www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Naliczanie postów w "Varia"
Autor Wiadomość
Siunia 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 28
Posty: 198
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Sro Gru 31, 2008 6:11 pm   

Nie no ludzie, przesada! Jeżeli w Pogadalni będą osobne tematy o każdej książce, to to nie będzie forum o balecie, tylko o książkach. Jeżeli będą osobne tematy o każdej dyscyplinie sportu, to zrobi się forum o sporcie. Jeżeli powstanie osobny temat o każdym piosenkarzu i piosenkarce, to to będzie forum o muzyce. Jeżeli będziemy tu umieszczać przepisy kulinarne to to będzie forum o gotowaniu. A chyba nie oto chodzi.
To jest forum o balecie, a nie o wszystkim jak leci. Mamy już sporo tematów zupełnie nie związanych z tańcem i tyle według mnie wystarczy w zupełności.

Co do nie naliczania postów w Pogadalni to jest to pomysł nawet dobry. Nowi Forumowicze nie raz chcą jak najszybciej pozbyć się rangi Nowicjusza i nabijają posty głównie w Pogadalni. Nie byłoby w tym nic złago, gdyby nie to, że posty te zazwyczaj są treści: "Ja tez ją lubię.", "Ale fajnie!", "Łał, ale super!". Jeśli już ktoś się zalogował na forum o balecie, to chyba ma coś na ten temat do powiedzenia. A takie posty nie wnoszą NIC do dyskusji.

Princess Maron napisał/a:
są takie fora [tylko trochę o innych, bardziej podzielonych folderach dziale offtop i zupełnie innych tematykach].

A zwróciłaś może uwagę, czy są to fora tematyczne, Princess? A nie pomyślałaś może, że to forum do "takich fór" nie należy? Nasi administratorzy i moderatorzy najwyraźniej nie uznają "takich fór" i jeżeli Ci to przeszkadza to możesz się na "takie forum" przenieść.

Princess Maron napisał/a:
żeby grono administratorsko-moderatorskie nie pilnowało aż tak strasznie tematyki pogadalni "bo to jest forum baletowe"

Ale to jest forum baletowe!

Podsumowując:
-Uważam, że pomysł wydzielania osobnych folderów o sportach, muzyce, książkach, gotowaniu i milionie innych rzeczy jest zupełnie do kitu.
-Myślę, że pomysł nie naliczania postów w pogadalni jest niegłupi, a nawet fajny.
-Sądzę także, że Princess trochę przesadziła.

Wszystkiego najlepszego życzę całym sercem, bo ja już mam Sylwester popsuty.
Pozdrawiam!
_________________
Wampirzyca prosto z Brukseli

"Taniec jest jedną z najdoskonalszych form kontaktu z nieskończoną inteligencją" Paulo Coelho
 
     
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Czw Sty 01, 2009 4:01 am   

nie chce mi się komentować całego postu [bo nie chce zajmować się tym w sylwestra], ale fora te są tematyczne - jeden jest o mandze i anime [i też właściwie o konkretnym tytule], a drugi jest o konkretnym łyżwiarzu. tylko na tematycznych się udzielam.

i nie "takich fór" tylko "takich for" :wink:
bo fór brzmi jakby chodziło o bryki xD albo fory :P

tak, wiem że to jest forum baletowe xD

Tatuś!!! twierdzisz że to najlepsze forum.. a nasze forum łyżwiarskie? [te chyba znasz... xD]
prawdziwy piękny umysł... wszystkim życzę naj-naj-najlepszego w nowym roku 2009 :wink:
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
     
dusia 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 31
Posty: 203
Wysłany: Czw Sty 01, 2009 3:00 pm   

Moim zdaniem forum jest baletowe i niech tak zostanie. W końcu jeśli rozwiniemy pogadalnię to nowi forumowicze mogą się zniechęcić szukając potrzebnych informacji (konkretnych, tanecznych) w masie tematów nie mających za wiele wspólnego z tańcem.

Zgadzam się też, że pomysł o nienaliczaniu postów można rozważyć, ale jak ktoś zalogował się tu, to raczej nie dąży tylko i wyłącznie do podniesienia sobie rangi.

Wniosek: niech zostanie tak jak jest.
_________________
...cos I'm thirsty for your love...dancing underneath the skies of lust...
 
