www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Teatr Mały, Michaiłowskiego w Petersburgu.
Autor Wiadomość
milton 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
uczeń-ekstern w osb
Wiek: 36
Posty: 408
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Cze 24, 2008 10:18 pm   Teatr Mały, Michaiłowskiego w Petersburgu.

Postanowiłem założyć ten wątek bo jak można się domyślić nie ma go jeszcze, a naprawdę szkoda. Jest to 3 scena w Rosji (po Marince i Bolszoj) i poziom jest niesamowicie wysoki. Teatr ma repertuar bardzo klasyczny (balety i opery), choreografie i inscenizacje też są wręcz konserwatywne. Tylko że jest to konserwatyzm pozytywny, ponieważ na najwyższym poziomie. Jak nie trudno się domyślić większość tancerzy i tancerek jest po Waganowej, chociaż sporo jest również po Mińsku, Permie czy Nowosybirsku. Styl jest bardzo czysty, podobno do Marinskiego. Oczywiście szeroki gest, charakterystyczna maniera, mocna charakteryzacja. Tancerki i tancerze oczywiście szczupli (zazwyczaj bardzo;P). Z gwiazd zespołu należy wspomnieć choćby Anastazję i Denisa Matwienko.

Organizacyjnie sporo się pozmieniało ostatnimi laty. Dyrektorem teatru został milioner a dyrektorem artystycznym Faruch Ruzimatow. Teatr odzyskał dawną nazwę Michaiłowskiego (wcześniej nazwał się Musorgskiego), został całkiem odremontowany (fasad, wnętrze, nowa scena) i obchodzi aktualnie 175 rocznicę założenia. Dyrekcja Ruzimatowa przynosi bardzo dobre efekty. Tancerze świetnie tańczą a ostatnia premiera Spartacusa była wielkim wydarzeniem artystycznym w całej Rosji. Wystarczy o samym budżecie ponad 3 milionów dolarów. Jeśli chodzi o poziom baletu klasycznego to jest to aktualnie jeden z czołowych teatrów w Europie.

Mama nadzieję że temat będzie sie rozrastał a ja stopniowo będę zamieszczał kolejne informację. No i na koniec link do strony
http://www.mikhailovsky.ru
_________________
Bycie TANCERZEM nie jest kwestią posiadanych w danej chwili umiejętności, lecz STANEM UMYSŁU i gotowości poświęcenia życia dla tańca.....
 
 
     
Beata-wielbicielka baletu
Adept Baletu


Posty: 90
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob Lip 05, 2008 9:38 pm   

Witaj Miltonie! Z niemałą przyjemnością przejrzałam stronę Teatru Michaiłowskiego, chociaż muszę przyznać ze wstydem, że - mimo całego mojego zainteresowania baletem - nie wiedziałam o istnieniu tegoż teatru. Być może moja niewiedza wzięła się z prostego faktu, iż niezmiernie łatwo poznać (również z DVD) i wielu innych materiałów źródłowych balet Bolszoj czy Kirov, a jakoś nigdy nie zastanawiałam się, które zespoły zajmują kolejne miejsca na światowej scenie baletowej. Zdjęcia, które widziałam są absolutnie przepiękne! Uwielbiam taką estetykę w balecie, zresztą Balet Kirova ma bardzo zbliżone podejście do dekoracji scenicznej czy kostiumów ( patrz: "Coppelia" Kirova na DVD). A już w zachwyt najwyższy wprawiły mnie zdjęcia z GISELLE.Czegoś równie pięknego nie widziałam, stroje Księżniczki Batyldy i przyjaciółek Giselle są najpiękniejsze jakie dotychczas widziałam! Oczywistym jest, że nie szczędzono nakładów finansowych na realizację każdego z tych baletów, chociaż tu, na forum, spotkałam się z opinią, że nadmierna wielobarwność strojów czy sceny, akurat w Giselle nie jest dobrze odbierana przez znawców tematu, bowiem nie należy zapominać, że ta młodziutka dziewczyna wywodziła się z ubogiego rodu i była skromną wiejską panną, podobnie jak jej przyjaciółki. Ziarno prawdy w takim poglądzie chyba jednak jest, bo osobiście widziałam może 8 wykonań tego baletu (niestety wyłącznie na DVD) i w kilku zabrakło pięknych kolorowych strojów czy barwnej sceny.Tak czy inaczej, strona w internecie jest cudowna, aż kusi, żeby polecieć do Petersburga i zobaczyć choć jeden tytuł baletowy w ich wykonaniu na żywo! Dlaczego te przedstawienia nie są rejestrowane na płytach DVD? Natychmiast kupiłabym Giselle i Spartakusa i Romeo i Julię i...wszystkie tytuły. Ale, co ciekawe, mam na DVD Swan Lake w wykonaniu Moscow Classical Ballet, a przecież nie jest to najpopularniejszy zespół baletowy. Apropo, jak byłam teraz na wyjeździe, to widziałam na plakacie zapowiedź, iż Russian Classic Ballet wykona Romeo i Julię, a w rolach głównych wystąpią: Elena Andrienko i Konstantin Ivanow. Niestety nie oglądałam, bo to była zapowiedź na kilka tygodni przed występem. Ale, jak widać, tych rosyjskich zespołów baletowych pewnie jest wiele. Przywiozłam z moich wojaży jeszcze ciepłą nowość na DVD, a mianowicie Don Quichota primabaleriny Alicji Alonso, w wykonaniu Ballet National de Cuba. Obejrzałam, a jakże, z wielką przyjemnością i postaram się jutro w Nowościach Baletowych na DVD opisać to piękne widowisko, zrealizowane w lipcu 2007r. w Paryżu. Ach, mogłabym o balecie pisać bez końca, ale obowiązki wzywają...Pozdrawiam wszystkich Forumowiczów gorąco i od jutra biorę się za nieco aktywniejszy mój udział na forum.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13