www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy mam jeszcze szansę dostać się do szkoły baletowej?
Autor Wiadomość
GwiazdkaNadia 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 32
Posty: 293
Skąd: Grudziądz
Wysłany: Wto Sty 29, 2008 8:11 pm   

Bywały gorsze przypadki. Jak popracujesz nad rozciągnięciem to powinni Cię przyjąć. No i nathaliye_r ma rację. Trzeba spróbować. Jeśli masz możliwości typu rodzice się zgadzają i miasto pasuje to próbuj. Koniecznie. 14 lat to jeszcze nie aż tak dużo. Chyba. Skoro nie zaczynasz od początku, od zera.
 
 
     
Marysia Z 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
uczeń/miłośnik
Wiek: 29
Posty: 24
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Sty 30, 2008 5:02 pm   

Znacie przypadki osob ktorych za pierwszym razem ich nie przyjeli a jak przyszly kolejny raz to im sie udalo.Czy raczej jak komisja uzna ze nie ,bedzie sie trzymac tej decyzji
 
 
     
~ balerinka ~ 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
Uczennica
Wiek: 30
Posty: 519
Wysłany: Sro Sty 30, 2008 5:12 pm   

Ja osobiście nie znam takiej osoby, choć wiem, że takie rzeczy się zdarzają. Jak kogoś nie przyjmą (a tej osobie bardzo na tym zależy) to powinna się wziąść w garść i ćwiczyć, ćwiczyć... To nie jest powiedziane, że jek kogoś raz nie przyjmą to nie ma innej możliwości, bo np. komisja może zauważyć, że takowa osoba ma możliwości i może nadrobić zaległośći (chodzi mi głownie o to jak ktoś nie idzie do pierwszej klasy, tylko wyższej) więc nie, to nie jest powiedziane :)
_________________
"And I just thought, this is what I want to be. And I knew that dancing would be my chosen profession."

Suzanne Farrell
 
     
Marysia W 
Koryfej


Wiek: 29
Posty: 815
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sro Sty 30, 2008 5:34 pm   

Marysia Z napisał/a:
Znacie przypadki osob ktorych za pierwszym razem ich nie przyjeli a jak przyszly kolejny raz to im sie udalo.

Np. ja :D dostałam się za drugim razem do drugiej klasy 8)
 
 
     
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Sty 31, 2008 3:08 pm   

No dobrze. Sporo piszemy o tym, że warto próbować, ale naprawdę trzeba mieć wiele czasu i samozaparcia, żeby dostać się do OSB i utrzymać w niej, jeśli dojdzie się te kilka lat później (żeby nie napisać "za późno"). Poza tym, jak już pisaliśmy wielokrotnie, większe szanse mają osoby z gruntownym przygotowaniem, bo łatwiej będzie im nadrobić materiał.
_________________
Anna Pawłowa nigdy nie zakręciła więcej niż dwa piruety, ale jakiż wyraz miały jej arabeski!
 
     
nathaliye 
Pierwszy Solista


Posty: 2264
Wysłany: Czw Sty 31, 2008 3:35 pm   

poniewaz jest bardzo ciezko sie tam przyjac ale wiadomo ze kazdy Ci kibicuje ja uwazam (pewnie glownie ja) ze klasyka klasyka ale ze nie wolno sie zalamywac, rozumiem ze jak sie drzwiami nie wejdzie to trzyba oknem o potem przez dach jak jest komin ale w koncu trzeba spasowac i poszukac innego stylu w zyciu w ktorym takze mozna sie zawodowo i profesjonalnie realizowac w zyciu
_________________
http://www.funpic.hu/swf/monitor_cleaner.swf

sukces? 100% talentu, 100% pracy
 
 
     
~ balerinka ~ 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
Uczennica
Wiek: 30
Posty: 519
Wysłany: Pią Lut 01, 2008 7:29 pm   

ancolina napisał/a:
Nie do końca zgadzam się ze stwierdzeniem, że 10% to talent, a 90% to ciężka praca.


A ja się z tym stwierdzeniem zgadzam. Jak ktoś ma talent i nie ćwiczy to nic mu z tego nie przyjdzie (mam przykład takiej dziewczyny z grupy - ma naprawdę duże możliwości, ale ich nie wykorzystuje, bo jej się nie chce) A jeżeli ktoś nawet ie ma telentu, to ciężką pracą możę do tego dojść... I osiągnąć dużo lepsze rezultaty (bo co komuś z rozciągnięcia, podbicia itd. jeżeli się nie stara?!)
_________________
"And I just thought, this is what I want to be. And I knew that dancing would be my chosen profession."

