www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Naliczanie postów w "Varia"
Autor Wiadomość
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Wto Gru 23, 2008 3:10 pm   Naliczanie postów w "Varia"

chodząc po różnych forach o różnej tematyce, zauważyłam że większość for nie nalicza postów z takich działów luźnych, niezwiązanych z tematyką forum, jak u nas tzw. "Varia" [no u nas akurat się przestrzega tego żeby każdy temat był chociażby związany trochę z tańcem/teatrem czy innym tam...]. może zamiast kasowania z uporem maniaka każdego względnie zbędnego posta/offtopa/tematu lepiej będzie po prostu zrobić coś takiego u nas? [Torin?]
z pewnością da to większą swobodę użytkownikom i moderatorom, a w dodatku - już nikt się nie będzie skarżył, że ktośtam nabija posty czy specjalnie zakłada tematy mało związane z tańcem...
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
     
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Wto Gru 23, 2008 8:31 pm   

pomysł jest całkiem niezły

ale to też nie chodzi tylko o 'nabijanie' postów

w Pogadalnii jest wiele wartościowych tematów, które jednak nie pasują aż tak ściśle do innych działów - szkoda, gdyby zaginęły w natłoku tysiąca innych

ma to jednak i ten plus, że użytkownicy, którzy jednak będą chcieli sobie tych postów zarobić, to będą musieli wypowiadać się w już zupełnie merytorycznych tematach ;)

generalnie jestem za tym pomysłem, ale już niekoniecznie za tym, aby z Pogadalnii zrobić 'śmietnisko' tematów o niczym - bo już taki obraz mam przed oczami :roll:
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
     
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Sro Gru 24, 2008 12:14 am   

na takie coś najlepszym wyjściem będzie podzielenie Pogadalni na dwa lub więcej folderów :wink: czyli takie poddziały np. jeden folder będzie na tematy takie jak właśnie mówiłaś - bardziej wartościowe, a drugi na tematy takie naprawdę o wszystkim. rzecz jasna będzie pilnował tego moderator żebyśmy się nie rozbisurmanili za bardzo :wink:
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
     
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Sro Gru 24, 2008 2:27 am   

tak, tez ol tym pomyslalam: cos w stylu podzielenie na podfoldery, w rodzaju jeden 'tematy luzne, ale zwiazane z tancem, sztuka, kultura, itp.', a drugi 'hulaj dusza piekla nie ma' ;)

pomysl do przemyslenia

z jednej strony faktycznie da sie zauwazyc, ze wiele osob na forum potrzebuje takich b. luznych tematow, z drugiej strony zawsze rodzi to niebezpieczenstwo, ze glowne zycie forum przeniesie sie na tematy okolo-baletowe, a to nie robi dobrze forum, pojawia sie zastoj, 'merytoryczni' uzytkownicy zaczynaja sie wykruszac, itp.
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
     
Torin 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
miłośnik baletu :)
Wiek: 57
Posty: 1577
Skąd: ja się tu wziąłem ??
Wysłany: Sro Gru 24, 2008 10:00 am   

Ja jestem zdecydowanie przeciw.
Forum nam umrze prawie na pewno :)
Umrze w takim sensie jak zauważyła Joanna - zsuniemy się z jakiejkolwiek merytorycznej czy choćby około merytorycznej dyskusji na tematy luźne. I wszyscy "merytoryczni" (czytaj najwartościowsi) użytkownicy pójda sobie bo to przestanie być ich miejsce.
Według mnie obecna formuła pogadalni sprawdza się idealnie - i niech tak zostanie.
Ale obiecuję, że na początku nowego roku przedyskutujemy pewne rozwiązania które może być ukłonem w Twoja stronę w gronie moderatorów :)

Torin
p.s.
mówię to wszystko głownie jako ten mało merytoryczny użytkownik forum - więc niby wbrew sobie ale za to w trosce o forum :)
_________________
Statler - Świetny jest ten spektakl. Leczy moje dolegliwości.
Waldorf - A co ci dolega ?
Statler - Bezsenność !!!
 
