www.balet.pl Strona Główna www.balet.pl
forum miłośników tańca

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Problemy z kolanami - sprawy WEWNĘTRZNE (ból, kontuzje itp.)
Autor Wiadomość
ninka
Nowicjusz

Posty: 1
Wysłany: Sro Lis 28, 2007 12:42 pm   Problemy z kolanami - sprawy WEWNĘTRZNE (ból, kontuzje itp.)

mam nadzieje, że będziecie mogli mi pomóc...

mam bardzo duże problemy z siedzeniem w drugiej pozycji na podłodze, poprostu nie moge się rozciągnać, problem jest taki że siedząc w takiej pozycji (np. przy scianie, lub gdy mi ktoś pomaga i kładzie się na moje plecy) baaardzo bolą mnie kolana (wydaje mi się, że ułożenie nóg mam dobre, wykręcam je na zewnątrz).... strasznie mnie to irytuje, gdyż przez ten ból nie moge się rozciągnąć porządnie;/ moje rozwarcie nóg w drugiej pozycji to nie wiele więej niz 90 stopni :cry: ....
postanowiłam więcej cwiczyć i od kilku dni rozciągam się leżąc z nogami rozawartymi na ścianie, leże tak po 30 minut (oczywiscie caly czas czuje tylko ból w kolanach, a jak już się zbieram z tej sciany to jest masakra;/). Zastanawiam się czy mam kontynuować te ćwiczenia, ponieważ teraz to juz cały czas czuje te kolana;/ zwłaszcza prawe. Nie jestem dobra z anatomii, w każdym razie boli mnie ono najbardziej od wewnętrznej strony nogi tak z boku, trochę przchodzi jakby w głąb... trudno to opisać...

macie jakiś pomysł co z tym zrobić??? co to może być???
pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez Czajori Pon Lut 25, 2008 8:29 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
gonia 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1705
Wysłany: Sro Lis 28, 2007 2:29 pm   

kurczę.... a może za bardzo odkręcasz nogi, i to z kolana?
no chyba, że masz coś tam nierozciągnięte [wtedy powinno cię boleć pod kolanami.
ale jak cię boli takim 'złym bólem', to ja bym chyba radziła przestać ćwiczyć w ten sposób- może źle ćwiczysz czy coś, i przeciążają ci się kolana.....?
_________________
Na forum wróciłam po 2 latach, widać nie da się żyć bez tańca, chociaż już zapewne do niego nie wrócę. Trochę jakby nowe życie.
Nie wiem, czy wróciłam na stałe, może za chwilę znów zniknę. Ale co jakiś czas zaglądnę.
 
 
     
lusiak 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
tanczerz-uczeń
Wiek: 31
Posty: 191
Wysłany: Sro Lis 28, 2007 2:53 pm   

tez mysle, ze jest to przeciazeniowe. moze masz taka specyficzna budowe nogi czy cos...radzilabym albo zawiesci cwiczenia, albo zmienic pozycje rozciagania (tak zebys nie czula bolu w kolanach tylko tam gdzie trzeba :P )
_________________
upadamy wtedy, gdy nasze życie przestaje być codziennym zdumieniem...
 
     
Nemo 
Adept Baletu


Wiek: 41
Posty: 254
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Czw Lis 29, 2007 9:59 pm   

W jodze jest taka pozycja, która uzdrawia kolana :) Trzeba włożyć coś miękkiego pod kolano, np. zwiniętą koszulkę i zgiąć kolano, pięta do pośladka, leżąć na brzuchu).
Podobno pomaga.
 