Suzanne Farrell
 
     
nathaliye 
Pierwszy Solista


Posty: 2264
Wysłany: Pią Lut 01, 2008 7:40 pm   

tylko praca wypracowuje technike ktora jest niezbedna ale talent
poza tym talent tez jest potrzeby, te 10%
_________________
http://www.funpic.hu/swf/monitor_cleaner.swf

sukces? 100% talentu, 100% pracy
 
 
     
nathaliye 
Pierwszy Solista


Posty: 2264
Wysłany: Sob Lut 02, 2008 3:25 pm   

jak sie postarasz i wlozysz w to wszystko to sie uda

a ja mam takie moze dziwne pytanie ale mnie od jakiegos czasu nurtuje, jak ludzie przyjmujacy do OSB patrza na innych ktorzy chca sie tam dostac a sa powiedzmy za starzy?
uwazaja ze za duzo dziewczynki sie napatrzyly na przedstawienia baletowe i nagle w wieku 14 czy 15 lat zapragnely byc takie jak baletnice na scenie czy mimo wszystko uznaja ze teraz to sa na pewno swiadome swoich decyzji bardziej niz 8 latki idace do szkoly i im daja szanse?
_________________
http://www.funpic.hu/swf/monitor_cleaner.swf

sukces? 100% talentu, 100% pracy
 
 
     
Czajori 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
na całe życie! :)
Posty: 1638
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Lut 05, 2008 2:40 pm   

Może się mylę, ale moim zdaniem jeżeli ktoś chce spróbować baletu (i nie ma niezbyt realistycznych ambicji na zostanie zawodowym tancerzem mimo np. braku predyspozycji), to nie będzie nieszczęśliwy, jeżeli będzie "tylko" tańczył w ognisku, a nie w Operze Narodowej. nicole-doll, pchaj się na zajęcia i próbuj.
_________________
Anna Pawłowa nigdy nie zakręciła więcej niż dwa piruety, ale jakiż wyraz miały jej arabeski!
 
     
raisa
Solista Baletu


Związek z tańcem:
Uczeń OSB
Wiek: 27
Posty: 1070
Skąd: z piosenki Grabaża ;)
Wysłany: Czw Lut 07, 2008 6:28 pm   

Pozwolę sobie odpowiedzieć na pytanie Natashy, chociaż nie jest to ten temat.
No więc chodzę do szkoły baletowej w Poznaniu, więc jeśli tam chciałabyś "startować", to jak najbardziej, bo to jest właśnie "ostatni czas" żeby zacząć (no chociaż znamy przypadki, bardzo poźne :wink: ), szczególnie jeśli jesteś umuzykalniona i w miarę rozciągnięta. Skontaktuj się z OSB w Poznaniu, umów się na spotkanie z dyrektorem. Trzymamy kciuki

Posty przeniesione z tematu "Spełnione marzenia.." Aga
_________________
"Ale próbować warto"
William Wharton
Ostatnio zmieniony przez .:Agga:. Czw Lut 07, 2008 7:45 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
SYJKA 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń, miłośnik
Wiek: 29
Posty: 164
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro Mar 12, 2008 5:11 pm   

ja mam 13 lat i dostałam się do SB we Wrocławiu nie mając większego doświadczenia baletowego. Warto próbowac. Moi nauczyciele powiedzieli, ze na początku będzie mi trudno, ale dam radę jeśli będę tego naprawdę chciała. Jestem w grupie dziewczyn o wiele vardziej doświadczonych, ale nie zwracam na to uwagi, bo kocham balet i wiem, ze napewno nadrobię wszystkie zaległości. A ty rooni musisz próbowac, bo może będziesz miała takie szczęście jak ja i się dostaniesz:) Trzymam kcikuki
_________________
"Podczas każdego tańca, któremu oddajemy się z radością, umysł traci swoją zdolność kontroli, a ciałem zaczyna kierować serce."
Paulo Coelho

