www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
SB przy ul. Łąkowej w Krakowie
Autor Wiadomość
Torin 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
miłośnik baletu :)
Wiek: 57
Posty: 1577
Skąd: ja się tu wziąłem ??
Wysłany: Nie Cze 08, 2008 10:06 pm   

Dziś tylko słówko bo idę spać :)
Przede wszystkim brawa dla Bajaderki, szczególnie za Esmeraldę naprawdę byłem pod wrażeniem !!!
Ale co najważniejsze cały występ trzymał poziom.
Nie ma to jak oglądnąć od początku do końca. I wejść jako widz w nastój.
Od razu widać głównie to co dobre, a było tego sporo. I to zarówno w występach dyplomantek jak i innych grup :)
Nawet coś by się znalazło do wątku o najpiękniejszych baletnicach - jak to już sugerował Piotr M.
Ogólnie jestem pod pozytywnym wrażeniem i zuuupełnie nie żałuje iż nie widziałem przegranego mecza ;)


Torin
_________________
Statler - Świetny jest ten spektakl. Leczy moje dolegliwości.
Waldorf - A co ci dolega ?
Statler - Bezsenność !!!
 
 
     
~ balerinka ~ 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
Uczennica
Wiek: 30
Posty: 519
Wysłany: Nie Cze 08, 2008 10:13 pm   

A ja niestety nie widziałam w tym roku występów i nie będę mogła zobaczyć, bo sama mam cały czas próby...
Ale z niecierpliwościa czekam na jakieś zdjącie lub nagrania:)
_________________
"And I just thought, this is what I want to be. And I knew that dancing would be my chosen profession."

Suzanne Farrell
 
     
Columbina 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
nauczyciel baletu
Wiek: 36
Posty: 1102
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Cze 09, 2008 6:16 am   

"I ja tam byłam... miód i mleko piłam" :P
Nie no żartuję :P

To może ja wypowiem się po kolei, z racji tego, że mam przed sobą program :wink:
O maluszkach chyba nie muszę nic pisać, bo one są zawsze słodkie na scenie. Najbardziej lubię, kiedy któraś się pomyli, a potem wszystkie inne je poprawiają na scenie :)
Potem były dyplomantki. Jako, że już raczej nie uczęszczam na zajęcia do mojej szkoły, nie widziałam w sumie jak ćwiczyły przez ten rok, to ośmielę się stwierdzić, że zrobiły naprawdę duży postęp. Brawa za piękne stroje do wariacji, za naprawdę fajne choreografie "I'm good" i "Piętnaście", no i przede wszystkim za udaną interpretacje muzyczno ruchową. Byłam obecna na egzaminie z tego przedmiotu w szkole i powiem, że na scenie wyszło to dużo lepiej :)
Następnie były dzieciaczki szanownej pani Karoliny Kursy ( :wink: ). Rok temu ktoś powiedział, że ona je chyba musi bić, bo chodzą jak w zegarku. I w tym roku też to można było zauważyć :) I duszki i agentki były fajne :)
Potem nasza forumowa Bajaderka. Nie mogę powiedzieć, że najbardziej podobała mi się w Esmeraldzie, bo i Bajadera i taniec hinduski były tak samo poprawne, dobrze wyćwiczone i ślicznie zatańczone. Swoją drogą to Dominika robi takie miny na scenie, że można naprawdę się pośmiać (to jest komplement Bajaderko).
Dziewczynki z klasy czwartej też, jak na moje oko, zrobiły duży postęp. No i w końcu zobaczyłam je wszystkie na pointach :)
Teraz "Czerwony mak". Podobało mi się chyba tylko dlatego, że muzyka była cudowna :P Nie no... jedyna scena, w której było w miarę równo to ta, gdzie dziewczyny miały te granatowe szale. Nie mogę powiedzieć, że było beznadziejnie. Było dobrze, ale nie równo. I muszę też powiedzieć, że jedna osoba z 6kl zrobiła niesamowity postęp, ale to pogratuluje jej osobiście ;)
Farsa kl 7 i 8 była naprawdę śmieszna :) aż sama sobie wyobraziłam, że jestem w takiej klasie baletowej, przychodzi Karolina jako nauczycielka i nas tępi i tylko jedna z nas to jej pupilek. Pomysł fajny, wykonanie dobrze i... uwaga, uwaga... było równo :)
No i jeszcze hiszpański. Ogromne brawa dla was wszystkich za ten układ. Nie robiłyście może jakiś nadzwyczajnych rzeczy, ale robiłyście je ładnie i z hiszpańskim wyrazem.
Oj zapomniałabym o układzie niespodziance :D też mi się bardzo podobało. I w sumie racja, że każda z Was jest inna :)

Torin... czemu ja dalej nie wiem jak wyglądasz? :P

A co do balerinki to za tydz w niedzielę też jest koncert :) (15czerwca 18:30)
_________________
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża twojemu życiu lub zdrowiu...
 