     
Father 
Solista Baletu


Wiek: 75
Posty: 1604
Skąd: ze Szczecina
Wysłany: Czw Lis 29, 2007 11:18 pm   

Ludzieeeeee! Takiego bólu nie należy lekceważyc. Z opisu ninki wynika,że może to być nadwerężona łękotka. Proponuję natychmiastowe udanie sie do ortopedy a przede wszystkim zaprzestenie tych cwiczeń które powodują ból. Trochę mam doswiadczenia w tej materii ponieważ sam sie tego nabawiłem ćwicząc na łyżwach monda.
Nie leczone uszkodzenie łękotki a co gorsza ćwiczenia pociagają za sobą bardzo poważne konsekwencje z operacją włącznie.
_________________
To mnie przerasta!
Ale da sie udżwignąć
 
     
Ladybirt
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
nałogowiec
Wiek: 33
Posty: 342
Skąd: 3miastko
Wysłany: Czw Lut 07, 2008 7:32 pm   

Odnawiam watek, poniewaz mam również problem z kolanami. Nie bardzo moge rozciagac sie do szpagatu. Jest taki cwiczenie kiedy jedna noge daje sie na krzesło a druga "jedzie' sie do tyłu. Kiedy tylko to zrobie natychmiast boli mnie kolano nogi tylniej, to samo gdy robie zwykly szpagat na podłodze. Co robić? Kolana bolą mnie również czasem kiedy rozciagam sie do boku lub nawet czasami kiedy kucam. Jak sie rozciągac aby uniknąc bólu?
_________________
"Gdy się miało szczęscie, które się nie trafia:
czyjes ciało i ziemię całą,
a zostanie tylko fotografia,
to-to jest bardzo mało."
Maria Pawlikowska-Jasnorzewska
 
 
     
nathaliye 
Pierwszy Solista


Posty: 2264
Wysłany: Czw Lut 07, 2008 7:46 pm   

a moze za bardzo obciazasz kolano jak sie rozjezdzasz z krzesla, możliwe tez ze przy normalnym szpagacie tez tak odginasz noge ze sila pewna obciaza Twoje kolana, mi sie też tak czasami zdarza ale wtedy trzeba inaczej odkrecic noge, mi to wtedy pomaga
_________________
http://www.funpic.hu/swf/monitor_cleaner.swf

sukces? 100% talentu, 100% pracy
 
 
     
gonia 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Posty: 1705
Wysłany: Czw Lut 07, 2008 7:47 pm   

może je jakoś wykręcasz? mnie kolana bolały przy rozciąganiu właśnie o krzesło i przy robieniu ''turka'' [który w moim wykonaniu jest żenujący], ponieważ je wykręcałam. Jak przestałam tak robić, to wszystko ok- staram się jak najbardziej odkręcić kolana, a nie przeciążać je. (dobra, może trochę niezrozumiale wytłumaczyłam...)
_________________
Na forum wróciłam po 2 latach, widać nie da się żyć bez tańca, chociaż już zapewne do niego nie wrócę. Trochę jakby nowe życie.
Nie wiem, czy wróciłam na stałe, może za chwilę znów zniknę. Ale co jakiś czas zaglądnę.
 
 
     
.:Agga:. 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 1164
Skąd: Gdynia
Wysłany: Czw Lut 07, 2008 7:51 pm   

Moze masz zamala rozwartosc do tego typu cwiczen. Postaraj sie nie wykrecac kolan i zobacz czy nadal bedziesz odczuwac bol.

Najlepiej przystopowac. Pozniej moga pojawic sie gorsze problemy.
 
 
     
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Czw Lut 07, 2008 10:03 pm   

Aggo jeżeli nie będzie wkręcać kolan, szpagat będzie nie prawidłowy a całe rozciąganie na marne.
Spróbuj użyć jakiejś maści na te kolana, nie uderzyłaś się przypadkiem o coś?
Ja bym zrobiła sobie przerwę w rozciąganiu i po jakimś czasie (nawet po 3-4 dniach), sprawdziła czy kolana nadal bolą.
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
     
Ladybirt
Corps de Ballet


Związek z tańcem:
nałogowiec
Wiek: 33
Posty: 342
Skąd: 3miastko
Wysłany: Czw Lut 07, 2008 11:03 pm   

