... czysty zyk. zwłaszcza jesli nie jesteśmy koneserami konkretnych wykonań i wystarczy nam jakiekolwiek wykonanie na poziomie europejskim lub światowym. Do tego dla osób dotąd z operą "nie zaprzyjaźnionych" są komentarze i streszczenia po polsku czego w zachodnim kupionym w sklepie nagraniu CD lub DVD nie znajdziemy
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 12