 
     
Minarei 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczennica SB FEA
Wiek: 31
Posty: 252
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Cze 09, 2008 2:38 pm   

Weszłam sobie na strone szkoly baletowej i zobaczyłam, że jutro odbędzie się przegląd kandydatów do sb o godzinie 19:00. I wszystko byłoby dobrze, gdyby nie to, że przez 9 lat chodzenia do tej szkoly, nie mialam pojęcia, że odbywa się coś takiego :shock: Zawsze myślalam, że mozna sie zapisac i juz....
_________________
W milczeniu nawet słaby krzyk robi wiele hałasu.



Trza się reklamować, prawda ?
www.bulion.photoblog.pl
 
 
     
Torin 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
miłośnik baletu :)
Wiek: 57
Posty: 1577
Skąd: ja się tu wziąłem ??
Wysłany: Pon Cze 09, 2008 3:14 pm   

Columbina napisał/a:
dzieciaczki szanownej pani Karoliny Kursy ( :wink: ). Rok temu ktoś powiedział, że ona je chyba musi bić, bo chodzą jak w zegarku.


Eeee tam nic mię nie wiadomo, że je bije.
Dorota przychodząc z zajęć to zawsze mi mówiła że te pręgi na plecach i podbite oczy to przez to że ze schodów spadła. No czasem tylko mnie to zastanawiało jakie tam qurna schody na tej sali baletowej są. No i dlaczego tam tak głośno muzyka idzie :D :twisted:
(żartuję, żartuje !!!! mam nadzieję, że wszyscy (szczególnie ew. Pani Karolina) wychwycili)

A to jeszcze dwie uwagi na śmieszno ;)
Pierwsza - syn mój małoletni (seść i pół letni coby być ścisłym) wyciągnięty został (chcąc nie chcąc ;) ) na koncert. No i oqrutnie się co chwile dopytywał kiedy ten układ z krzeszłami będzie i kiedy ten układ z krzesłami bedzie. Już rozważałem ukręcenie mu głowy w trakcie spektaklu bo kapkę irytował. No ale w końcu się doczekał !
Oglądał z wypiekami na twarzy. Co mimo ciemności było widać. Brawo bił i buuuczał nawet (mimo perswazji - również czynnej - nie dotarło do niego że buczenie to nie jest oznaka zachwytu, w/g niego jest i jusz). No i podpytuje go potem - niby tak mimochodem - co mu się podobało i dlaczego ten układ z krzesłami. No i odpowiedź mię trochę wytrąciła z błogiego poczucia, że syn mi się zaczyna tańcem (lub choćby pięknymi kobietami ...) w młodym wieku interesować.
Otóż stwierdził co następuje :
No ten układ z krzesłami był fajny, bo pani na próbie (oglądaliśmy również kawałek próby) tak superowsko wywróciła krzesło - no ale na koncercie to się jej już nie udało ..... :) :D
Z wielkim trudem nie rozpękłem się ze śmiechu i wytłumaczyłem mu, ze to raczej odwrotnie ;)
A druga fajna historyjka, też w małoletnim wielbicielem sztuki tanecznej związana.
Wychodzimy już z przedstawienia a tu siedzi chłopczyk malutki z mama (chyba) i rozpacza rozpacza strasznie, że on nie idzie bo on MUSI zobaczyć jeszcze Myszki on musi Myszki zobaczyć i on nie idzie !
Na nic tłumaczenia że myszki to były w zeszłym roku i że teraz się w pogromców duchów zmieniły. On dalej swoje - Myszki musi zobaczyć i już :)
Niestety nie wiem jakie zostały użyte argumenta coby małego wielbiciela myszów do domu zaciągnąć - ale było to fajne :)

A na poważnie to powiem że najfajniejsze wrażenie już tak na drugi dzionek to zostawiła "Próba" i "Esmeralda" (jednak w/g mnie najlepsiejsza z bajaderkowego występa..)
No a Pielęgniara też była suuuperowa, szkoda tylko, że tak mocno realistyczna - w sensie z życia wzieta :P :)

Torin
_________________
Statler - Świetny jest ten spektakl. Leczy moje dolegliwości.
Waldorf - A co ci dolega ?
Statler - Bezsenność !!!
 