Próbowałam maści... pomaga a potem wraca. Ogólnie juz dłuzszy czas te kolana sie odzywaja. Raz bolą potem nie potem znów.
_________________
"Gdy się miało szczęscie, które się nie trafia:
czyjes ciało i ziemię całą,
a zostanie tylko fotografia,
to-to jest bardzo mało."
Maria Pawlikowska-Jasnorzewska
 
 
     
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Pią Lut 08, 2008 12:28 am   

No to chyba nie jest tak źle ;)
Ale przy okazji wybrałabym się do lekarza.
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
     
.:Agga:. 
Solista Baletu


Związek z tańcem:
uczeń
Posty: 1164
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pią Lut 08, 2008 9:09 am   

Jak dla mnie to za mocno wykrecasz kolana - nie od biodra. Mialam dokladnie tak samo.
Skonczylo sie dosc ciezko i do teraz musze bardzo uwazac na kolana.
 
 
     
Cheryl 
Solista Baletu


Posty: 1890
Wysłany: Pią Lut 08, 2008 10:20 am   

To też możliwe, wykręcenie powinno iść od ud ;)
_________________
Klawisze pianina są czarne i białe, ale grają niczym milion kolorów w Twojej podświadomości.
 
     
nathaliye 
Pierwszy Solista


Posty: 2264
Wysłany: Pią Lut 08, 2008 2:41 pm   

albo jakis zwysrodnienie albo na prawde zle wykrecasz, wtedy zadna sila nie pomoze bo kolano sie "czuje" jak bys caly czas na niego naciskala od boku a to dla kolan jest najbardziej zabójcze
_________________
http://www.funpic.hu/swf/monitor_cleaner.swf

sukces? 100% talentu, 100% pracy
 
 
     
lusiak 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
tanczerz-uczeń
Wiek: 31
Posty: 191
Wysłany: Pią Lut 08, 2008 8:00 pm   

bóle kolan są baaardzo niebezpieczne i ja też radzilabym wizyte u ortopedy... :)
_________________
upadamy wtedy, gdy nasze życie przestaje być codziennym zdumieniem...
 
     
Kasia :)) 
Pierwszy Solista


Związek z tańcem:
oby wieczny!
Wiek: 73
Posty: 2627
Skąd: z dwóch końców Polski;D
Wysłany: Nie Lut 10, 2008 3:53 pm   

Mi się wydaje, że tu chodzi po prostu o wykręcenie, jak dziewczyny wspomniały.
Może odkręcasz nogę z kolana, zamiast z biodra - wtedy napieranie na ten staw może być dla niego zbyt uciążliwe, co ci przekaże w formie bólu.
Zaobserwuj czy popełniasz ten błąd.
Jeśli nie - udaj się do ortopedy ;)
_________________
wieczny tańcogłód.
 
 
     
GwiazdkaNadia 
Adept Baletu


Związek z tańcem:
miłośnik
Wiek: 32
Posty: 293
Skąd: Grudziądz
Wysłany: Pon Lut 11, 2008 8:37 pm   

Cheryl napisał/a:
To też możliwe, wykręcenie powinno iść od ud ;)

Ja wykręcałam nogę z kolana i mnie bolało. A jak przestałam z kolana to jest lepiej. Więc może to jest naprawdę to.
 
 
     
nathaliye 
Pierwszy Solista


Posty: 2264
Wysłany: Pon Lut 11, 2008 8:58 pm   

to musi byc to bo wtedy jest nacisk na kolano, a to staw ktory sie zgina w jednej plazczyznie i "nie lubi" jak ktos chce go zginac nie w tym kierunku do ktorego zostal powolany
_________________
http://www.funpic.hu/swf/monitor_cleaner.swf

sukces? 100% talentu, 100% pracy
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   

Odpowiedz do tematu Dodaj do serwisow: Bookmark and Share
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 14