     
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Czw Sty 01, 2009 4:15 pm   

dusiu - ale to nie będzie wrzucone do jednego worka, że wszystkie tematy się przemieszają... :wink:
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
     
dusia 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 31
Posty: 203
Wysłany: Czw Sty 01, 2009 5:06 pm   

Wiem wiem ale jednak niezbyt mi to pasuje. Jeszcze dochodzi to tego fakt, iż muzyki, filmów czy literatury jest w Polsce więcej niż tańca, a baletu w szczególności.
_________________
...cos I'm thirsty for your love...dancing underneath the skies of lust...
 
     
nathaliye 
Pierwszy Solista


Posty: 2264
Wysłany: Czw Sty 01, 2009 5:35 pm   

jeśli chodzi o nieliczenie postów w pogadalni to jestem za, nie można jednak na tyle ograniczyć "władze" moderatorów bo posty "ja chce" nic nie wnoszą, jest temat o filmach, książkach, muzyce, fotografii, sportach w pogadalni, one nie wystarcza? czy chodzi o dodanie jeszcze innych tematów jak anime itp? bo nie do końca rozumiem czego Ci Princess brakuje
_________________
http://www.funpic.hu/swf/monitor_cleaner.swf

sukces? 100% talentu, 100% pracy
 
 
     
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Czw Sty 01, 2009 6:27 pm   

...bo muzyki, filmów i tym podobnych jest w ogóle więcej na świecie xP

nie mówię koniecznie o anime... to że akurat się tym interesuję to nie o to chodzi :wink:

ja pierdziele, no nie mam już siły tego jeszcze raz tłumaczyć... ja nie mówię żeby OGRANICZAĆ władzę moderatorów i żeby przepuszczali posty typu "ja też" i pozwalali na offtopowanie...!! o ograniczaniu władzy moderatorskiej nie mówiłam ani razu... i nie mówię o takiej wolności!! chodzi mi o wolność w pisaniu tematów i rozbicie takich wieloskładniowych tematów jak o muzyce czy filmie na czynniki pierwsze - primo: dla wygody czytania [wszystkie te tematy są skondensowane w kilkanaście stron i trudno się połapać niekiedy o co chodzi], secundo: dla łatwiejszego odnalezienia się wśród użytkowników [od razu wiem że ktoś coś takiego lubi, bo jest temat o czarnej muzyce czy harrym potterze]... a tertio powiem że nie ma obowiązku i nie ma przymusu żeby pisać o wszystkim - o każdym autorze, o każdym muzyku [odnosząc się to do twojego postu, dusiu] ile razy mam powtarzać =="

mi Nathaliye nic w sumie nie brakuje, a to jest tylko propozycja zmian na forum... jest spoko, ludzie też ok., a moderatorzy pracują dobrze
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
Ostatnio zmieniony przez Maron Czw Sty 01, 2009 6:52 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
     
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Sty 01, 2009 6:40 pm   

To może coś ode mnie.

Absolutnie NIE, jeśli chodzi o rozmienianie Pogadalni na drobne. I tak jest źle! zgadzam się z poprzednimi wypowiedziami odnośnie tematyczności forum. Jeśli ktoś ma nieodpartą ochotę rozmawiać o czymś innym niż balet, to ma cały Internet do dyspozycji. Przypominam: forum balet.pl pełni przede wszystkim funkcję INFORMACYJNĄ!!! Czyli: wszystkie nasze wynurzenia (albo ich tzw. "większa połowa" ;) ) mają służyć wzbogacaniu naszej wiedzy na temat praktyki i teorii tańca i ułatwiać dostęp do informacji osobom ich potrzebujących. To nie jest forum społecznościowe ani ogólne. To, że istnieją tutaj tego typu tematy wynika tylko i wyłącznie z sympatii, jaką darzą się nasi Użytkownicy, ale niezależnie od wzajemnej życzliwości, tematy ogólne nie mogą stanowić większości na forum. Pisaliśmy to już tysiąc razy i chyba jest już wystarczająco uzasadnione?

Zdecydowane TAK wobec nie naliczania postów w Pogadalni! (jeżeli oczywiście mamy na myśli to, że posty w pogadalni nie wypływałyby na rangę) Nie wiem, czy zauważyliście, ale coraz mniejsza ilość użytkowników to osoby związane w jakikolwiek sposób z tańcem. Z całym szacunkiem dla nowych użytkowników, ale mam wrażenie, że dużo osób pisze na naszym forum dlatego, że taniec to taki fajny temat jest. :694: Dla takiej osoby pogadalnia jest jedynym miejscem aktywności na forum. Nie nadawanie rangi takim dyskusjom pokaże wszystkim, że liczymy na naprawdę merytoryczne posty i być może ograniczy ilość pałętających się poszukiwaczy forumowej sławy.

A co do mniejszej kontroli moderatorskiej w Pogadalni - bez urazy, ale to byłby strzał w kolano. Szybko zaczęlibyście żałować, że nie "piłujemy" za posty nie na temat, przekopując się przez osiem stron wątku na cztery kompletnie nie związane tematy, okraszonego postami o treści ":)", "Co?" i "Dzięki". :694:

I na koniec - mimo wszystko - brawa dla Princess za inicjatywę. Coś należało zrobić z Pogadalnią, a Twój pomysł zapoczątkował konstruktywną dyskusję.
_________________
Anna Pawłowa nigdy nie zakręciła więcej niż dwa piruety, ale jakiż wyraz miały jej arabeski!
 