 
     
Columbina 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
nauczyciel baletu
Wiek: 36
Posty: 1102
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Cze 16, 2008 7:26 pm   

Był ktoś wczoraj na koncercie galowym? Jeśli tak to jakie wrażenia? :)
_________________
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża twojemu życiu lub zdrowiu...
 
 
     
Torin 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
miłośnik baletu :)
Wiek: 57
Posty: 1577
Skąd: ja się tu wziąłem ??
Wysłany: Pon Cze 16, 2008 11:08 pm   

Ja byłem ;) Ale to wiesz :P niskie ukłony dla naszej Colu(o)mbiny przy okazji :D
Nie będę pisał dużo bo już się tu produkowałem. Ale z obserwacji na szybko (i z drugiej strony widowni, bo zwykle siedzę po prawej a teraz po lewej siedziałem sobie ;) ) to klasa czwarta ładnie się zaprezentowała.
Czy ja już pisałem że Esmeralda była suuuperowa ?? Hmmm ;)
No wpadki jakieś były - ale też w kategorii najpiekniejszego uśmiechu conajmniej dwie nominacjie przyznać by można, nie powiem komu bo ni cholery nie wiem, ale widziałem :D

Torin
_________________
Statler - Świetny jest ten spektakl. Leczy moje dolegliwości.
Waldorf - A co ci dolega ?
Statler - Bezsenność !!!
 
 
     
Minarei 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczennica SB FEA
Wiek: 31
Posty: 252
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Sty 05, 2009 8:54 pm   

No tak, wypadałoby wspomnieć, że w najbliższą niedzielę, tj. 11 stycznia odbędzie się koncert noworoczny/zimowy/gwiazdkowy (czy jak go tam zwiecie) w NCK-u rzecz jasna ;) . O której godzinie to szczerze mówiąc nie wiem, przypuszczam, że ok. 18:00. Bilety można kupić w sekretariacie szkoły lub przed koncertem.
Co do programu, żeby nie było pytań, część układów będzie stara (tj. z czerwca), a część zupeeeełnie nowa.

Serdecznie zapraszam ! :)
_________________
W milczeniu nawet słaby krzyk robi wiele hałasu.



Trza się reklamować, prawda ?
www.bulion.photoblog.pl
 
 
     
Columbina 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
nauczyciel baletu
Wiek: 36
Posty: 1102
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Sty 05, 2009 9:10 pm   

A zbiorowe układy dyplomowe tegorocznych dyplomantek będą? Rok temu pamietam, że były :)
_________________
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża twojemu życiu lub zdrowiu...
 
 
     
Torin 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
miłośnik baletu :)
Wiek: 57
Posty: 1577
Skąd: ja się tu wziąłem ??
Wysłany: Wto Sty 06, 2009 9:05 am   

Ja tylko doprecyzuje że koncert jest o godzinie 19-tej więc kapkę później niż podała Minarei, ale co tam jak ktoś przyjdzie wcześniej to najwyżej sobie poczeka a jak by się ktoś spóźnił godzinkę to już było by gorzej .... :D

Torin
_________________
Statler - Świetny jest ten spektakl. Leczy moje dolegliwości.
Waldorf - A co ci dolega ?
Statler - Bezsenność !!!
 
 
     
Columbina 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
nauczyciel baletu
Wiek: 36
Posty: 1102
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Sty 06, 2009 7:16 pm   

A ile będą kosztować bilety na występy w niedziele?
_________________
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża twojemu życiu lub zdrowiu...
 
 
     
Minarei 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczennica SB FEA
Wiek: 31
Posty: 252
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Sty 06, 2009 8:04 pm   

pewnie tyle co zwykle, czyli coś koło 20 zł. Ale pewna to ja nie jestem.

Potwierdzam 20 zł polskich kosztować mają o czym mam zamiar przekonać się jutro nabywając w drodze kupna kilka ;)

Torin
_________________
W milczeniu nawet słaby krzyk robi wiele hałasu.