 
     
Olimpia 
Koryfej


Związek z tańcem:
tancerz, choreograf
Wiek: 36
Posty: 808
Skąd: Koszęcin
Wysłany: Sro Gru 24, 2008 7:18 pm   

Jestem bardzo przeciw. Nie róbmy zbędnego bałaganu i podziałów tam gdzie ich nie potrzeba.
Pogadalnia działa nieźle, jakoś sobie z Torinem dajemy radę (chyba). Myślę, że póki co jest nieźle i powinno tak zostać.
_________________
Nikt nie zobaczy łez przez wnętrze płynących i nikt nie usłyszy skargi z warg zaciśniętych głucho.
 
     
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Sro Gru 24, 2008 10:45 pm   

tzn to jest tak.

jakby się podzieliło pogadalnię na te foldery, uporządkowanoby tematy luźne i tematy poważne - użytkownicy merytoryczni nie musieliby się przebijać przez tematy które ich nie interestują.

nie mówię żeby forum "luźne" było zupełnie bez kontroli moderatora - wszędzie takowi są potrzebni - ale wówczas taki podział nauczyłby trochę instynktu samozachowawczego... to tak samo jak z przeprowadzką i usamodzielnieniem się xP kusi wolne życie bez rodziców, fajnie jest na początku [wolność szerokopojęta] i człowiek się zapomina, a potem do niego dochodzi że to nie jest wcale tak łatwo i zaczyna rozumieć co jest najważniejsze tak naprawdę xD

co do użytkowników merytorycznych jeszcze - to nie jest aż takie małe, kameralne forum, żeby zainstniało zagrożenie, że ci merytoryczni się wykruszą - jest ich naprawdę dużo i myślę że jeśli naprawdę będzie im zależało na pisaniu na tym forum to i tak będą pisać. i z pewnością na rękę im będzie jeśli ci mało merytoryczni będą mieli się gdzie wygadać xd w końcu nie muszą tam zaglądać xD

możliwe jest oczywiście to, że przez jakiś czas będzie tak że życie forum się skupi na tej części z luźnymi tematami, ale wierzę że nasi użytkownicy są na tyle inteligentni że w końcu zauważą po co tak naprawdę są na tym forum
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
     
M. 
Koryfej


Wiek: 39
Posty: 737
Skąd: znad morza :)
Wysłany: Pon Gru 29, 2008 8:13 am   

Dopiero zauważyłam ten temat. Również jestem zdecydowanie przeciw i również podoba mi się pogadalnia w obecnym kształcie. Nie rozumiem celu, któremu to miałoby służyć: wygadanie się o wszystkim bez ograniczeń? Przecież to można zrobić wszędzie indziej. I tak mamy dużo luzu w pogadalni, jest temat "o wszystkim i o niczym" i zdaje mi się, że to powinno wystarczyć.

Jeżeli forum posiada jakiś problem, to w moim odczuciu jest nim przy tak dużej liczbie zarejestrowanych użytkowników, bardzo mała ilość wypowiedzi na tablicach merytorycznych. Więc jeśli są potrzebne pomysły - to raczej na to jak zachęcić forumowiczów do pisania.

Maron, bez urazy, ale jeśli masz za dużo czasu i zbyt dużo energii, którą chciałabyś spożytkować na pisaniu postów, to proponuje np. opracować jakieś libretto, albo podzielić się z nami tym czego ciekawego dowiedziałaś się ostatnio nt tańca.

To jest forum baletowe.
 
