www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
eksternistycznie...
Autor Wiadomość
makova_panienka 
Solista Baletu

Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 33
Posty: 1073
Skąd: z łąki
Wysłany: Pią Sty 20, 2006 3:25 pm   

ej, przecież 21 lat to nie jest sporo wiecej niż 19 - kiedy to dyplom zdają uczniowie SB! moim zdaniem nawet lepiej jak robi się dyplom rok-dwa po maturze, bo inaczej rośnie prawdopodobieństwo że i to i to zawalisz. a na dyplomie jest napisane tylko że zdałaś egzamin esternistyczny w szkole [tu wpisać nazwę osb]
_________________
wild thing,
you make my heart sing,
you make everything groovy,
wild thing!!!

 
 
 
Pawciunio 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
tancerz niezależny
Wiek: 31
Posty: 70
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon Mar 24, 2008 12:40 pm   

mam 3 pytania:
- w jakich szkołach pozwalają na eksternistyczne zdawanie - tzn. gdzie
- jakie prywatne szkoły dają dyplom tancerza
- ile lat trzeba się uczyć w prywatnej szkole, żeby móc zdawać eksternistycznie

czy jest taka możliwość np.w Poznaniu?
 
     
.:Agga:. 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 1164
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pon Mar 24, 2008 3:30 pm   

Teoretycznie wszystkie panstwowe OSB maja mozliwosc zeby przeprowadzic taki egzamin.
Co do prywatnych szkol musza sie wypowiedziec ich uczniowie, z tego co wiem to napewno Krakowska Zawodowa Szkola Baletowa.
Dlugosc nauki jest zalezna tylko od Ciebie i od postepow jakie bedziesz robil, od ilosci zajec.
Moze 3 lata albo wiecej.
_________________
"artystą nie jest się dzięki szkole, ale bez niej można być w ogóle pozbawionym takiej szansy..."
 
 
     
Mrs_Winter 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
miłośnik, samouk :)
Wiek: 32
Posty: 6
Skąd: Woj. śląskie
Wysłany: Wto Lip 01, 2008 1:18 pm   

Hmmmm, ja bym chciała zdać taki dyplom, choćby dla samej siebie w razie startowania do teatru muzycznego mieć papierek (chociaż od powinien być najmniej ważny) do pokazania.
Mam 17 lat jednak teraz chodzenie do baletowej jest dla mnie niemożliwe, ponieważ:
1. Najbliższa mi szkoła baletowa znajduje się w Bytomiu,
2. Zależy mi na skończeniu szkoł. muzycznej i zdaniu porządnie matury.
Czy byłaby możliwość, żeby uczyła się tańca klasycznego tak na poważnie dopiero w wieku np 20 lat? Chodzi mi o ten dyplom.

[ Dodano: Wto Lip 01, 2008 2:25 pm ]
Czytając odpowiedzi w tym temacie to sobie już tak trochę odpowiedziałam, ale nie wszystko wiem.
A jak jest z chodzeniem do klas? Będę miała załóżmy 20 lat i wyląduje w klasie z 13-latkami?
_________________
Dance ma sens :) jak zresztą cała sztuka :)
 
 
     
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Lip 01, 2008 8:41 pm   

Jeżeli chcesz mieć coś wspólnego z teatrem muzycznym to nie musisz miec przygotowania baletowego. Na egzaminie raczej będą oceniać Twoją sprawność fizyczną i koordynację, a także warunki i predyspozycje (rozciągnięcie, rozwarcie, pamięć ruchową itp.) a nie repertuar techniczny. Papierek zdecydowanie jest zbędny na etapie dostawania się do szkół teatralnych.
_________________
Anna Pawłowa nigdy nie zakręciła więcej niż dwa piruety, ale jakiż wyraz miały jej arabeski!
 
     
nathaliye 
Pierwszy Solista


Posty: 2264
Wysłany: Sro Lip 02, 2008 6:40 am   

zdanie eksternistyczne nie jest wcale takie łatwe, Czajori ma racje, dużo bardziej Ci może pomóc przedstawienie jakiś papierków z udziału w różnych warsztatów (czasami sie dostaje takie kartki) niż w tym wypadku szkoła baletowa
_________________
http://www.funpic.hu/swf/monitor_cleaner.swf