Trza się reklamować, prawda ?
www.bulion.photoblog.pl
Ostatnio zmieniony przez Torin Sro Sty 07, 2009 12:24 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Minarei 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczennica SB FEA
Wiek: 31
Posty: 252
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Sty 11, 2009 10:05 pm   

Jak Wam się podobało ? Było tragicznie czy bardzo tragicznie ?

Tak przy okazji informuje, że 25 stycznia odbędzie się koncert pamięci Pani Prof. Strzembosz. Wstęp wolny.





Chyba.
_________________
W milczeniu nawet słaby krzyk robi wiele hałasu.



Trza się reklamować, prawda ?
www.bulion.photoblog.pl
 
 
     
ladybird 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 28
Posty: 249
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Sty 11, 2009 10:22 pm   

Faaajnie było :D Te dzieciaczki w tutu były słooodkie :D
A Cracovia Danza - cuuuudo! Na prawde.. Ten Pan Młynek rozwalał :D
_________________
Balet to po(d)stawa ;)
 
 
     
Torin 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
miłośnik baletu :)
Wiek: 57
Posty: 1577
Skąd: ja się tu wziąłem ??
Wysłany: Pon Sty 12, 2009 12:17 pm   

No powiem żem wyszedł ukontentowany :)
Nawet (w końcu) Lament mi się spodobał - jakoś tak spójnej zatańczony.
Inna sprawa że Cracovia Danza rozłożyła na łopatki wszystkich swoją kawą :) (I dobrze, że szkoła może się pochwalić swoim wkładem w to przedstawienie ;) )
Ja oczywiście z definicji jestem nie obiektywny - bo mnie się za dużo rzeczy podoba (a jak już mi się nie podoba to milczę :D ). Ale uważam że było nieźle.
Jedna uwaga tylko mi się nasunęła ... (taka malutka łyżka tego no dziegciu ..)
Hmm - chyba lepiej prezentowały się formy nie stricte baletowe w sensie klasyczne, ale to może tylko moje wrażenie :)
(A Minarei wcaaaale nie jest za wysoka :) )

Torin
p.s.
wieeeelkie podziękowania i ukłony dla Columbiny z która miałem przyjemność oglądać całe przedstawienie i nasłuchać się różnych fajnych (i nie ..) komentarzy oraz ploteczek :D
p.s. II
nie mniejsze pozdrowienia i uściski dla Bajaderki która tym razem oglądała występy z widowni
p.s. III
no i w końcu miałem możliwość poznania (choć nieco zbyt przelotnego..) Piotra Malagi też obecnego na koncercie od strony widzów ;)
_________________
Statler - Świetny jest ten spektakl. Leczy moje dolegliwości.
Waldorf - A co ci dolega ?
Statler - Bezsenność !!!
 
 
     
kfviatek 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń, miłośnik
Wiek: 34
Posty: 91
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Sty 12, 2009 12:54 pm   

ja niestety się rozchorowałam i nie miałam możliwości przyjść, czego bardzo bardzo żałuję :( zwłaszcza po tym wszystkim co piszecie i czego się nasłuchałam od koleżanki, która wyszła zachwycona. bardziej zachwycona niż po ostatnim Moscow City Ballet ^^ więc chyba na prawdę musiało być nieźle.... :D

a co to ma być za koncert tego 25.o1?
_________________
Angels... do they know the places where we go?
 
 
     
Minarei 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczennica SB FEA
Wiek: 31
Posty: 252
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Sty 12, 2009 4:00 pm   

Torin napisał/a:
(A Minarei wcaaaale nie jest za wysoka :) )


Dziękować ;)


Teraz to się wszyscy znają, tylko ja,sama, biedna czuję się wyobcowana !
_________________
W milczeniu nawet słaby krzyk robi wiele hałasu.



Trza się reklamować, prawda ?
www.bulion.photoblog.pl
 
 
     
Columbina 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
nauczyciel baletu
Wiek: 36
Posty: 1102
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Sty 12, 2009 9:55 pm   

kfviatek napisał/a:
a co to ma być za koncert tego 25.o1?


odsyłam do:
-> http://www.sbkrakow.nq.pl/
-> http://www.nck.krakow.pl/#25is
_________________
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża twojemu życiu lub zdrowiu...
 