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Gru 29, 2008 8:31 am   

popieram - nie raz już odnotowywaliśmy niestety "odpływ" forumowiczów wlasnie ze względu na to, ze na forum robił się bałagan poprzez nadmiar "lużnych" postów i tematów, kiedy ukształtowała się Pogadalnia w obecnym kształcie również poczatkowo życie forum przeniosło się do Pogadalni. Na szczęście dziś widzę. zę po 2 diach niebytności na forum w Pogadalni sa "żywe" 4-5 tematów a i ilość postow nie jest przytłaczajaca. Myślmy raczej jak zwiększyć aktywnośc forumowiczów w teatach merytorycznych, ożywić dyskusje na tych własnie tablicach. Pogadalnia zapewnia margines swobody na forum ale włąsnie "margines" bo to jest forum baletowe, a wygadac można się na innych, na gg, mailach, i na sto innych sposobów. Nie sądzę aby ostatnio istniał szczególny problem "nabijania postów" - mało kto ze starych czy starszych użytkowników zwraca uwagę na rangi, a nowy prędko się uczą ;)
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Pon Gru 29, 2008 3:58 pm   

niby można się wygadać na komunikatorach, ale z drugiej strony skąd mam wiedzieć że ta osoba też to lubi, jeżeli nie miało się okazji nawet o tym chwilę porozmawiać?
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
     
M. 
Koryfej


Wiek: 39
Posty: 737
Skąd: znad morza :)
Wysłany: Pon Gru 29, 2008 6:14 pm   

Princes staniesz się legendą tego forum. Zapewniam Cię.
Zastanów się proszę czasem nad tym co piszesz.

Umiem odpowiedzieć jedynie ironicznie: załóżmy zatem nowy wątek zatytułowany: kurs skutecznego zawierania znajomości na forum balet.pl. Pierwszy post będzie zawierał przydatne informacje dotyczące tego jak w tłumie baletomaniaków odnaleźć osoby chętne do rozmów na komunikatorach, ze szczególnym uwzględnieniem osobników, których balet nie interesuje... ;)
 
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Gru 29, 2008 7:29 pm   

M. zasłyniesz jako pogromczyni tego forum ze szczególnym uwzględnieniem Princess M :twisted:
przepraszam, nie mogłam się powstrzymać
Administrator
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Pon Gru 29, 2008 8:17 pm   

M. napisał/a:
Princes staniesz się legendą tego forum. Zapewniam Cię.
Zastanów się proszę czasem nad tym co piszesz.

Umiem odpowiedzieć jedynie ironicznie: załóżmy zatem nowy wątek zatytułowany: kurs skutecznego zawierania znajomości na forum balet.pl. Pierwszy post będzie zawierał przydatne informacje dotyczące tego jak w tłumie baletomaniaków odnaleźć osoby chętne do rozmów na komunikatorach, ze szczególnym uwzględnieniem osobników, których balet nie interesuje... ;)

szanowna pani moderatorko, jak nie pani co napisać lepiej wcale nie odpowiadać, zamiast głupie, ironiczne komentarze pisać :P
a zresztą, dłużej jestem na tym forum niż ty, wiem jak to było ze mną i innymi niesfornymi użytkownikami w latach 2005-2006 i myślę [wbrew pozorom! zdaję sobie z tego sprawę] nad tym co piszę [jak się tyle razy miało uwagi od moderatorów i administratorów], a legendą i tak już jestem, więc... 8)
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Gru 30, 2008 8:22 am   

dobrze, nie ma sensu licytować się kto jest dłuzej na forum bo nie to jest tematem rozmowy. Propozycja padł, kilka osób, w tym z grona moderatorsko-administracyjnego się wypowiedziało. Poddam pomysł pod dyskusję w tym własnie gronie i damy znać. Jesli ktoś z użytkowników jeszcze a coś do dodani w sprawie pomyslu Princess Maron prosze o zabranie głosu tutaj
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Iluane 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik, uczeń
Posty: 116
Skąd: Gliwice
Wysłany: Wto Gru 30, 2008 12:01 pm   

Moim skromnym zdaniem to wygadywanie się na komunikatorach to takie jakoś hmm.. nijakie ;) Bo czasami niektórym tak głupio do kogoś zagadać albo coś :)
_________________
The future it's here, it's bright, it's now.
 