     
Father 
Solista Baletu


Wiek: 75
Posty: 1604
Skąd: ze Szczecina
Wysłany: Czw Sty 01, 2009 7:09 pm   

dusia napisał/a:
Jeszcze dochodzi to tego fakt, iż muzyki, filmów czy literatury jest w Polsce więcej niż tańca, a baletu w szczególności.

Wody jest na świecie więcej niż wina i co z tego?
Czajori! Masz absolutną rację!
_________________
To mnie przerasta!
Ale da sie udżwignąć
 
     
M. 
Koryfej


Wiek: 39
Posty: 737
Skąd: znad morza :)
Wysłany: Czw Sty 01, 2009 11:09 pm   

Hmmm...czytając tą dyskusję w tym posta Czajori sugerującego nie tyle pytanie czy potrzebujemy zmian na forum, co w którą stronę te zmiany by się przydały przeszła mi przez głowę pewna myśl. Właściwie jestem z nią na świeżo i nie wiem na ile technicznie jest możliwa do zrealizowania, więc potraktujcie tego posta po prostu jak chęć podzielenia się z Wami czymś co być może jest wariactwem.

Rzeczywiście mnie też to dziwi, że przy tak wielu użytkownikach forum, interesujących się baletem i mieszkających nie tylko w całej Polsce ale i poza granicami kraju, mamy tak mało doniesień z wydażeń baletowych w ich życiu. Właściwie, może poza tablicą Praktyka, umiałabym bez problemu wymienić wszystkie osoby uczestniczące w merytorycznych dyskusjach dotyczących tańca - jest to stała garstka tych samych kilku forumowiczów. Nie mam pojęcia na czym polega zainteresowanie baletem u pozostałych...

Jeżeli naturalną koleją rzeczy jest to, że przy okazji tych baletowych rozmów i wspólnego hobby schodzimy czasem na tematy okołobaletowe, lub wogle z baletem nie związane, zaczynamy się interesować nie tylko poglądem innych osób na daną sprawę (którą w tym wypadku jest balet) ale znając te poglądy zaczynamy być ciekawi kto za tymi poglądami się kryje, zaczynamy darzyć się sympatią i chcemy lepiej się poznać. To może warto by trzymając się takiej kolejności zreformować forum jakby w drugą stronę. Jak mówię nie wiem czy jest to wogle technicznie możliwe ani czy wogle ta luźna, za pewne zbyt radykalna myśl jest warta przemyślania, ale już piszę o co mi chodzi:

Wyobraziłam sobie forum, w którym dostęp do Pogadalni jest ograniczony. Dopiero użytkownicy, którzy brali udział w dyskusjach merytorycznych, powiedzmy mają określony staż na forum, lub określoną liczbę postów (sama nie wiem co mogło by być takim wyznacznikiem tego, że uznajemy kogoś za stałego bywalca forum - to jest dość trudne do regulaminowego zweryfikowania, choć zdaje się, że będziecie wiedzieć o co mi chodzi) zyskiwali by na forum pewien status, który dawałby im możliwość pisania również na tematy z baletem nie związane. Wg zasady - czy tej naturalnej kolei rzeczy, że skoro już się poznaliśmy przy okazji wspólnej pasji to chcielibyśmy rozmawiać ze sobą również o innych sprawach lub właśnie lepiej się poznać. Nie wiem czy nie brzmi trochę sekciarsko, ale wtedy posiadanie na forum większego luzu - właśnie możliwości pisania w pogadalni - byłoby dopiero kolejną (a nie pierwszą i w niektórych przypadkach niestety jedyną) formą aktywności na forum i trochę jakby "nagrodą" czy usankcjonowaniem pewnego wartościowego stażu na forum części użytkowników.

Co o tym myślicie? Wariactwo? Jak mówię, nie wiem czy wogle jest to możliwe technicznie i regulaminowo do zrealizowania i czy z tego powodu jest sens i czy wogle macie chęć do zastanawiania się nad takim pomysłem. Więc jeśli jest słaby, nierealny, niepotrzebny lub zabawny to napiszcie - bo jestem ciekawa Waszego zdania. Jak mówię, mi samej dopiero co on wpadł do głowy i chciałam się z Wami nim podzielić.