 
     
Minarei 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczennica SB FEA
Wiek: 31
Posty: 252
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Sty 12, 2009 9:58 pm   

no to przyda się to [jakby kto nie chciał zaglądać na stronę NCK, myśląc że wie już wszystko o koncercie...]:

W koncercie wezmą udział m.in.:

* Szkoła Baletowa w Krakowie
* Zespół Taneczny Form Nowoczesnych „Impet” – Rzeszów
* Teatr Tańca „Dzieci Krakowa” Iwona Olszowska
* Teatr tańca DF
* Zespół Pieśni i Tańca „Małe Słowianki”
* Zespół Pieśni i Tańca „Jadowniczanie”
* Zespół Pieśni i Tańca „Nowa Huta”

;)
_________________
W milczeniu nawet słaby krzyk robi wiele hałasu.



Trza się reklamować, prawda ?
www.bulion.photoblog.pl
 
 
     
Torin 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
miłośnik baletu :)
Wiek: 57
Posty: 1577
Skąd: ja się tu wziąłem ??
Wysłany: Sro Sty 14, 2009 1:48 pm   

Minarei napisał/a:
Teraz to się wszyscy znają, tylko ja,sama, biedna czuję się wyobcowana !


No bo "integrowała się" nietańcząca część forum związana z Łąkową ;)
Ale co tam pewnie i na 25 sie wybierzemy więc może i integracja z częścią tańczącą się jakoś uda !

Torin
_________________
Statler - Świetny jest ten spektakl. Leczy moje dolegliwości.
Waldorf - A co ci dolega ?
Statler - Bezsenność !!!
 
 
     
Father 
Solista Baletu


Wiek: 75
Posty: 1604
Skąd: ze Szczecina
Wysłany: Sro Sty 14, 2009 5:00 pm   

Wy w tym Krakowie niezłą paczkę ( nie baletową) swirnietą na pkt baletu tworzycie.
Tak się jakoś sklada ,że najwiecej sympatycznych ludzi na tym forum jest z Krakowa.
Powiem tak- ' Kraków stolicą baletu". Jeno nie przenoście nam Stolicy do Krakowa! :smile:
_________________
To mnie przerasta!
Ale da sie udżwignąć
Ostatnio zmieniony przez Father Sro Sty 14, 2009 5:05 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Columbina 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
nauczyciel baletu
Wiek: 36
Posty: 1102
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro Sty 14, 2009 5:04 pm   

Father napisał/a:
Wy w tym Krakowie niezłą paczkę ( nie baletową) swirnietą na pkt baletu tworzycie.
Tak się jakoś sklada ,że najwiecej sympatycznych ludzi na tym forum jest z Krakowa.
Powiem tak- ' Kraków stolicą baletu". Jeno nie przenoście nam stolicy do Krakowa! :smile:

Aż się zaczerwieniłam :P
Nie pozostaje mi nic innego jak powiedzieć (napisać): DZIĘ - KU - JE - MY! i oczywiście zapraszamy :)
_________________
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża twojemu życiu lub zdrowiu...
Ostatnio zmieniony przez Columbina Nie Sty 25, 2009 8:55 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Minarei 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczennica SB FEA
Wiek: 31
Posty: 252
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Sty 25, 2009 8:52 pm   

tak, tak, tak, zapraszamy, zapraszamy, Father, zwłaszcza na 60-lecie Szkoły, które odbędzie się w maju (?) i będą AŻ 4 (nie 3:p) koncerty.

A jak się Wam dzisiaj podobało na koncercie ? Był ktoś z forumowiczów ?
_________________
W milczeniu nawet słaby krzyk robi wiele hałasu.



Trza się reklamować, prawda ?
www.bulion.photoblog.pl
 
 
     
Columbina 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
nauczyciel baletu
Wiek: 36
Posty: 1102
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Mar 02, 2009 11:23 pm   

Dziewczęta... jak tam idzie przygotowywanie do 60lecia szkoły?
Co będziecie tańczyć? Jakieś specjalne program jest planowany? :)
_________________
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża twojemu życiu lub zdrowiu...
 
 
     
Domi 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
tancerz
Wiek: 36
Posty: 320
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Mar 03, 2009 12:07 am   

Nie no... to jest trochę załamujące jak sobie przypomnę 50 lecie, które wcale nie było tak dawno w moim odczuciu...

Dużo się działo, wiele ciekawych osobistości wystąpiło, niestety po 10 latach to pewnie niewiele z nich będzie w stanie się zdobyć na występ, ale od czego są młode pokolenia? ;)
_________________
The dance says what words cannot
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,24 sekundy. Zapytań do SQL: 14