     
nathaliye 
Pierwszy Solista


Posty: 2264
Wysłany: Wto Gru 30, 2008 12:04 pm   

ale też to forum baletowe nie jest do szukania znajomości przez internet tylko do wymieniania mniej lub bardziej merytorycznych postów, zawsze można się przenieść na PW a potem na komunikatory, zawsze jest grono.net gdzie można gadać z kim się chce
_________________
http://www.funpic.hu/swf/monitor_cleaner.swf

sukces? 100% talentu, 100% pracy
 
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Gru 30, 2008 1:13 pm   

Iluane napisał/a:
Moim skromnym zdaniem to wygadywanie się na komunikatorach to takie jakoś hmm.. nijakie ;) Bo czasami niektórym tak głupio do kogoś zagadać albo coś :)


nie chodzi nam przecież o to aby nie zawierać znajomośi na forum, tylko aby nie kontynuować pogaduszek na forum, kiedy już nawiaże się z kims kontakt. Dlatego Maron sugerowała żeby nie liczyć postów luźnych wymienianych w Pogadalni w ematach nie-merytorycznych, które bylyby wydzielone. Chodzi o tzw. nabijanie ilości posów uwagami typu: "ja też", "a ja nie bylam", "Nigdy go nie widzialam" , "Wow, śliczne zdjecie"...

Natomiast jak najbadziej jesteśmy za tym aby nasi forumowicze nawiazywali znajomosci baletowe na forum, czy raczej "przez" forum. Nie chciałabym instruować Drogich Forumowiczów ale u mnie wygląda to tak:

czytam jakiś post w którym widzę zę dana osoba np. interesue sie tym samym co ja, szuka rzeczy(nagrania, biletów), które ja mam i chcę pomóc itd. Piszę do niej Prywatną Wiadomość - jesli mi odpowie - korespondujemy na PW chyba ze któreś z nas (obie/oboje) zaproponujemy przeniesienie korespondncji na mail, gadu-gadu czy inny komunikator, telefon lub spotkanie w realu. Tak to przebiega i powinno przebiegać - nie widzę w tym nic "nijkiego" czy "głupiego". Mam nadzieję, ze opisałam rzecz wystarczająo jasno-do tego nawołujemy po to, aby forum nie bylo zaśmiecone prywatnymi "pogaduszkami" których inni nie mają ochty ani potrzeby czytac, a moderatorzy kasowac :)
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Iluane 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik, uczeń
Posty: 116
Skąd: Gliwice
Wysłany: Wto Gru 30, 2008 3:39 pm   

Moją wypowiedzią chciałam poprzeć Princess ;)
_________________
The future it's here, it's bright, it's now.
 
     
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Wto Gru 30, 2008 7:29 pm   

Cytat:
dobrze, nie ma sensu licytować się kto jest dłuzej na forum bo nie to jest tematem rozmowy.

ja tylko podkreśliłam ten fakt, licytacji żadnej nie było, bo M. nawet nie odpowiedziała xD
mi nie chodziło o takie coś żeby pisać właśnie "mi też", "o jak fajnie" etc. ani o jakieś pogaduchy takie nooo... o niczym właściwie. nie chodziło mi też o to żeby rozmawiać w sprawach potrzebnej rzeczy [jak ty Kasiu G - przytoczyłaś przykład biletów] i wymianie ich na forum, bo to bez sensu... mi chodziło o swobodę wypowiadania się i pisania na różne tematy - co może pozwolić nam na zawieranie różnych znajomości i poznania siebie lepiej [i o tym mówiłam w poście, który ironicznie skomentowała M.] bo myślałam też nad tym, żeby np. podzielić pogadalnię zamiast na "tematy merytoryczne" i "niemerytoryczne"
na bardziej sprecyzowane kategorie :) np.
literatura [czyli rozbicie tematu o książkach - będzie łatwiej się połapać co kto lubi bo jak ktoś założy np. temat "Harry Potter", "Paulo Coelho" etc.]
muzyka [tj wyżej... jak ktoś coś lubi np. "Hiphop/R&B" to założy taki temat, albo jakiś dotyczący konkretnego zespołu, bądź jeżeli gra na instrumencie to założy temat o instrumentach]
filmy i seriale [tj wyżej]
sport [tu się przeniesie tematy o pływaniu synchr., gimnastyce sport./art./akrob., łyżwiarstwie fig.... i będzie można pisać także o innych sportach]
hobby i inne zajęcia [inne niż taniec, np. gotowanie, rysowanie, pisanie opowiadań, fotografia, manga i anime, grafika, gry]
tematy poważne [o problemach społecznych, wojnach, polityce i innych w tym guście]
tematy o wszystkim [nie o tyle co o pierdołach albo gadaniny i komentowania typu "ale super", "ja też" tylko takie które się nie kwalifikują do innych]
i chodziło mi o TAKIE rozmowy i TAKIE "wolne tematy"...

