www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
rozgrzewka....ile powinna trwać? Proszę pomóżcie!
Autor Wiadomość
olcia_olcia
Nowicjusz

Posty: 1
Wysłany: Sro Gru 13, 2006 6:21 pm   rozgrzewka....ile powinna trwać? Proszę pomóżcie!

Hej dziewczyny :D Jestem tu nowa, więc nie wiem czy temat mojego postu się powtarza... Chodzi o rozgrzewkę. Czy wy, baletnice też popieracie dobrą mocną rozgrzewkę?? Typu bieganie, przysiady itp. czy może od razu się rozciągacie? Napiszcie jak to jest w waszym przypadku :) Ja tańczę fitness, czyli taniec nowoczesny pomieszany z akrobacjami, piramidami itp. i za 3 miesiące mam mistrzostwa szkolne..... więc muszę sie ostro wziąć :D Pozdrowionka :*
 
 
 
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Sro Gru 13, 2006 6:39 pm   

Witaj olciu_olciu!
No więc, ja uczennica OSB jestem oczywiście za bardzo porządną rozgrzewką. W balecie jest od najłatwiejszego ćwiczenia do najtrudniejszego, i najpierw żby coś zrobić musisz się koniecznie rozgrzać, bez tego ani rusz! Możesz sobie zrobić wtedy tylko krzywdę!!
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
 
gonia 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1705
Wysłany: Sro Gru 13, 2006 9:20 pm   

ja zawsze rozgrzewam się tak-
1) poimprowizować
2) jakieś takei battements, rond de jambe, releve, developpe, port de bras, pozycje nóg (żeby poćwiczyć odkręcenie), plie... te okolice... wszelkie ćwiczenia jakie tlyko wymyślę "przy drążku" (czyli w moimprzypadku przy krześle :D )
_________________
Na forum wróciłam po 2 latach, widać nie da się żyć bez tańca, chociaż już zapewne do niego nie wrócę. Trochę jakby nowe życie.
Nie wiem, czy wróciłam na stałe, może za chwilę znów zniknę. Ale co jakiś czas zaglądnę.
 
 
 
Olka_KoRn
Nowicjusz


Posty: 4
Skąd: Warszawka
Wysłany: Czw Gru 14, 2006 5:47 pm   

ja coprawda nie jestem w szkole baletowej i tez głównie tańczę nowoczesny z elementami akrobatycznymi, no i również jestem zwolenniczką niekoniecznie "10-cio godzinnej" rozgrzewki, ale musi byc porządna!!! Strasznie mnie "irytuje" ból po tańczeniu-nogi, wszystko ponaciągane i ogólnie bezdnadzieja...więc radzę wmiarę długą i PORZĄDNĄ rozgrzewkę...a jak masz mistrzostwa to zaczynaj juz dziś bo tez nieźle jest sie tak w ostatniej chwili mocno rozciągać... :D
_________________
KoRn KoRn KoRn KoRn KoRn
 
 
Julie
Nowicjusz

Posty: 37
Skąd: Tarnów
Wysłany: Sob Gru 30, 2006 7:12 pm   

NO ale w koncu nie ma odpowiedzi na to pytanie w ogolnie znanym nam (nie baletnicom) jezyku :) moglby ktos odpowiedziec jak mozna sie rozgrzac?
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Sob Gru 30, 2006 7:14 pm   

Rodzaj rozgrzewki zalezy od tego, co zamierzasz wlasnie cwiczyc - inaczej sie rozgrzewac przed silownia, inaczej przed lekcja baletu.
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
Julie
Nowicjusz

Posty: 37
Skąd: Tarnów
Wysłany: Sob Gru 30, 2006 7:17 pm   

chodzi mi o rozgrzewke przed rozciaganiem nog
 
 
Goosia
Corps de Ballet

Posty: 449
Wysłany: Pon Sty 01, 2007 3:24 pm   

rozciaganie powinno sie zaczynac od kregosłupa a rozgrzewka powinnna doprowadzić do tego zebys czuła już ze miesnie masz rozgrzane i przygotowane do wysilku.. morzesz robić skip'y, biegac w miejscu, skakac.... kazdy indywidualnie dobiera sobie czas, ale mysle ze 20 minut minimum jesli chcesz uniknąć kontuzji... pozdrawiam :)
 
 
.:Karina:.
Nowicjusz


Posty: 19
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Sty 01, 2007 4:16 pm   

Proponuje także krążenia głową, ramionami, korpusem, skłony, trochę pajacyków, wymachy nóg, bieganie w miejscu, trochę przysiadów. Również chwila na rowerku, albo steperze jest dobrym pomysłem, ale wiadomo, że nie każdy ma do nich dotęp.
 