Edit: o już wiem, np. można by przeedytować "Junior admina" na np. "Stałego bywalca"(to oczywiście nazwa robocza - mogłoby to mieć jakąś baletową nazwę) i pogadalnia byłaby widoczna jedynie dla tych osób :twisted:

Edit II: no pojawia się problem co wtedy z takimi tematami jak "przedstawialnia" - bo on powinien być dostępny dla wszystkich, no i czy bierzemy wogle pod uwagę przeprowadzanie poważnych zmian na forum - czy np. mamy chęć, czas, czy jest rzeczywiście taka potrzeba vel. konieczność.
Ostatnio zmieniony przez M. Czw Sty 01, 2009 11:32 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Father 
Solista Baletu


Wiek: 75
Posty: 1604
Skąd: ze Szczecina
Wysłany: Czw Sty 01, 2009 11:32 pm   

Myśl sama w sobie nie jest głupia tyle tylko , że podnosi poprzeczkę poziomu chyba zbyt wysoko przez co forum będzie tylko dla wąskiego grona wtajemniczonych wręcz powiedzialbym , że forum stanie sie zbyt elitarne i niedostępne dla początkujacych adeptów i miłosników baletu.
M. napisał/a:
Nie wiem czy nie brzmi trochę sekciarsko, ale wtedy posiadanie na forum większego luzu - właśnie możliwością pisania w pogadalni - byłoby dopiero kolejną (a nie pierwszą i w niektórych przypadkach niestety jedyną) formą aktywności na forum i trochę jakby "nagrodą" czy usankcjonowaniem pewnego wartościowego stażu na forum części użytkowników.

Faktycznie brzmi to troche sekciarsko a poza tym jest pozbawione sensu ponieważ osoby mocno zaangazowane merytorycznie praktycznie nie zagladają do pogadalni.
Ja bym optował za tym aby pogadalnia byla takim małym przedszkolem dla szkoły tematów merytorycznych i listy tam zamieszczane zgodnie z propozycją Czajori nie podnosiłyby rangi stażowej uczestnika.
_________________
To mnie przerasta!
Ale da sie udżwignąć
Ostatnio zmieniony przez Father Pią Sty 02, 2009 8:15 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
M. 
Koryfej


Wiek: 39
Posty: 737
Skąd: znad morza :)
Wysłany: Czw Sty 01, 2009 11:38 pm   

Ech, no właśnie też o tym pomyślałam...

Chciałabym, jeśli już rozmawiamy o reformach byśmy rozmawiali też o tym, w którą stronę powinny one zmierzać. Oczywiście nie naliczanie postów w pogadalni mi się podoba - może jeśli nawet nie wiele by zmieniło w kwestii pisania na tablicach merytorycznych, to mielibyśmy przynajmniej jakiś obraz tego kto, ile i gdzie pisze...choć to widać na pierwszy rzut oka.

Potrafię przeżyć konieczność istnienia pogadalni - a nawet jak widać, chęć by się rozrosła wyrażaną przez niektórych forumowiczów, ale mam poczucie, że wolałabym by forum zmierzało w innym kierunku... No i stąd powyższa, chyba niezbyt mądra myśl. Pomyślałam, że zmobilizowałoby to osoby, dla których pogadalnia jest ważnym działem do napisania najpierw kilku postów dotyczących baletu. Przecież nikt nie każe nikomu pisać fachowych recenzji z przedstawień - ale jeśli łączy nas na forum baletowa pasja, to chciałabym wiedzieć czym u forumowiczów się ona przejawia - jeśli chodzeniem na przedstawienia, albo oglądaniem ich w tv, w sieci lub na dvd - to chyba nawet jeśli nie wiemy czy to co widzimy to są arabeski czy atittude, i tym bardziej nie wiemy czy oceniać je jako prawidłowe czy nie, wysokie czy niskie itd... to coś nam się w tych przedstawieniach podoba lub nie podoba - i chyba do wymieniania takich opinii powinno przede wszystkim służyć nasze forum. Jeśli zainteresowanie baletem przejawia się oglądaniem zdjęć i czytaniem czasopism i książek, lub choćby tym, że podobają nam się piękne tancerki w paczkach, to piszmy o tym. A w tematach merytorycznych jest cisza, więc śmiem wątpić w rzeczywiste zaineteresowanie baletem niektórych użytkowników... lub zwyczajnie nie wiem na czym ono polega...

Z drugiej strony, sama też nie czuje palącej konieczności przeprowadzania wielkich reform (mamy wielu użytkowników, którym taka właśnie formuła forum się podoba). Nie wiem czy mamy czas i chęci na zmiany - to pytanie do Was. Jeśli mamy jakieś przeprowadzać, to jestem skłonna być zwolenniczką właśnie takiego kierunku, dzięki któremu forum było by trochę bardziej poważne, co być może zachęciło by większą ilość dorosłych baletomaniaków, którzy chodzą na przedstawienia i rzeczywiście interesują się baletem, do pisania. Czy to nie dzięki temu luzowi na forum schodzimy z tematów merytorycznych (i może nawet tracimy przez to potencjalnych, wartościowych forumowiczów)?

Czekam na Wasze opinie... chyba rzeczywiście Father ma racje, że powyższy pomysł jest średni - ale może jeśli już zastanawiamy się nad zmianami, to właśnie lepiej byłoby zastanowić się w nad tym co zrobić by pójść właśnie w tą bardziej merytoryczną stronę... o ile też czujecie taką potrzebę.
 