a poza tym... jeśli chodzi jeszcze o komunikatory... doba nie ma 48 godzin żeby ogarnąć to co się dzieje wokół i do tego wszystkich znajomych na gg, tymbardziej jak ma się dużo zainteresowań [ja piszę regularnie na 7 forach - o mandze, o tańcu, o tenisie, o łyżwiarstwie, o sporcie ogólnie, o jednym łyżwiarzu, o drugim łyżwiarzu - z czego trzy ostatnie są jakby połączone tym samym, jednym gronem ludzi]... przecież lepiej jest napisać swoja opinię dotyczącą czegokolwiek [sportu, serialu, zespołu muzycznego] na forum, niż pisać z kilkoma osobami o tym samym. :roll: jeżeli mam coś do powiedzenia i dotyczy to większego grona znajomych z jednego forum, to przecież lepiej będzie jak napiszę swoją wypowiedź na forum niż rozmawiając o tym z każdym z osobna :roll:
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
     
M. 
Koryfej


Wiek: 39
Posty: 737
Skąd: znad morza :)
Wysłany: Sro Gru 31, 2008 12:35 am   

Teraz Twoja propozycja, Princes, wygląda dużo bardziej konkretnie. Jednak mam wrażenie, że po reformie przeprowadzonej w sposób, który zaproponowałaś, powstanie nam w pogadalni osobne ogromne forum dotyczące wszystkiego bez żadnych ograniczeń. Zapewne rozrośnie się do niebotycznych rozmiarów, bo i liczba możliwych tematów do rozmowy jest nieograniczona. Wraz z narastającymi tematami trzeba będzie je dalej dzielić i porządkować np. zastanowić się czy taką literaturę podzielić na prozę i poezję, czy na polską i światową czy może okresami historycznymi... no i oczywiście w tym topiku będzie musiało znaleźć się najpierw miejsce na rozmowy jedynie luźno z literaturą związane, a potem nie związane wcale ... Każda z zakładek będzie więc potrzebowała osobnego moderatora - jednak nie wyobrażam sobie forum bez kontroli. W jednej z tych osobnych zakładek dotyczących wszystkich problemów współczesnego świata, o których chcielibyśmy ambitnie dyskutować, tej poświęconej sztuce i kulturze znajduje się balet, którego właśnie dotyczy nasze forum. Moderatorzy się zarobią na śmierć, a rozmowy o tańcu będą dalej leżeć i kwiczeć. Ja też bym chciała rozmawiać z niektórymi z Was o dosłownie wszystkim, jednak propozycja stworzenia takiego ogólnego forum, na którym będzie można o wszystkim rozmawiać i na którym jednocześnie będzie panował porządek, zdaje mi się utopią. Dlatego właśnie powstają fora tematyczne, byśmy na tych dotyczących sportu mogli rozmawiać o sporcie a na tych dotyczących baletu o balecie i aby dało się to wszystko jakoś ogarnąć.