Nena, MissAloha, JustDance dziękuję;) I buziak dla Was;*
 
     
Marysia Z 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
uczeń/miłośnik
Wiek: 29
Posty: 24
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Mar 16, 2008 7:03 pm   

Tez sadze ze samo zaparcie jest bardzo wazne !! Nie przyjeli mnie do osb bylam zalamana ale sie nie poddalam bede szla jeszcze raz na rekrutacje .Cwicze codziennie po 2- 3 h i do tego zajecia z klasyki naprawde wkladam w to cale serce I teraz mowie do wszystkich ktozy sa w starszym wieku i traktuja taniec klasyczny bardzo powaznie nie poddawajcie sie .Przeciez raz sie zyje a potem bedziecie zalowac ze nie probowaliscie.Trzymajcie za mnie kciuki:)
 
 
     
SYJKA 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
uczeń, miłośnik
Wiek: 29
Posty: 164
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon Mar 17, 2008 2:15 pm   

Właśnie nie mozecie ciągle mówic "za późno", "nic już nie osiągniesz". bardzo tym zniechęcacie ludzi. Musimy podtrzymywac na duchu te osoby i motywowac je, aby spełniały swoje marzenia.

P.S. a czy 13 lat to za późno, bo wydaje mi się, ze gdzieś nawet chyba na tym forum czytałam, że niektóre baletnice właśnie w tym wieku zaczynały.
_________________
"Podczas każdego tańca, któremu oddajemy się z radością, umysł traci swoją zdolność kontroli, a ciałem zaczyna kierować serce."
Paulo Coelho

Nena, MissAloha, JustDance dziękuję;) I buziak dla Was;*
 
     
Natashy 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
uczennica/miłośnik
Posty: 341
Skąd: z Krainy Elfów
Wysłany: Pon Mar 17, 2008 3:56 pm   

nathaliye_r napisał/a:
nalezy powtarzac ze na taniec nigdy nie jest za pozno, ludzie zaczynaja tanczyc na emeryturze i czerpia z tego gigantyczna radosc, tu jest glowne kwestia tanczenia zawodowego


tak, niekiedy staje się za późno na zawodostwo w balecie, chociaż nie koniecznie są to 11-naste urodziny, myślę, że jeśli jest się człowiekiem czynu jednocześnie pełnym wiary w siebie i nadziei na osiągnięty sukces to może się udać również kilka lat później :wink: .

I tu się zgadzam z Nathaliye_r, że tańczyć można zacząć zawsze!!! Zawsze! I na serio można czerpać z tego ogromną radość, pokonując swoje granice.

Marysiu Z, trzymam kciuki, powiadom jak Ci poszło :)
_________________
http://mimi-dance-555.bloog.pl
"Kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały Wszechświat sprzyja potajemnie twojemu pragnieniu." Paulo Coelho
 
     
kuba_1
Nowicjusz

Posty: 2
Wysłany: Pią Mar 21, 2008 4:13 pm   

Mam 17 i tez chciałbym zacząć. Wiem że spóźniłem sie o 7 lat... Ale to taki błąd o który trudno mieć do siebie pretensje. No trudno nie muszę przecież tańczyć na scenie...(choć płakać mi sie chce jak o tym pomyśle) Wystarczy mi to żebym mógł czuć że spełniłem chociaż trochę swoje marzenia. Jestem z Wrocławia. Co mam zrobić? Gdzie się udać? Czy zacząć w domu coś robić? Dajcie mi choć trochę nadziei...
 
     
Olla 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 27
Posty: 8
Skąd: Warszawa :D
Wysłany: Pią Mar 21, 2008 4:34 pm   

Ja mam 12 lat, czy myślicie że to za późno na balet. Nie chodzi mi o to aby w przyszłości tańczyć na scenie, lecz o to by spełnić swoje marzenie, i móc się tym cieszyć. Proszę, BŁAGAM o radę.