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Sty 02, 2009 8:32 am   

tak, "blokowanie" pisaia w Pogadalni osobom nowym byłoby bardzo kiepskim pomysłem, bo najczęściej pojawiaja się tu naprawdę młodziutkie osoby i od Pogadalni jest im najłatwiej zacząć, no i charakter taki nieoficjalny zachęca do korzystania z forum, potem nabiera się śmialości;) Pogadalnia w obecnym kształcie nie jest na pewno ideałem ale jakoś ostatnio zostala nalezycie unormowana i tak jk pisałam gdzieś powyżej nie atakuje megailością nowych posów "o wszystkim i o niczym" przy każdym wejsćiu na forum. Każdy wątek w Pogadalni (gdy był bardziej kontrowersyjny) był omawaiany i zostawiany lub kasowany (tak jak np. było z zabawami "znajdx dla mnie baletowe zdjecie" i innymi - uznliśmy ze moze sobie istneć i istnieje). Natomiast otwarcie osobnego folderu na zasadzie: kto ma ochote o czymś wymienić poglądy niech zaklda wątek jak nic doprowadziłoby do przerostu tej cześci forum no i powsania masy wątków jednoosobowych. Łatwo pisać: jak wątek nikogo nie zainteresuje to się go skasuje... Moderatorzy i tak mają dość roboty z kasowaniem starych, przedawninych, dublujących się czy jednopostowych wątków, a co dopiero by było gdyby choćby 10 forumowiczów codziennie zakładało swój wątek na temat pozataecznych zainteresowań? :roll:

Pomysł z nienaliczaniem postow w Pogadalni jest niezły - jak wspomniałam rangi raczej osatnio mało kogo "podniecają" ale warto moze i tak nadac dzieki temu "wyższą rangę" dyskusjom merytorycznym.

M. masz całkowitą rację - nie rozumiem daczego tak mało osób na forum ktore tańcza i ogladają spektakle taneczne, konerty dyploowe etc. nie opisują tego na forum, nie dzielą się uwagami, wątpliwościami, nie zadają pytań. Jedyne posty po róznych baletowych wydarzeniach jakie się poawiają to czesto pytania: ktoś był? jak bylo? i zadają ją je czesto osoby ktore na spektaklu/knoncercie/występie były! Myślę, ze forum dawałoby szerszy obraz baletwej Polski gdybyśmy wszyscy w miarę chęci i możiwości dzielli się tym co widzieliśmy ;) Dla mnie nie tylko kiedy zaczęlam pisać o balecie ale odkąd w wieku lat 5 zaczęłam na balet chodzć bylo to oczywiste (najpierw oczywiście ustnie - opowiadałam wrażenia babci lub rodzicom ;) ) Dlatego też pod wpływem tego tematu poruszonego przez M. rozważam ogłoszenie konkursu na najlepszą recenzję ze spektaklu baletowego na forum - szczegóły niedługo :)
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
nathaliye 
Pierwszy Solista


Posty: 2264
Wysłany: Pią Sty 02, 2009 9:44 am   

Jest tak, że ludzie się dzielą na pogadalnie + pytania w praktyce "jak wykonac", kiedy zacząć", "czy mogę", "czy nie jestem za stara/y", zawsze użytkowników merytorycznych będzie dużo mniej niż osób rozmawiających o tańcu, tak jak mówiła Kasia wielu użytkowników właśnie tam zaczyna by nabrać śmiałości a potem się powoli pojawiają w praktyce albo i nie, myśle że tak już zostanie, nieliczenie postów w pogadalni może sprawić że więcej tych ludzi się pojawi w działach praktyki czy teorii tańca, tylko np jeśli komuś zależy na tej randze nie zwiększy pytania w stylu "jak wykonać" itp i w tych tematach pojawią sie osoby ktore przez naliczanie postów (bo tam będzie to możliwe) i zwiększanie tej liczby pod zdjęciem zechcą po prostu pokazać swoje zaangażowanie w forum i swoją obecność a nie koniecznie osoby zaprawdę chcące podyskutować na konkretny temat

co nie zmienia faktu że jestem bardzo za nie naliczania postów w pogadalni
_________________
http://www.funpic.hu/swf/monitor_cleaner.swf

sukces? 100% talentu, 100% pracy
 
 
     
dusia 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 31
Posty: 203
Wysłany: Pią Sty 02, 2009 11:26 am   