Z tego co zrozumiałam pojawiły się już trzy postulaty, nad którymi mamy się zastanowić:
- nie naliczanie postów w pogadalni
- mniejsza kontrola moderatorska w pogadalni
- możliwość rozmawiania o wszystkim w pogadalni

Nadal nie jestem, przynajmniej do dwóch ostatnich, przekonana.
 
 
     
Kasia G 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
krytyk
Wiek: 47
Posty: 4412
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Gru 31, 2008 11:56 am   

Princess Maron napisał/a:
jeśli chodzi jeszcze o komunikatory... doba nie ma 48 godzin żeby ogarnąć to co się dzieje wokół i do tego wszystkich znajomych na gg, tymbardziej jak ma się dużo zainteresowań [ja piszę regularnie na 7 forach - o mandze, o tańcu, o tenisie, o łyżwiarstwie, o sporcie ogólnie, o jednym łyżwiarzu, o drugim łyżwiarzu - z czego trzy ostatnie są jakby połączone tym samym, jednym gronem ludzi]... przecież lepiej jest napisać swoja opinię dotyczącą czegokolwiek [sportu, serialu, zespołu muzycznego] na forum, niż pisać z kilkoma osobami o tym samym.


Przepraszam, ale to mało odkrywcze spostrzeżenie. Ilość forów na których piszesz, osób z którymi korespondujesz oraz ilość innych "obowiązków" (pisanie w necie i uczestnictwo w forach to chyba rczej przyjemność?) zależy tylko od Ciebie. Jesli nie dajesz rady i brak Ci czasu na pisanie na wszystkich i o wszystkim to też tyko od Ciebie zalezy. Ja czy inni drośli uczestnicy też mamy sporo obowiązków i też czesto brak nam czasu na ogarniecie wszystkiego co się wokoł dzieje (a tym bardziej na zabranie głosu w tych wszystkich kwestiach). Nie jest to jednak powód by z naszego BALETOWEGO forum robić (choćby w wydzielonym dziale) forum o wszystkim. Wymienione przez Ciebie tematy w pewnym stopniu na forum istnieją i chyba nie sprawiją większego problemu. O ksiązkach można rozmawiać w wątku "co czytamy", o muzyce "czego słuchamy" itd. Teamty bieżące, np. polityczne jesli się pojawiały były raczej rugowane bo wywolywały zbyt wiele kontrowersji oraz - zgodnie z założeniami i regulaminem forum - byly zbyt odległe od profilu forum - już najogólniej mówiąć - kulturalnego. Po raz kolejny powtarzam ze nie widzę powodu by na TYM forum rozmawiać o wszystkim, jest to bowiem forum tematyczne. Obawy nasze (grona moderatorskiego) budzi fakt, ze wraz z wydzieleniem takiego swobodnego kawałka forum większosć aktywności naszych forumowiczów przeniese się tam, a forum jako forum baletowe będzie mialo nikły przyrost i znaczenie dla sztuki tańca ogólnie.
Warto tez zastanowić się nad tym czy wszystkich, nawet naszych bliższych forumowych znajomych lub nienajomych interesują nasze opinie na wszystkie, poza baletowe, ogólnospołeczne czy np. politycne tematy? Jesli mamy nieodpartą chęć wyrażania swego zdania w takich sprawach Internet i inne media dają po temu szerokie pole do popisu. Tu już nie raz umówiliśmy sie, ze nawet akcje charytatywne otrzymujące miejsce na forum mają mieć związek z kuturą, tańcem, edukacją...
Wszystko to jednak oddala nas od meritum dyskusji: czy potrzebne jest zreygnowanie z naliczania postow w Pogadalni, zmiana jej profilu itd? Proszę o wypowiedzi innych forumowiczów, bo widze ze temat nie jest zamknięty....
_________________
Niech pamięta elita, że każda śmietanka na deser jest bita.
Lec
 
 
     