[ Dodano: Pią Mar 21, 2008 4:36 pm ]
No właściwie to 11 :)

[ Dodano: Pią Mar 21, 2008 4:44 pm ]
A właśnie, jestem z Warszawy
 
     
aankaa_baletnica=) 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczennica
Wiek: 31
Posty: 1516
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Mar 21, 2008 4:52 pm   

Jak 12 jak napisałaś to możesz próbować nawet do osb... Jak masz warunki to może cię przyjmą. A tak w ogóle na tańczenie dla siebie nigdy nie jest za późno więc szukaj jakiejś szkoły i zapisuj się, albo idź na egzamin do osb :)

Kuba. Tak jak już wcześniej napisałam dla siebie można zacząć tańczyć w każdym wieku, więc też szukaj jakiś zajęć i sie zapisuj. Wiem, że we Wrocławiu są jakieś szkoły... Jesteś chłopakiem więc będziesz miał łatwiej żeby cię przyjęli nawet na jakieś bardziej profesjonalne zajęcia i to w wieku 17 lat :)
Ostatnio zmieniony przez inaenka Pon Gru 06, 2010 2:58 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
     
karolinkaaa 
Adept Baletu

Związek z tańcem:
miłośnik,uczeń
Posty: 276
Wysłany: Pią Mar 21, 2008 4:52 pm   

Kochana,oczywiście,że masz szanse!Mało tego,masz szanse nawet na dostanie się do OSB.
_________________
Spotkanie człowieka z kotem czyni człowieka lepszym,a kota gorszym.
 
     
Olla 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 27
Posty: 8
Skąd: Warszawa :D
Wysłany: Pią Mar 21, 2008 4:55 pm   

Dzięki, wielkie dzięki :smile:

[ Dodano: Pią Mar 21, 2008 4:56 pm ]
A właściwie, to o jakie warunki chodzi?? Rożciągnięcie, dojazd?
 
     
~ balerinka ~ 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
Uczennica
Wiek: 30
Posty: 519
Wysłany: Pią Mar 21, 2008 5:26 pm   

Dojazd to nie jest problem - napisałaś, że jesteś z Warszwy, a Warszawe jest OSB. A nawet jeśli ktoś ma daleko - od tego są internaty. Warunki to: rozciągnięcie, podbicie, przeprosty, skoki, czasami budowa. Powodzenia!
_________________
"And I just thought, this is what I want to be. And I knew that dancing would be my chosen profession."

Suzanne Farrell
 
     
Olla 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 27
Posty: 8
Skąd: Warszawa :D
Wysłany: Pią Mar 21, 2008 5:28 pm   

I bardzo chciała bym się dowiedzieć o co chodzi z dostaniem się do OSB, bo wiem co to jest, ale nie zabardzo kumam tych egzaminów na OSB. Na czym one polegają, co trzeba na nich zrobić? Pewnie są potrzebne baletki :) , i w jakich terminach są te egzaminy?
Kurczę, ale ja Was zasypuje pytaniami :oops:
Mam nadzieję że się nikt nie gniewa. Z góry dziękuję :)

[ Dodano: Pią Mar 21, 2008 5:29 pm ]
Dzięki Balerinko :)

[ Dodano: Pią Mar 21, 2008 5:34 pm ]
Dziękuję Wszystkim z całego serca, może nie długo zamiast miłośnikiem będę uczennicą, miłośnikiem :)
Ostatnio zmieniony przez Olla Pią Mar 21, 2008 6:46 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Marysia Z 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
uczeń/miłośnik
Wiek: 29
Posty: 24
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Mar 21, 2008 5:53 pm   

Olla postaram sie odpowiedziec na twoje pytania
A wiec egzamin do osb czyli inaczej rekrutacje jest to sprawdzanie twoich umiejetnosci przez komisje i oni decyduja czy cie przyjma czy nie do osb . zapewne beda sprawdzac twoja budowe ciala gibkosc kregoslupa jak jestes rozciagnieta podbicie skoki i słuch. A mialas wczesniej doczynienia z baletem??
 
 
     
Olla 
Nowicjusz


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 27
Posty: 8
Skąd: Warszawa :D
Wysłany: Pią Mar 21, 2008 6:11 pm   

Niestety nie, ale 2 lata chodziłam na gimnastyke artystyczną i od września chodzę na tańce (hip hop i disco dance) ale dla baletu czuję że mogła bym z nich zrezygnować.
 
     
groteska 
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
uczeń
Wiek: 33
Posty: 500
Skąd: Krzywe Zwierciadlo
Wysłany: Pią Mar 21, 2008 6:19 pm   

Skoro trenowalas gimnastyke, to Twoje szanse rosna! Oczywiscie, jesli Cie tam porozciagali itd ;)
_________________
***
Tańczę, więc jestem.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 14