Czytając powyższe posty odnoszę wrażenie, że Ci, którzy piszą więcej "merytorycznie" są jakby rozgoryczeni (ale to tylko moje wrażenie) obrazem tego forum. Jednocześnie piszą, że wiele osób udziela się tylko w pogadalni lub niezbyt często zagląda do poważniejszych tematów. Ale wiele osób, na przykład ja, nie mogę pisać w tablicach merytorycznych o balecie np. recenzji bo się na tym nie znam. Więc gdyby osoby w sytuacji takiej jak moja (kocham balet ale nie nauczę się go i nie zdobędę takiej wiedzy jak aktywni tancerze/choreografowie/ osoby po studiach "tanecznych") pisali posty błędnie interpretujące daną sytuację z baletowego świata, to na forum powstałoby jeszcze większe zamieszanie z poprawianiem tych błędów.
_________________
...cos I'm thirsty for your love...dancing underneath the skies of lust...
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Sty 02, 2009 11:46 am   

mam nadzieję,ze jednak nie stwarzamy swoimi postami atmosfery "narzekactwa" :) Nie chodzi nam też o to by kogoś zmuszać do pisania postów "merytorycznych" w tym recenzji z przedstawień. Dusiu, słowo "recenzja" używamy tu wyłącznie dla ułatwienia zamiast pisać np. "swoje wrażenia ze spektakl", "relacje z teg co oglądacie" itd. Dltego też nie jest żadną przeszkodą pisanie o tym co Ci się podobało czy nie podobało, o ile masz ochotę o tym nam opowedzieć, bo nie jest wazne czy ktoś sie na balecie "zna" (co to w ogóle znaczy?) czy tylk go lubi oglądać. M. też napisała ze nie musimy wiedziec jak się wykonuje arabeskę czy nawet jak sie ta figura azywa, tylko co czujemy co widzimy podczas spektaklu i co zapamiealismy - np. przystojengo i wysoko skaczacego tancerza ;) W tym tyllko sensie zachęcamy do opisywania co się w baletowej Polsce dzieje.
przepraszam za przydlugi offtop - wyjaśnie ie - wracajmy do tematu samej Pogadalni
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Father 
Solista Baletu


Wiek: 75
Posty: 1604
Skąd: ze Szczecina
Wysłany: Pią Sty 02, 2009 11:56 am   

Jakby nie było to Pogadalnia spełnia pozytywną rolę i jest forumowym konfesjonałem .
A za spowiedż jedynym profitem może być rozgrzeszenie a nie zaszczyty i awanse.
_________________
To mnie przerasta!
Ale da sie udżwignąć
 
     
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Sty 02, 2009 1:31 pm   

Fatherku, pięknie to ująłeś - powiało mistyką :D

Nie ograniczajmy dostępu do Pogadalni. Tak jak zauważyła Kasia, to dobry grunt, żeby ośmielić nowych użytkowników. Ktoś zaczyna pisać o ładnych paczkach, a potem nagle okazuje się, że pisze doskonałe recenzje w "Życiu baletomana". Podałabym kilka przykładów, ale nie chcę onieśmielać dziewczyn. :)

Dusiu!
Poruszyłaś ważną kwestię i być może tez byłoby warto zwrócić na to uwagę - zresztą widzę, że Kasia już zareagowała na Twoją wypowiedź. Być może pojadę trochę amerykańską propagandą psychologiczną, ale tak naprawdę KAŻDA WYPOWIEDŹ JEST WAŻNA! (o ile oczywiście jest na temat i coś wnosi do dyskusji :wink: ) Nie musisz pisać profesjonalnie, zresztą większość z nas, pisząc tzw. recenzje, opiera się tylko i wyłącznie na swoich osobistych odczuciach, a nie na jakichś profesjonalnych wskazówkach. Jeśli to tak wygląda, to może dlatego, że jesteśmy od Ciebie po prostu trochę starsi.

Mam nadzieję, że my, stara gwardia, nie jesteśmy powodem dla którego tak niewiele osób uczestniczy w merytorycznych dyskusjach. Nie chcemy nikogo onieśmielać, wręcz przeciwnie, zależy nam na opiniach innych, niezależnie od tego, jak często kasujemy posty :694: Po prostu musimy trzymać się pewnych zasad, żeby te merytoryczne dyskusje były dla wszystkich jak najprzyjemniejsze i jak najbardziej wzbogacające.

Odwagi, kochani :) [/b]
_________________
Anna Pawłowa nigdy nie zakręciła więcej niż dwa piruety, ale jakiż wyraz miały jej arabeski!
 
     
M. 
Koryfej


Wiek: 39
Posty: 737
Skąd: znad morza :)
Wysłany: Pią Sty 02, 2009 1:59 pm   

Bardzo ważną. Oczywiście, że każdy post się liczy!