Father 
Solista Baletu


Wiek: 75
Posty: 1604
Skąd: ze Szczecina
Wysłany: Sro Gru 31, 2008 3:13 pm   

Nihil novi! Córeczkę Princess wyrażnie intelekt zaczyna przerastać.
Tak sobie tylko na marginesie myślę: czemu służy to naliczanie postów? Wprawdzie awansowałem już na koryfeja, ale jaki tam ze mnie koryfej.
Jak zaczynałem bytność na forum to głupi nie skapowałem, ze te tancerskie tytuły zależą tylko od ilości postów a nie od zasług na deskach.
A w sumie to niech będzie. Dobra zabawa. :)
_________________
To mnie przerasta!
Ale da sie udżwignąć
 
     
Maron 
Pierwszy Solista

Wiek: 33
Posty: 2668
Wysłany: Sro Gru 31, 2008 4:27 pm   

Cytat:
Teraz Twoja propozycja, Princes, wygląda dużo bardziej konkretnie. Jednak mam wrażenie, że po reformie przeprowadzonej w sposób, który zaproponowałaś, powstanie nam w pogadalni osobne ogromne forum dotyczące wszystkiego bez żadnych ograniczeń.

nie powiedziałam że bez ograniczeń. można by było oczywiście założyć temat jakiś sensowny, logiczny, dotyczący czegośtam, ale nie mówiłam o tym żeby można było sobie pisać o B w temacie A.

Cytat:
Zapewne rozrośnie się do niebotycznych rozmiarów, bo i liczba możliwych tematów do rozmowy jest nieograniczona.

jeśli użytkownicy będą z głową zakładać [np. nie będę zakładać tematu o czymś co jest prawie w ogóle nie znane, albo wątpię żeby w tym kręgu się ktokolwiek czymś interesował] to nie będzie to jak ty to określiłaś - "forum niebotycznych rozmiarów"

Cytat:
np. zastanowić się czy taką literaturę podzielić na prozę i poezję, czy na polską i światową czy może okresami historycznymi...

jeśli się interesuję się książkami takimi i takimi, np. jakiegoś autora, albo fantastycznymi to założę temat... forum jest artystyczne więc na pewno się ktoś znajdzie kto coś takiego lubi. nie chodziło mi o dzielenie wszystkiego i wszystkich - jak ty to pokazałaś bo to nie jest przecież encyklopedia :roll: zresztą, jak się temat nie przyjmie bo nikt na niego nie odpowie to co szkodzi go skasować, raczej piszący ten temat nie powinien mieć cokolwiek przeciwko... poza tym nie powiedziałam też żeby była aż taka swoboda by olać o czym jest wątek - że jest o Harrym Potterze, najpierw o tym piszemy a zaraz potem o Opowieściach z Narnii.

Cytat:
no i oczywiście w tym topiku będzie musiało znaleźć się najpierw miejsce na rozmowy jedynie luźno z literaturą związane, a potem nie związane wcale ...

na to ci juz wyżej odpowiedziałam

Cytat:
Każda z zakładek będzie więc potrzebowała osobnego moderatora - jednak nie wyobrażam sobie forum bez kontroli.

mówię - jesli użytkownicy będą się trzymali zasad, nie trzeba będzie do tego aż tylu moderatorów.

Cytat:
W jednej z tych osobnych zakładek dotyczących wszystkich problemów współczesnego świata, o których chcielibyśmy ambitnie dyskutować, tej poświęconej sztuce i kulturze znajduje się balet, którego właśnie dotyczy nasze forum.

chyba za bardzo to wszystko bagatelizujesz i od razu masz czarne wizje jak to będzie wyglądać i funkcjonować.
nie mówię żeby pisać o każdym problemie tego świata, o każdej książce, każdym filmie, piosenkarzu, grze itd. na tym ma polegać swoboda - nie ma reguł że o tym i o tym trzeba pisać i to musi być tak i tak podzielone.
o sztuce i kulturze mamy do tego całe forum i trzyma się dobrze. o innych ważnych sprawach [polityka oraz sprawy dotyczące społeczeństwa i inne takie] będziemy mieli folder w pogadalni.