sukces? 100% talentu, 100% pracy
 
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Lip 02, 2008 7:27 pm   

hej - przede wszystkim zajrzyjcie do wątku Jestem za stary/za stara na tablicy Szkoła baletowa - tam rozmawiamy o tych sprawach.
Po drugie - teoretycznie NIGDZIE nie pozwalają eksternistycznie uczyć się baletu w OSB po 18 roku życia, bo w tym wieku jest się pełnoletnim, a jak zrobisz maturę to tym bardziej tracisz prawo do bezpłatnej nauki na poziomie niższym niż matura do tego zawodowym. W praktyce... naszemu Miltonowi udało się taka zgode wywalczyć w Warszawie, po drodze bezskutecznie startował do Poznania, zachaczył o Łódź, szykował sie na Gdańsk. Podkreslenia godnym jest fakt że Milton to chłopak a panów bardzo brak w naszym balecie więc bardziej byli skłonni dac mu szanse niz dziewczynie w takiej samej sytuacji. Dodać nalezy ze Milton wykazał sie na przegladzie do szkoły warunkami umożliwiajacymi nadrobienie podstawowych dla baletu klasycznego wykręcenia i rozwarcia, elastycznosci itd. Ponadto na jego ucześzczanie do szkoły musieli sie zgodzić (nie wyrazic sprzeciwu )rodzice inych dzieci.

W tej sytuacji 20letni Milton chodzi na lekcje z 14, 15 i 16 latkami....

Nie ma wymogów formalnych ile lat trzeba się uczyć baletu prywatnie aby zostać tancerzem zawodowym (zdac dyplom ZASP). Jest egzamin który trzeba zdac niezaleznie ile się uczyło (bo nie wazne ile się uczyło ale czy się nauczyło i ma potrzebną wiedze i umiejetnosci) oraz o ile pamietam trzeba miec 2 lata chyba praktyki w tanecznym zespole - jest gdzies na forum wątek o dyplomie ZASP sprawdźcie tam.

Do pracy w teatrze muzycznym, w operetce czy musicalu nie jest konieczny dyplom ukończenia szkoły baletowej - w Romie tańczy bardzo duzo profesjonalnych amatorów czyli ludzi bez OSB ale z umiejętnościami, po kursach i szkołach zagranicznych, wreszcie z castingów. Podobnie jest w teatrach muzycznych poza stolica, np. w Lublinie o ile wiem w zespole baletowym prawie nikt nie jest po OSB.
Nie radze odkładac nauki baletu do 20 roku zycia, jesli chce się to uprawiac zawodowo - zwłaszcza dla dziewczyny to o duzo za późno, a na pewno nie daje szans na nauke w OSB
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Sob Lip 05, 2008 3:13 pm   

Kasia G napisał/a:
w Romie tańczy bardzo duzo profesjonalnych amatorów czyli ludzi bez OSB ale z umiejętnościami, po kursach i szkołach zagranicznych,


maly off - jesli ktos jest po szkole zagranicznej, to nie jest amatorem...
Po drugie, imho jesli ktos nie po szkole baletowej tanczy w takim zesple, to przeciez automatycznie przestaje byc amatorem; chyba ze ktos uwaza, ze teatry typu Roma to amatorskie zespoly...
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Lip 05, 2008 3:19 pm   

Oczywiście, to słuszne uscislenie
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Bandzi 
Nowicjusz

Związek z tańcem:
adept współczesnego
Posty: 33
Skąd: pomorze
Wysłany: Nie Sty 04, 2009 11:40 pm   

a co powiecie na moją sytuację - tańczę przede wszystkim współczesny (jestem samoukiem, od czasu do czasu jakieś warsztaty), ćwiczę zażarcie od pół roku (wcześniej taniec nowoczesny), zdobyłem kilka pierwszych nagród na ogólnopolskich konkursach tańca w kategoriach taniec współczesny/inne formy. Przyznam, że natura nie obdarzyła mnie wielkim przystosowaniem do tańca (jeśli chodzi o elastyczność, wykręcenie, otwartość bioder), jednak mam dość wysokie skoki, dobre (tak myślę) czucie muzyki, szybko się uczę, choć oczywiście mam wiele granic budowanych przez właśnie ciało.
W lutym skończę 16 lat, we wrześniu wybieram się do szkoły średniej (ze względów rozwojowych prwdp. Gdańsk, jako że jest najbliżej). Chciałbym zdawać Szkołe Baletową eksternistycznie, bo na zwykłą naukę nie mam szans (nie tylko jeśli chodzi o warunki, ale też ze względu na pracę przy różnych projektach naukowych). Czy jest szansa rozpocząć naukę eksternistyczną w moim wieku i czy może sięona odbywać równolegle z nauką w zwykłej szkole? No i czy mam po co próbować, jeśli wiem, że nie jestem w stanie pokonać wpewnych barier, np. nie będę trzymał nogi na 150 stopni, robił szpagatu tureckiego itp.
Jest jescze możliwość, że będę chodził do szkoły w moim rodzinnym mieście co wyklucza jakiekolwiek uczęszczanie do OSB, i czy w czasie studiów, jako 18 latek, po maturze, będę mógł podjąć naukę eksternistyczną?
_________________
"Taniec jest jak pisanie opowiesci na bialej kartce papieru... ciagle na nowo ale zawsze pieknie"
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 12