dusiu, do takich właśnie rozmów służy nasze forum. Przyznam się szczerze, że ja sama trochę ze sobą walcze pisząc dłuższe wiadomości na forum - czując, że piszę głupoty ;) (ale czując również, że i one są ogromnie tu potrzebne! - heh, na bezrybiu...), że zbyt mało wiem i że mam zbyt małe porównanie i wiedzę, by móc ocenić czy np. skoki, które wydają mi się wysokie - takie rzeczywiście są. Z resztą jeśli poczytasz moje wypowiedzi to na pewno zauważysz, że często mój sposób pisania o tym co widziałam jest również nieco mniej merytoryczny i właśnie bliższy wrażeniom własnym niż obiektywnej recenzji - zazwyczaj moje pisanie o przedstawieniach opiera się na tym co mnie zachwyciło a co mi się nie podobało a nie na ocenie techniki (chociaż staram się i tego uczyć, jednak nie jestem i raczej nie planuje zostać specjalistą w tej dziedzinie). Jednak czując potrzebę rozmawiania o tym co widziałam i mając wrażenie, że właśnie rozmawianie jest jedynym sposobem aby się czegoś dowiedzieć (a mam do tego patologiczny strach przed zadawaniem kompromitujących i obnażających moją niewiedzę pytań - swego czasu, o to czy fouette powinno być w miejscu, choć miałam wiele okazji by od razu kogoś zapytać, odważyłam się to zrobić po kilku miesiącach odkąd zobaczyłam jak tancerka "przejechała" przez pół sceny :lol: ;) ). No ale widząc, że prawie nikt sam z siebie nie pisze o swoich wrażeniach i domyślając się, że jedynie napisanie o swoich może zachęcić innych do rozmowy, postanowiłam nawet pod ryzykiem obnażenia niewiedzy to robić. I okazuje się, że zawsze znajduje na forum odpowiedź :) Nawet w pewnym momencie gdy zaklimatyzowałam się na forum i choć trochę zaczęłam operować technicznymi pojęciami - odkryłam, że właściwie oprócz obiektywnych i rzetelnych doniesień z przedstawień, które oglądacie i których brakuje jak diabli, ale brakuje ich nie tylko na forum a przede wszystkim w prasie (tam, rzeczywiście niektórzy zdecydowanie nie powinni pisać - to właśnie luźna formuła forum sprawia, że możemy o przedstawieniach pisać jak chcemy), lubię też słuchać tych wrażeń "mniej fachowych". Przecież jest tyle różnych sposobów na które można obejrzeć jeden balet! A ja osobiście jestem fanką nie tylko samego oglądania, ale i słuchania, czytania i dowiadowynia się tego w jaki sposób inne osoby przedstawienia odbierają. Skoro mówimy o tym, że nie tylko interesują nas wieści z innych miast w Polsce niż tylko Gdańsk i Wwa, o których najwięcej na forum ale również o tym, że ogólnie darzymy się na forum wzajemną symapatią, to uwierzcie że poza fachowymi recenzjami interesuje mnie to co właśnie Wam się w oglądanych przedstawieniach podaba i nie podoba (ja sama zanim nie zobaczyłam pierwszego attitude, w różanym addagiu, w którym Iza nawet nie drgnęła, zachwycałam się tym jak oni na siebie z Maksiem patrzą ;) oba piękne wrażenia wydają mi równie istotne do pamiętania i mówienia o nich :) ). Do tego służy forum, spróbujmy proszę rozruszać tablice merytoryczne - mam dziwne wrażenie, że jeśli tego nie zrobimy to i "merytoryczni" użytkownicy zwątpią i już wogle nie będzie z kim rozmawiać ani od kogo się czegokolwiek dowiedzieć... Ja widząc wśród tak wielu użytkowników tylko kilkoro chętnych do rozmów nt tańca, momentami wątpie...

Skoro mamy na forum tylu użytkowników niech będzie to relacja zamienna, dzielimy się naszymi wrażeniami z przedstawień, kto ją posiada - dzieli się wiedzą, ale chciałabym by działało to w obie strony - podejrzewam, że większość z osób piszących o przedstawieniach w swoich miastach, chętnie by poczytała o tym co słychać gdzie indziej. Prawda jest taka, że podejrzewam, że i my moglibyśmy już dawno nic nie pisać, bo każdy z nas ma z kim o tańcu rozmawiać i możemy to robić tylko prywatnie. Ale wystarczy by kilkoro użytkowników z pisania zrezygnowało i tablice merytoryczne padają... Chyba, że Wam wystarczy byśmy dzieli się tylko suchymi informacjami, gdy zostaniemy o coś zapytani a rozmowy toczyły się jedynie w pogadalni? Bo może rzeczywiście czasy się zmieniły i chciałabym czegoś na co nie ma większego zapotrzebowania? Ale jaki jest wtedy sens aktywności na forum? Tylko sucho-informacyjno-offtopowy?? Dla mnie to nawet wygodniejsze i zajmujące mniej czasu... Przecież wystarczy, że każdy chociaż spróbuje dodać od siebie - w miarę własnych możliwości i własnego związku z baletem - w tablicach merytorycznych, postara się napisać dłuższą niż jednozdaniowa wypowiedź, podzieli się czymś interesującym (ale związanym z baletem) i już forum zyskuje na wartości, czy nie lepiej na to wykorzystość czas i potencjał ukryty w pogadalni? Chyba, że każdy z nas przyszedł tu po to by wziąc co jego (informacje, miły czas w pogadalni, paru baletowych znajomych) i tyle... jak chcecie, jakoś to przeżyje, chociaż wolałabym by nie tylko moderatorom zależało na tym by forum się w ciekawy sposób rozwijało.
 