Cytat:
Moderatorzy się zarobią na śmierć, a rozmowy o tańcu będą dalej leżeć i kwiczeć. Ja też bym chciała rozmawiać z niektórymi z Was o dosłownie wszystkim, jednak propozycja stworzenia takiego ogólnego forum, na którym będzie można o wszystkim rozmawiać i na którym jednocześnie będzie panował porządek, zdaje mi się utopią.

to znaczy że ja piszę na dwóch takich Utopiach, bo są takie fora [tylko trochę o innych, bardziej podzielonych folderach dziale offtop i zupełnie innych tematykach].

Cytat:
Dlatego właśnie powstają fora tematyczne, byśmy na tych dotyczących sportu mogli rozmawiać o sporcie a na tych dotyczących baletu o balecie i aby dało się to wszystko jakoś ogarnąć.

czasem jednak warto jest popisać o czymś innym, może akurat jakaś osoba która interesuje się tańcem polubi także jakiś sport, albo serial, który ja lubię. poszerzajmy swoje horyzonty xD

Cytat:
mniejsza kontrola moderatorska w pogadalni

nie powiedziałam o mniejszej kontroli moderatorskiej. chodziło mi o to żeby grono administratorsko-moderatorskie nie pilnowało aż tak strasznie tematyki pogadalni "bo to jest forum baletowe", jak to było dotychczas.

patrząc na inne fora - jakoś te są tematyczne, a jednak nikt nikogo nie gania i nie karze za to że napisze o czymś innym, bo wszyscy dobrze wiedzą o czym jest to forum [w tym przypadku o tańcu], i to że się podejmie temat o polityce/rysowaniu/kulinariach/książkach Tolkiena - nie wywoła zażartych kłótni, że coś komuś nie pasuje, bo odbiega od tematyki forum...
odnośnie tematów o filmach, książkach i muzyce - moim zdaniem nowym użytkownikom i starym użytkownikom lepiej będzie się pracować na forum, jak nie będzie czytał kilkudziesięciu stron, tylko odrazu wchodząc w folder muzyka zobaczy np. co kto lubi [są fani metalu i gotyku, ale też jest temat o Justinie Timberlake'u]. tak jest przejrzyściej.

Cytat:
Warto tez zastanowić się nad tym czy wszystkich, nawet naszych bliższych forumowych znajomych lub nienajomych interesują nasze opinie na wszystkie, poza baletowe, ogólnospołeczne czy np. politycne tematy?

jeżeli kogoś nie interesuje np. polityka albo książki to przecież nie musi wchodzić w takie tematy... korzystanie z forum to w końcu indywidualna sprawa i robimy to dla przyjemności...

Tatuś mnie intelekt nigdy nie przerasta :wink:

zresztą, to jest tylko propozycja i pomysł, nikt nie musi się z tym zgadzać...
_________________
Naucz się choreografii, a będziesz tańczyć dzień. Naucz się fundamentów, a będziesz tańczyć do końca życia. - Angel Ceja
 
 
     
M. 
Koryfej


Wiek: 39
Posty: 737
Skąd: znad morza :)
Wysłany: Sro Gru 31, 2008 5:08 pm   

Dobrze, cały czas czekamy na opinie pozostałych forumowiczów, by grono adm-mod mogło mieć jakiś obraz tego czy czujecie potrzebę zmian na forum.
 
 
     
Father 
Solista Baletu


Wiek: 75
Posty: 1604
Skąd: ze Szczecina
Wysłany: Sro Gru 31, 2008 5:45 pm   

Ludzie! To i tak jest najlepsze forum jakie znam( może mało znam?).
Princess! Litości, jest Sylwester. Pomyślności w 2009 roku życzy Father!

P.S. A zatem Ty Dziecko przerastasz intelekt. A to dobre!
_________________
To mnie przerasta!
Ale da sie udżwignąć
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,28 sekundy. Zapytań do SQL: 12