 
 
Nefretete
Solista Baletu


Posty: 1312
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon Sty 01, 2007 5:43 pm   

Ja mogę jeszcze poradzić w ramach rozgrzewki w trakcie biegania/skakania robienie kilku partii brzuszków/pompek/biegu poziomego.
_________________
We are never more human than when we are dancing. (Jose Limon)
 
 
gonia 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1705
Wysłany: Pon Sty 01, 2007 8:13 pm   

ja jakoś mam tak, ze czuję, keidy się rozgrzałam. zwykle wystarczy trochę ćwiczeń 'przy drążku' i kilka minut improwizacji i jest ok.
_________________
Na forum wróciłam po 2 latach, widać nie da się żyć bez tańca, chociaż już zapewne do niego nie wrócę. Trochę jakby nowe życie.
Nie wiem, czy wróciłam na stałe, może za chwilę znów zniknę. Ale co jakiś czas zaglądnę.
 
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Pon Sty 01, 2007 8:19 pm   

Co to jest bieg poziomy?
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
Nefretete
Solista Baletu


Posty: 1312
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon Sty 01, 2007 10:28 pm   

Hhmm, w związku z tym że nie dysponuję żadnym zdjęciem, postaram się opisać, choć obawiam się efektu :) Pozycją wyjściową do biegu poziomego jest pozycja deski (takiej jakby pompki w górze), kiedy zaczyna się "biec poziomo" odrywa się stopy i na zmianę podciąga nogi, zgięte maksymalnie, do klatki piersiowej. Oczywiście przyciąga je się wyłącznie siłą mięśni nóg i dzięki odbiciu, ręce cały czas pozostają na podłodze podpierając ciało. Trzeba pamiętać, aby ani nie ślizgać stóp po podłodze, ani nie wyrzucać bioder w górę przy każdej zmianie nogi. Ciało cały czas jest utrzymane na jednym poziomie (albo w poziomie ;) ). W gruncie rzeczy to chyba dość popularne ćwiczenie, nie wiem, czy użyłam właściwej nazwy, ale z taką właśnie się spotkałam.
_________________
We are never more human than when we are dancing. (Jose Limon)
 
 
Joanna 
ADMINISTRATOR


Związek z tańcem:
tancerka?
Posty: 2981
Wysłany: Pon Sty 01, 2007 10:47 pm   

To ja juz wiem jakie to cwiczenie, tez je kiedys mialam w ramach rozgrzewki. Dodam, ze jest bardzo dobre. Oprocz nog dziala ten na brzuch, i ogolnie to jedno z lepszych cwiczen dynamicznych - przynajmniej na mnie zawsze dobrze dzialalo :)
_________________
"Plié is the first thing you learn and the last thing you master" Suzanne Farrell
 
 
Nefretete
Solista Baletu


Posty: 1312
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon Sty 01, 2007 11:03 pm   

Tak bardzo dobre, a przy okazji wykańczające :) Pamiętam, że gdy byłam kompletnie początkująca, myslałam, że umrę przy jego wykonywaniu.
_________________
We are never more human than when we are dancing. (Jose Limon)
 
 
przyjaciolka 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń,miłośnik i in.
Posty: 156
Skąd: z serca
Wysłany: Pon Lip 28, 2008 12:35 pm   

a czego absolutnie należy UNIKAĆ podczas rozgrzewki?
_________________
*Miej zawsze w sercu Nadzieję*
*Cierpienie szlifuje serce jak diament*
*Radę,którą dajesz innym,zastosuj najpierw u siebie*
*I LOVE DANCE*
 
     
nathaliye 
Pierwszy Solista


Posty: 2264
Wysłany: Pon Lip 28, 2008 12:44 pm   

tego żeby nie wykonywać zbyt forsownych ćwiczeń przed dostatecznym rozgrzaniem ciała
_________________
http://www.funpic.hu/swf/monitor_cleaner.swf

sukces? 100% talentu, 100% pracy
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 12