 
     
Torin 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
miłośnik baletu :)
Wiek: 57
Posty: 1577
Skąd: ja się tu wziąłem ??
Wysłany: Sob Sty 03, 2009 12:00 am   

M., masz ode mnie medal za najdłuższego posta na forum jaki pamiętam ;)
To tak na dobry początek :D
Teraz z grubej rury !
Jestem przeciw pomysłowi naszej kochanej Księżniczki którego celem jest rozrost pogadalni .
Dlaczego ??
W kilku krótkich żołnierskich słowach uzasadnię.
Rozbudowanie pogadalni NA PEWNO za skutkuje tym, że forum z forum baletowego rozpocznie ewolucje do forum społecznościowego skupiającego osoby jakoś tam lubiące balet/taniec baletnice/tancerki.
A głównym argumentem przeciw takiej ewolucji jest fakt, że zdecydowanie nie taki był cel założenia tego forum i nie taka miała być jego rola.
Dlaczego tak się stanie ??
Dość częsta praktyka osób odwiedzających forum jest klikanie linków zobacz posty nieprzeczytane lub zobacz posty od ostatniej wizyty.
Jeśli głównym zbiorem postów jakie zobaczą będą posty ładnie posegregowana ale zuuupelnie nie związane z baletem to ich chęć wyławiania tych pozostałych zmaleje. I forum odwiedzane będzie coraz rzadziej aż zwyczaj zaglądania tu zaniknie.
Można to było ładnie zaobserwować na wielu forach tematycznych które umarły.
I wypowiadam się o przypadkach które znam które obserwowałem.
I myślę że nie ma znaczenia że były to fora związane albo z sieciami komputerowymi albo z nurkowaniem albo osławiona juz szachowa grupa newsowa.
Wszystko to były miejsca skupiające dość niszową "klientele" (cóż balet jest chyba nawet bardziej niszowy niż tamte ...) i od momentu gdy zaczęły na nich przeważać luźne dyskusje nad tymi bardziej związanymi z ich tematykom po prostu wyschły.
Zwykle wyglądało to tak, ze na początku rozluźnienia następował spektakularny wysyp postów pojawiali się nowi użytkownicy, a po pewnym czasie (okres był dość rożny, ale nigdy nie było to dłużnej niż rok...) forum zamierało niemal całkowicie. Aby zamknąć swe powoje w chwile później z powodu nieopłacalności swojego isnienia.
I tego się boje u nas.
Wydaje mi się, ze obecna formuła pogadalni jest wystarczająco dobra. Dotarła się i sprawdza w codziennych bojach.
Interesującym tematem jest nienaliczanie postów w z pogadalni.
Faktycznie zmotywuje to możne nieco użytkowników kochanych do szerszego wypowiadania się gdzie indziej :)
Jeszcze słówko na temat "recenzji"spostrzeżeń itp.
Błagam wszystkich którzy coś widzieli albo słyszeli że coś fajnego będzie DZIELCIE SIĘ SWOIMI SPOSTRZEŻENIAMI ile tylko możecie !!!
Przecież nikt tutaj (no prawie nikt :P ;) )nie będzie dociekał czy wasze spostrzeżenia są "obiektywnie" słuszne czy tez nie. Liczy się zwykle przecież odbiór subiektywny, nie jesteśmy forum krytyków baletowych !!!
Ufff tez się nieco rozpisałem :)

Torin
_________________
Statler - Świetny jest ten spektakl. Leczy moje dolegliwości.
Waldorf - A co ci dolega ?
Statler - Bezsenność !!!
 
 
     
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob Sty 03, 2009 4:07 pm   

Co? Ja? Ja zawsze długaśne posty walę, a powyższa epopeja to dzieło M. Jej się medal należy, z przyklękiem i czołem pochylonym oddaję. :)
_________________
Anna Pawłowa nigdy nie zakręciła więcej niż dwa piruety, ale jakiż wyraz miały jej arabeski!
 
     
Torin 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
miłośnik baletu :)
Wiek: 57
Posty: 1577
Skąd: ja się tu wziąłem ??
Wysłany: Wto Sty 06, 2009 9:22 am   

No tak - walnąłem tą no gafę :| Juuuuz poprawiam a na swoje usprawiedliwienie to nic nie mam poza tym iż ślepnę i gupieję z każdym rokiem bardziej ;)

Torin
_________________
Statler - Świetny jest ten spektakl. Leczy moje dolegliwości.
Waldorf - A co ci dolega ?
Statler - Bezsenność !!!
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,38 sekundy. Zapytań do SQL: 12